TIXIK.cz » Města » Turčianske Teplice

Ubytování Turčianske Teplice, hotely Turčianske Teplice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Turčianske Teplice: Hlídač pokojů
Turčianske Teplice Mapa Mapa hotelů Turčianske Teplice

Související témata

Satelitní mapa Turčianských Teplic, Turčianske Teplice - počasí, Turčianske Teplice: Fotografie

Doporučené hotely Turčianske Teplice


Zobrazit všechny »Turčianske Teplice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Turčianske Teplice Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Turčianske Teplice a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:04:51, Nadmořská výška: 503m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 48.8638, 18.8594
Nadmořská výška: 503 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 02:50:50

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://eng.turciansketeplice.sk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: rybaření, vodní lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, hory v okolí, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: poměrně draho
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: aktivní dovolenou, slavnosti, zdravotní turistiku, sportovní turistiku

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Turčianske Teplice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:04:21
Turčianske Teplice je známé lázeňské městečko na Slovensku . Nachází se v centrální části země, v nadmořské výšce 518 m, na úpatí výběžku Velké Fatry . V současnosti žije ve městě Turčianske Teplice přibližně 7 000 obyvatel. Turčianske Teplice patří k nejstarším lázním na Slovensku .

Pohledy do historie

Historie obce sahá až do roku 1281, kdy král Ladislav IV. daroval toto území s prameny hraběti Petrovi. Díky pobytům významných evropských panovníků v 17. století, kdy si vzal Turčianske Teplice pod ochranu král Matyáš, tam došlo k výstavbě prvních kamenných lázeňských budov a účinky místní termální vody se brzy staly věhlasnými. První hotel byl ve městečku Turčianske Teplice postaven v roce 1885 a jmenoval se Alžběta. Až do roku 1948 se město jmenovalo Štubnianske Teplice.

Lázně

V současnosti patří Turčianske Teplice k nejvyhledávanějším lázním na Slovensku . Místní termální voda má teplotu 40 - 47 °C. Je to síranově-hydrouhličitanovo-vápenatě-hořečnatá, slabě mineralizovaná voda, která je vhodná k léčbě pohybového ústrojí, ledvin, močových cest, ženských nemocí, nemocí trávicího ústrojí, onkologických nemocí a nervových onemocnění. Lázně Turčianske Teplice nabízejí veškerý servis, který uspokojí i ty nejnáročnější lázeňské hosty. V obci je pro hosty mimo lázeňských domů Velká Fatra, Aqua (***) a Malá Fatra (*) k dispozici i vodní svět SPA & AQUAPARK, termální koupaliště, lázeňský park, lesopark Bor, rodný dům malíře Mikuláše Galandy a lanové centrum.

Další zajímavosti

Turčianske Teplice nabízejí také bohatý kulturní život. Mezi nejvyhlášenější akce patří Hudební kulturní léto, Kovářské dny (ukázka práce kovářů ze Slovenska i zahraničí) , Dožínkové slavnosti a Dny města Turčianske Teplice. V zimě jsou tam Vánoční trhy a akce Psí spřežení. Okolí města je ideální místo pro aktivní dovolenou jak v létě, tak i v zimě. V létě můžete vyrazit do okolních pohoří Velká Fatra (východ) , Malá Fatra (sever) a do Kremnických vrchů (jihovýchod) . Nejoblíbenější je značená stezka na Žarnovickou dolinu a na hlavní hřeben Velké Fatry. V zimě jsou v okolí lyžařská střediska Snowland Valčianska dolina a lyžařské středisko Jasenská dolina. Nedaleko se také nachází snad nejkrásnější slovenský zámek – zámek Bojnice a jedna z nejstarších slovenských zoologických zahrad - Zoo Bojnice .

Města a obce v okolí

Staré Hory (19km)Prievidza (20km)Bojnice (22km)Kremnica (18km)Opatovce nad Nitrou (24km)Sebedražie (23km)Bystrička (21km)Banská Bystrica (25km)Martin (23km)

Webmap: 1 2 3