TIXIK.cz » Města » Terst

Ubytování Terst, hotely Terst

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Terst: Hlídač pokojů
Terst Mapa Mapa hotelů Terst

TerstTerst

Související témata

Satelitní mapa Terstu, Penziony v Terstu, Luxusní ubytování v Terstu, Apartmány v Terstu, Levné ubytování v Terstu, Autopůjčovny v Terstu, Terst: Fotografie

Doporučené hotely Terst


Zobrazit všechny »


Terst: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Terst Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Terstu, Plánovač výletů, Terst a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:55:00, WWW stránky:

Plusy

má zábavní park
mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
slavnosti
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
tramvaje

Business travel (průmysl)

potravinářský


Informace a fakta

GPS: 45.6479, 13.7702
Nejbližší hranice: Slovinsko, 6.9 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:13

Terst: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 10:21:28
Terst je město nacházející se v Itálii . Leží v severní části země, na Jaderském pobřeží na hranici se Slovinskem a je zároveň hlavním městem autonomní oblasti Friuli-Venezia Giulia a provincie Trieste. Dnes žije ve městě Terst cca 205000 obyvatel.

Historie

Terst byl v letech 1382–1918 ovlivněn habsburskou monarchií. V této době byl Terst hlavním městem Rakouského přímoří. Po 2. světové válce si ho chtěla přivlastnit Jugoslávie. Od roku 1954 patří Terst Itálii .

Turistické zajímavosti

Dominantou města je náměstí Piazza dell'Unità d'Italia, kde se nalézá spousta paláců z 19. století a hlavně radnice Palazzo del Municipio. K dalším místním památkám patří zámek Miramare z let 1856–1860, hrad San Giusto s expozicí historických zbraní a římským lapidáriem. Z hradeb hradu je krásný výhled na celé město Terst. Dále se tu dochovalo římské divadlo, katedrála San Giusto, srbský pravoslavný chrám, luteránský kostel a synagoga. Za kulturou můžete vyrazit do divadla Teatro Verdi z roku 1798. Terst také hostí spoustu festivalů, z nichž nejzajímavější je festival Festa dei Turisti, konající se na konci srpna.

Opicinská tramvaj

Zajímavostí je funkční opicinská tramvaj, která zde začala jezdit už v roce 1902. Tramvaj jezdí mezi Terstem a obcí Opicina.

Turistické služby

Terst nabízí širokou škálu ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Ubytovat se můžete také v kempu či v soukromí. Samozřejmostí je široká nabídka stravovacích zařízení.

Doprava

Terst je nejlépe dostupný autem, vlakem a lodí. Autem se sem dostanete po dálnici A4, která vede z Turnaí do Lublaně a do chorvatské Rijeky . Vlaky jezdí do Terstu jak z Benátek a Udine , tak i z Milána a Říma . Terst je přístavní město, které je trajektovými linkami propojeno s přístavy v Jaderském moři a také s přístavem v Albánii , v Drače. Na západ od města je regionální letiště Trieste-Ronchi dei Legionari. Po městě se můžete přemisťovat autobusy, v některých případech tramvají a také taxíky.

 Aura: 50Recenze: 572010-09-23 18:44:16
Terst je opravdu nádherné italské město. Osloví Vás nejen svými říčními "přístavy", ale i nádherným zámkem - stojí za návštěvu. ;)

Města a obce v okolí

TerstSanta Croce (11km)Škocjan (17km)Prepotto (14km)Grado (30km)Monfalcone (26km)Ronchi dei Legionari (29km)Turriaco (32km)Ruda (36km)

Webmap: 1 2 3