TIXIK.cz » Města » Tromsø

Tromsø - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tromsø: Hlídač pokojů
Tromsø Mapa Mapa hotelů Tromsø

Související témata

Satelitní mapa Norska, Největší města v Norsku, Satelitní mapa Tromsø, Luxusní ubytování v Tromsø, Apartmány v Tromsø, Autopůjčovny v Tromsø, Tromsø: Fotografie

Doporučené hotely Tromsø


Zobrazit všechny »Tromsø: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tromsø Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tromsø a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Tromsø CathedralKatedrály0.1km
Richard WithPamátníky0.2km
Art Museum of Northern NorwayMuzea0.2km
Nord-Norsk KunstmuseumMuzea0.2km
Roald AmundsenPamátníky0.2km
Polar MuseumMuzea0.4km
Mack BreweryPivovary0.5km
PolariaMuzea0.7km
HansjordnesbuktaZátoky0.9km
TromsøSki areály1km
PrestvannetJezera1km
Arctic CathedralKatedrály1km
RadiomasteneVěže1km
Bak-OlsenVyhlídky2km
TromsøyaOstrovy2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:07:51, Telefon: +47 77 60 50 90, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
město mnoha kultur
levno
dobré pivo
dobrá dostupnost
velmi chladno

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní
mezinárodní letiště

Aktivity

lyžování


Informace a fakta

GPS: 69.65, 18.9561
Nadmořská výška: 9 m
Nejbližší letiště: Letiště Tromsø
Pobřeží: Norské moře, 25 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:37

Tromsø: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:04:01
Tromsø je město v Norsku . Nachází se v severní části země, v kraji Troms, za severním polárním kruhem. V současné době má okolo 67 000 obyvatel. Tromsø láká návštěvníky na svou nezapomenutelnou atmosféru. Je také oblíbeným místem milovníků rybaření.

O městě

Tromsø je největším městem severního Norska . Může se pochlubit hned několika prvenstvími. Je tu nejseverněji položena univerzita, botanická zahrada a nejsevernější pivovar (Macks Ølbryggeri) na světě. Střed města se nachází na východní straně ostrova Tromsøya. S pevninou ostrov spojuje most a čtyřproudový tunel.

Turistické zajímavosti

Mezi nejznámnější turistické zajímavosti ve městě Tromsø patří velké množství dřevěných domů pocházejících z let 1789 - 1904, celodřevená Tromsøkatedral z roku 1861, moderní kostel Ishavskatedral postavený v roce 1965 a akvárium Polária z roku 1998. Nejstarším domem v Tromsø je Skansen, postavený v roce 1789 na pozůstatcích rašeliništní hradby ze 13. století. Ve městě se také nachází nejstarší norské stále funkční kino. Bylo postaveno v letech 1915 - 1916. Pokud vás zajímá kultura a příroda severního Norska, navštivte Tromsø Museum. Zajímavé je také Polární muzeum. Představuje historii Tromsø a jeho význam při dobývání a pořádání arktických výprav. Pokud si chcete vychutnat výhled na město, vydejte se lanovkou na vrchol Storsteienen (421 m n.m.) .

Půlnoční slunce a polární záře

Zajímavostí Tromsø je také půlnoční slunce, které je zde vidět od 18. května do 26. července. Pod obzorem pak slunce zůstává od 26. listopadu do 15. ledna. V zimě je Tromsø údajně jedním z nejlepších míst k pozorování polární záře.

Turistické služby a zábava

Tromsø má širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Za nákupy můžete vyrazit např. na hlavní pěší zónu Storgate. Tromsø má také mnoho restaurací a kaváren. Mezi oblíbené podniky patří např. restaurace Arctandria, Streakers či fantastická restaurace Emmas Drømmekjøkken. Mezi oblíbené noční kluby patří podnik Strut, Compagniet a Level44. Tromsø během roku samozřejmě hostí celou řadu akcí, svátků a festivalů. Mezi ty nejznámější patří Northern Lights Festival, Polar Night Half Marathon, rockový festival Bukta. Také se zde koná mistrovství v lyžování, při kterém je lyžař tažen soby.

Historie

Archeologické nálezy dokazují, že zdejší oblast byla osídlena již před 9000 lety. První písemná zmínka o dnešním městě pochází z roku 892. V roce 1252 se Tromsø stalo církevní obcí. Statut města získalo v roce 1794. V roce 1927 zde byla otevřena Observatoř pro výzkum polární záře.

Doprava

Tromsø je nejlépe dostupné letecky nebo lodí. Nejbližší letiště Tromsø lufthavn se nachází na západě ostrova Tromsøya. Autobusem se sem dostanete např. z měst Alta či Rovaniemi . Po městě zajišťují dopravu autobusy. V létě tu jezdí i turistický vláček.

Města a obce v okolí

Tromsø

Webmap: 1 2 3