TIXIK.cz » Města » Trento

Ubytování Trento

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Trento: Hlídač pokojů
Trento Mapa Mapa hotelů Trento

TrentoTrento

Související témata

Satelitní mapa Trenta, Tipy na výlety poblíž Trenta, Penziony v Trentu, Autopůjčovny v Trentu, Luxusní ubytování v Trentu, Apartmány v Trentu, Trento - počasí, Trento: Fotografie

Doporučené hotely Trento


Zobrazit všechny »


Trento: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Trento Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Trentu, Plánovač výletů, Trento a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:18:10, Telefon: +39 0461 980132, WWW stránky:

Trento (též Trident, Trydent nebo Trente) je město nacházející se v Itálii . Leží v severní části země, v údolí řeky Adige, v podhůří Dolomit. Zároveň je hlavním městem autonomní oblasti Trentino-Alto Adige. V dnešní době zde žije cca 113 000 obyvatel.

Historie

Trento bylo založeno učencem Plinem. Později se stalo římskou kolonií. Mezi lety 1545–1563 patřilo město pod ekumenickou radu Trento. V roce 1814 patřilo Rakousku. V roce 1860 došlo ke sjednocení Itálie. Roku 1918 připadlo Trento Itálii. V roce 1966 postihly město rozsáhlé záplavy.

Turistické zajímavosti

Trento láká návštěvníky na středověké a renesanční historické centrum. Zde můžete navštívit románsko–gotickou katedrálu Doumo St. Vigilius z přelomu 12. a 13. století. K dalším památkám patří náměstí Piazza Duomo, kostel Santa Maria Maggiore z roku 1520, Castello del Buonconsiglio, kde sídlí muzeum, kostel San Pietro z 12. století, kostel Sant´Apollinare ze 13. století a nebo kostel San Lorenzo z 12. století. Zajímavé jsou tak paláce Palazzo delle Albere z roku 1550, Palazzo Pretorio z 12. století a palác Palazzo Deremia z konce 15. století. Za zmínku stojí i pomník De Gasperi a část středověkých hradeb, které jsou viditelné z náměstí Piazza Fiera.

Přírodní krásy a lyžařská střediska

Trento díky své poloze nabízí možnosti podnikat výlety do okolí. Nedaleko od města se nachází známé jezero Lago di Garda . Milovníci vysokohorské turistiky by měli navštívit Dolomity. V okruhu 50 km od města je několik lyžařských středisek, jako jsou Val Di Fiemme nebo Passo Tonale a spousta dalších.

Turistické služby

Trento disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je také celá řada kvalitních restaurací, kaváren a obchodů. Trento nezklame ani milovníky vína. Po městě se nachází spousta vináren, kde si vychutnáte místní víno.

Doprava

Trento je nejlépe dostupné autem, letadlem a vlakem. Autem se sem dostanete po dálnici A22 a následně po E45, která vede z Innsbrucku a Mnichova . Nejbližší letiště se nachází buď v Bolzanu , které je vzdálené 57 km, anebo ve Veroně (Aeroporto di Verona) , která je vzdálená 90 km. Vlakové nádraží v Trento leží na hlavní trati spojující Itálii s Rakouskem . Vlaky sem jezdí z Mnichova a z Innsbrucku . Po městě se můžete pohybovat městskou hromadnou dopravou (autobusové nádraží se nachází vedle vlakového nádraží Trento) nebo na kole (ve městě je řada půjčoven kol) .

Plusy

město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
kvalitní veřejná doprava
dobrá dostupnost
v údolí
velmi chladno

Proti

příliš mnoho turistů
jazykové bariéry

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

potravinářský


Informace a fakta

GPS: 46.0666, 11.1196
Nadmořská výška: 235 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:14

Trento: Recenze

Trento prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Trento (0km)Villazzano (2.9km)Civezzano (5km)Vigolo Baselga (6km)Terlago (7km)Romagnano (6km)Vezzano (9km)Garniga (8km)Montagnaga (10km)

Webmap: 1 2 3