TIXIK.cz » Města » Tunisko » Tunis » Tunis

Tunis - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tunis: Hlídač pokojů
Tunis Mapa Mapa hotelů Tunis

TunisTunis

Související témata

Největší města v Tunisku, Satelitní mapa Tuniska, Satelitní mapa Tunisu, Tunis - počasí, Tunis: Fotografie

Doporučené hotely Tunis


Zobrazit všechny »


Tunis: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tunis Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tunis a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Zoo TunisZoo0.8km
Salammbo Oceanographic MuseumMuzea1km
Municipalité DélégationRadnice2km
Belvedere ParkNárodní parky1km
Zitouna MosqueMešity2km
Al-Zaytuna MosqueMešity2km
Théâtre de l'Etoile du NordDivadla2km
Bardo MuseumMuzea4km
Národní muzeum BardoMuzea4km
University of TunisUniverzity4km
TunisRegiony3km
STB El ManarBanky3km
El Menzah StadiumStadiony3km
Municipalité d'El MenzahRadnice4km
Lycée Menzah IXŠkoly4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:34:39, WWW stránky:

Tunis je hlavním a největším městem Tuniska. Rozkládá se u laguny Středozemního moře. Tunis je přístavní město a vyhledávané turistické letovisko. Na území dnešního města založili ve 2. století př.n.l. Féničané osadu. Bylo tu vybudováno opevnění jež mělo ochránit Kartágo. V roce 146 př.n.l. bylo území dobyto Římany, kteří město srovnali se zemí. V 5. století tu byla osada germánského kmene Vandalů a v 6. století byla oblast součástí Byzanské říše. V 7. století tu bylo založeno arabské město Tunis. V roce 1535 bylo město dobyto španělským vojskem. V roce 1574 se stal Tunis součástí Osmanské říše a hlavním městem tuniské provincie. Od roku 1883 bylo město administrativním střediskem francouzské kolonie. V roce 1956 byla vyhlášena nezávislost země a Tunis se stal hlavním městem. Dnešní Tunis je složen ze dvou velmi odlišných částí. Město tvoří staré muslimské město – medina a moderní metropole, jež medinu obklopuje. Medina je spleť křivolakých uliček s řadou tržišť. Vstup do mediny chrání dodnes dochovaná francouzská brána Báb al-Bahar. V této části města najdeme celou řadu památek a to mešit, paláců a medres (islámských škol) . Nejzajímavějšími památkami jsou mešita az-Zajtúna z 8. století, Lapidárium (kamenné muzeum) , sbírka arabských náhrobních kamenů v Sidi Bu Krissana a palác Dar Husseinův z 18. století. V paláci je Národní institut pro archeologii a umění a Muzeum islámského umění. Celá tato část města byla v roce 1979 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na předměstí Tunisu, ve čtvrti Brado najdeme bývalý harém a dnes sídlo Muzea Brado. V muzeu je jedna z nejkrásnějších sbírek římského, kartaginského a islámského umění. V moderní části Tunisu najdeme krásný park Belvedere, malou zoologickou zahradu a řadu sportovišť. Na pobřeží, ve čtvrti La Marsa je sídlo prezidenta. V této části města stojí pěkná mešita a v jejím sousedství se dochovala stará studna. Dalšími zajímavými místy v Tunisu jsou zbytky španělsko-turecké pevnosti, staré židovské pohřebiště či pavilon princezen na pobřeží. Čtvrť Garmath je vyhledávaným přímořským letoviskem.

Plusy

blízko letiště
vlastní vlaková zastávka
i luxusní ubytování
rodiště významných osobností

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště

Služby

kostel
supermarket
nemocnice
právnické služby
radnice


Informace a fakta

GPS: 36.8117, 10.1761
Nadmořská výška: 8 m
Rok založení města: 1956
Je to hlavní město?: Ano
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Tunis Carthage
Pobřeží: Středozemní moře, 9,3 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:18:31

Tunis: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9716.9.2010 18:54:38
Měla jsem možnost mluvit o Tunisku se svými kamarády a každý se stěžoval, že se tam už nikdy nevrátí. Avšak můj názor je opačný. Hodlám se tam vrátit, a to několikrát. Pokud narazíte na pohodový hotel, není problém. Moře je krásně čisté, pokrmy chutné a krámky a obchody jsou na každém rohu. Určitě si vyberete, ať jste jakkoliv nároční. Doporučuji navštívit přístav, kde je úžasná fontána - v noci krásně osvícená, hraje všemi barvami. Mé nejoblíbenější místo v cizině.
 18.6.2008 19:20:58
Medina Tunis bylo mezi 12. až 16. stoletím obecně považováno za největší a nejbohatší město arabského světa. Je zde na 700 památek velkého významu, včetně mauzoleí, paláců, mešit, fontán atd., což jen dokládá pravost výše uvedeného.

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3