TIXIK.cz » Tuł

Tuł - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tuł: Hlídač pokojů
Tuł Mapa Mapa hotelů Tuł

Doporučené hotely Tuł


Zobrazit všechny »


Tuł: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tuł Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tuł a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 13:46:34, Nadmořská výška: 854m

Tuł je neobyčejný kopec porostlý vzácnou vegetací v Pogórzu Cieszynskim v povodní Visly a Odry v Polsku . Najdete zde 923 druhů rostlin, včetně mnoha vzácných a chráněných druhů. Vrcholek Tulu je přírodní rezervací, a je k tomu pádný důvod. Na jeho úbočích roste přes 20 druhů orchidejí.

Příroda

Tul není příliš vysoký vrchol, jeho výška dosahuje jen 621 metrů nad mořem. I přesto jde o jedno z turisticky nejvyhledávanějších míst, především pro jedinečně zachovalé životní prostředí. Na počátku 20. století zde bylo rozlišeno na 22 druhů vstavače, tedy orchidejí.

Orchideje

V Evropě je známo 30 druhů orchidejí (Orchidaceae) , téměř třetina z těchto druhů je tedy k vidění na jediném místě, v polském Tulu! Rod Orchis z čeledi vstavačovitých je nejznámější skupinou evropských orchidejí. Celkově je tento druh rozšířen až po severní pobřeží Afriky, do arktických a meriodionálních pásem Eurasie a Aljašky.

Lužická kultura

Z vykopávek, provedených archeology v roce 2003, vychází najevo, že oblast Tulu byla osídlena lužickou kulturou, jednou z prvních kultur ve střední Evropě . Lužická kultura je archeologická kultura doby bronzové a železné, která byla rozšířena ve střední Evropě od 14. století př.n.l.

Doprava

K úchvatnému vrcholu se dostanete z nedaleké Bielsko-Biały , která je od něj vzdálena pouhých 45 km. Necelá hodina cesty vám po silnicích 942, E 462, E 75 směrem na Dziegielów a odtud do Leszne Górne. Z polské ani z české strany (hranice s Českou republikou jsou od Leszna Górneho asi 500 m) k Tulu železnice nevede, ale není problém spolehnout se na vlastní vůz, nebo autobusové spoje. Vlakem se dostanete k blízké Ustroni , která leží asi 6 km od Tulu.

Ubytování

Velmi dobře a levně se můžete ubytovat například v nedaleké Ustrońi , v hotelu Ziemowit, Bielenda Spa a Willa Koba.


Informace a fakta

GPS: 49.6942, 18.7755
Nadmořská výška: 854 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:36

Tuł: Recenze

Tuł prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ustroń (3.3km)Wisła (8km)Brenna (11km)Cieszyn (12km)Skočov (12km)Istebna (17km)Rybarzowice (24km)Bielsko-Biala (23km)Milówka (27km)

Webmap: 1 2 3