TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Třebíčsko

Třebíčsko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety, plánovač (okres Třebíč)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Třebíčsko: Hlídač pokojů
Třebíčsko Mapa Mapa hotelů Třebíčsko

TřebíčskoTřebíčsko

Související témata

Třebíčsko: Fotografie

Doporučené hotely Třebíčsko


Zobrazit všechny »


Třebíčsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Třebíčsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Třebíčsko a doprava, Bankomaty
Muzeum Otokara BřezinyMuzea6km
Zámek Jaroměřice nad RokytnouHrady a zámky6km
Muzeum historické zemědělské techniky pri SŠ řemeselMuzea7km
Zámek MyslibořiceHrady a zámky9km
Bazilika sv. ProkopaKatedrály8km
Třebíčská židovská čtvrť8km
Zámek ValečHrady a zámky11km
Hrad DalesiceHrady a zámky15km
Koupaliště Moravské BudějoviceKoupání12km
Dalešická přehrada16km
Náměšť Air BaseLetiště18km
Lyžařský areál JalovecSki areály17km
Zámek JevišoviceHrady a zámky19km
Muzeum Velké MeziříčíMuzea25km
Zámek Velké Meziříčí25km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 12:32:48, Nadmořská výška: 471m

Třebíčsko je zvlněná zalesněná krajina, která je ze severu tvarována Českomoravskou vrchovinou, z jihovýchodu Jevišovskou pahorkatinou a ze západu Křižanovskou vrchovinou. V této oblasti si svoji cestu údolími našly hned tři řeky, Jihlava, Oslava a Rokytná. Návštěvníků poslouží vodní nádrže Dalešice a Mohelno, kempy u některých rybníků, nebo umělá koupaliště a bazény. Ubytovací kapacita v oblasti je dostatečná. Nachází se zde udržovaná síť turistických stezek a cyklotras. Jižní část okresu je rovinatější a postupně se svažuje do úrodných oblastí Jihomoravského kraje.

Třebíč - město na Seznamu UNESCO

Třebíč je rozložena na obou březích řeky Jihlavy. Její historie se datuje k roku 1101 kdy zde moravská knížete založila Benediktýnský klášter. Patří mezi města, která se mohou pochlubit památkami zapsanými do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jsou to Bazilika sv. Prokopa ze 13.st. která se nachází v areálu Valdštejnského zámku a rozsáhlé židovské město a židovský hřbitov. Vedle těchto unikátů je zde kostel sv. Martina s městskou věží, kde je největší ciferník hodin v Evropě. Na zámku je dnes muzeum s expozicí betlémů a dýmek. Dalšími významnými místy je Karlovo náměstím s renesančními domy, Kapucínský klášter, Pravoslavný kostel, Evangelický kostel, větrný mlýn, hvězdárna, a další.

Města a turistické zajímavosti Třebíčska

V Jaroměřicích nad Rokytnou je jeden z největších zámků v Evropě, v Náměšti nad Oslavou je renezanční zámek, k nejstarším městům na Moravě patří Jemnice, čehož je důkazem kostel sv. Jakuba Staršího s románskou věží, jejíž základy byly položeny už ve 12. století. Moravské Budějovice mají gotický kostel sv. Jiljí a areál zámku, v Kralice nad Oslavou je muzejní expozice na památku vytištění Bible kralické, v Hrotovicích je renesanční zámek a pomník tragédie smrti 114 hrotovických občanů a 36 sovětských vojáků z 8.5.1945, na březích Jihlavy naleznete zříceniny hradů Templštejn a Rabštejn, na Zeleném kopci u Mohelna je rozhledna Babylon a v Budišově krásný zámek. Ze vzácných přírodních lokalit je nejznámější Mohelenská hadcová step.

Informace a fakta

GPS: 49.1474, 15.8815
Nadmořská výška: 471 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:45

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: kánoistika, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, ski-alpine, jízda na koni, golf, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: ledovce, historická města

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Třebíčsko: Recenze

Třebíčsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Třebíč (8km)Hrotovice (14km)Náměšť nad Oslavou (21km)Jevišovice (20km)Vranovská Ves (22km)Telč (31km)Velké Meziříčí (25km)Moravský Krumlov (33km)Třešť (33km)Vranov nad Dyjí (29km)Jihlava (35km)Miroslav (39km)Znojmo (35km)Polná (40km)Šatov (41km)Nové Veselí (41km)Žďár nad Sázavou (46km)Nové Město na Moravě (48km)Herálec (53km)Seefeld (53km)

Webmap: 1 2 3