TIXIK.cz » Města » Trzęsacz

Ubytování Trzęsacz, hotely Trzęsacz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Trzęsacz: Hlídač pokojů
Trzęsacz Mapa Mapa hotelů Trzęsacz

TrzęsaczTrzęsacz

Související témata

Satelitní mapa Trzesaczu, Trzęsacz - počasí, Trzęsacz: Fotografie

Doporučené hotely Trzęsacz


Zobrazit všechny »


Trzęsacz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Trzęsacz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Trzęsacz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:36:09

Trzęsacz je malebná, turisticky atraktivní vesnice. Nachází se na severozápadě Polska v Západopomořanském vojvodství, přímo na pobřeží Baltského moře. Trzęsacz je zajímavý především ze dvou důvodů. Tím prvním je unikátní zřícenina gotického kostela. Druhým jsou jsou atraktivní rekreační podmínky. Geologické procesy způsobují neustálé posouvání hladiny moře směrem do vnitrozemí. Turisté sem proto přijíždí i kvůli výborným možnostem koupání.

Historie

Vesnice Trzęsacz, stejně jako celá okolní oblast, patřila téměř vždy pod vliv historického regionu Pomořany. Až do konce druhé světové války tedy byla součástí Německa . Díky námořnímu obchodu se jednalo o velmi bohatý region. Prosazovala se zde i cihelná architektura, typická pro pobřeží Severního a Baltského moře. Po druhé světové válce přešel celý region pod polskou správu.

Zřícenina gotického kostela

Jedná se o jedinou, ale zato velmi atraktivní památku obce Trzęsacz. Cihelný kostel pochází z přelomu čtrnáctého a patnáctého století. Z počátku se jednalo o katolický stánek, později přešel pod správu protestantů. Těsně po stavbě činila vzdálenost kostela od moře zhruba dva kilometry. V průběhu let však v důsledku geologických procesů došlo k úplnému přiblížení vody ke kostelu, který dnešní době stojí na vyvýšenině zcela na hranici moře. Na konci devatenáctého století byl kostel v důsledku přiblížení hladiny moře ohrožen. Ke zřícení jedné strany kostela kvůli blízkosti moře došlo v roce 1901. Kostel a obec Trzęsacz tak získaly svou současnou tvář.

Letovisko

Důvodem obliby vesnice Trzęsacz jsou vynikající podmínky pro přímořskou turistiku. Baltské moře sice nepatří k nejteplejším, ale i tak je koupání v moři skvělým zážitkem. Atraktivní je navíc pláž přímo pod zříceninou gotického kostela, který působí vskutku majestátně. V této malé obci jsou poměrně rozsáhlé možnosti ubytování. Nedaleko obce Trzęsacz se nachází město Gryfice , centrum okolního regionu.


Informace a fakta

GPS: 54.0758, 14.9915
Nadmořská výška: 9 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:22:36

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Trzęsacz: Recenze

Trzęsacz prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

TrzęsaczRewal (1.8km)Pobierowo (4.4km)Niechorze (6km)Łukęcin (9km)Pogorzelica (9km)Dziwnówek (13km)Dziwnów (16km)Międzywodzie (21km)

Webmap: 1 2 3