TIXIK.cz » Města » Itálie » Trentino-Alto Adige » Trento » Trento

Ubytování Trento

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Trento: Hlídač pokojů
Trento Mapa Mapa hotelů Trento

TrentoTrento

Související témata

Satelitní mapa Itálie, Největší města v Itálii, Satelitní mapa Trenta, Tipy na výlety poblíž Trenta, Penziony v Trentu, Autopůjčovny v Trentu, Luxusní ubytování v Trentu, Apartmány v Trentu, Trento - počasí, Trento: Fotografie

Doporučené hotely Trento


Zobrazit všechny »


Trento: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Trento Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Trentu, Plánovač výletů, Trento a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Trento CathedralKatedrály0.2km
Statua di San VigilioPamátníky0.2km
Istituto Maria Ss. BambinaNáboženství0.1km
Museo DiocesanoMuzea0.2km
Museo Tridentino di Scienze NaturaliMuzea0.3km
Arcidiocesi Di TrentoNáboženství0.4km
Spazio Archeologico Sotterraneo SASS0.4km
Stadio BriamascoStadiony0.5km
San PietroNáboženství0.5km
Curia ArcivescovileNáboženství0.6km
Comunita' MurialdoNáboženství0.4km
Famiglia TrentinaPamátníky0.4km
Cuminetti TheatreDivadla0.5km
teatro CuminettiDivadla0.5km
Giovanni CanestriniPamátníky0.5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:57:03, Telefon: +39 0461 980132, WWW stránky:

Trento (též Trident, Trydent nebo Trente) je město nacházející se v Itálii . Leží v severní části země, v údolí řeky Adige, v podhůří Dolomit. Zároveň je hlavním městem autonomní oblasti Trentino-Alto Adige. V dnešní době zde žije cca 113 000 obyvatel.

Historie

Trento bylo založeno učencem Plinem. Později se stalo římskou kolonií. Mezi lety 1545–1563 patřilo město pod ekumenickou radu Trento. V roce 1814 patřilo Rakousku. V roce 1860 došlo ke sjednocení Itálie. Roku 1918 připadlo Trento Itálii. V roce 1966 postihly město rozsáhlé záplavy.

Turistické zajímavosti

Trento láká návštěvníky na středověké a renesanční historické centrum. Zde můžete navštívit románsko–gotickou katedrálu Doumo St. Vigilius z přelomu 12. a 13. století. K dalším památkám patří náměstí Piazza Duomo, kostel Santa Maria Maggiore z roku 1520, Castello del Buonconsiglio, kde sídlí muzeum, kostel San Pietro z 12. století, kostel Sant´Apollinare ze 13. století a nebo kostel San Lorenzo z 12. století. Zajímavé jsou tak paláce Palazzo delle Albere z roku 1550, Palazzo Pretorio z 12. století a palác Palazzo Deremia z konce 15. století. Za zmínku stojí i pomník De Gasperi a část středověkých hradeb, které jsou viditelné z náměstí Piazza Fiera.

Přírodní krásy a lyžařská střediska

Trento díky své poloze nabízí možnosti podnikat výlety do okolí. Nedaleko od města se nachází známé jezero Lago di Garda . Milovníci vysokohorské turistiky by měli navštívit Dolomity. V okruhu 50 km od města je několik lyžařských středisek, jako jsou Val Di Fiemme nebo Passo Tonale a spousta dalších.

Turistické služby

Trento disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je také celá řada kvalitních restaurací, kaváren a obchodů. Trento nezklame ani milovníky vína. Po městě se nachází spousta vináren, kde si vychutnáte místní víno.

Doprava

Trento je nejlépe dostupné autem, letadlem a vlakem. Autem se sem dostanete po dálnici A22 a následně po E45, která vede z Innsbrucku a Mnichova . Nejbližší letiště se nachází buď v Bolzanu , které je vzdálené 57 km, anebo ve Veroně (Aeroporto di Verona) , která je vzdálená 90 km. Vlakové nádraží v Trento leží na hlavní trati spojující Itálii s Rakouskem . Vlaky sem jezdí z Mnichova a z Innsbrucku . Po městě se můžete pohybovat městskou hromadnou dopravou (autobusové nádraží se nachází vedle vlakového nádraží Trento) nebo na kole (ve městě je řada půjčoven kol) .

Plusy

město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
kvalitní veřejná doprava
dobrá dostupnost
v údolí
velmi chladno

Proti

příliš mnoho turistů
jazykové bariéry

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

potravinářský


Informace a fakta

GPS: 46.0666, 11.1196
Nadmořská výška: 235 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:14

Trento: Recenze

Trento prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Trento (0km)Villazzano (2.9km)Civezzano (5km)Vigolo Baselga (6km)Terlago (7km)Romagnano (6km)Vezzano (9km)Garniga (8km)Montagnaga (10km)

Webmap: 1 2 3