TIXIK.cz » Třebíčská židovská čtvrť

Třebíčská židovská čtvrť - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Třebíčská židovská čtvrť: Hlídač pokojů
Třebíčská židovská čtvrť Mapa Mapa hotelů Třebíčská židovská čtvrť

Třebíčská židovská čtvrťTřebíčská židovská čtvrť

Související témata

Třebíčská židovská čtvrť: Fotografie

Doporučené hotely Třebíčská židovská čtvrť


Zobrazit všechny »


Třebíčská židovská čtvrť: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Třebíčská židovská čtvrť Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Třebíčská židovská čtvrť a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 03:32:38, Nadmořská výška: 400m, Adresa: Zadní synagoga, Subakova 1/44, Třebíč, Telefon: + 420 568 610 023, WWW stránky:

Třebíčská židovská čtvrť také zvaná čtvrť Židy je jednou z nejzachovalejších židovských čtvrtí v Evropě. Nachází se ve městě Třebíč v místní části Zámostí v České republice. V roce 2003 byla tato čtvrť zapsaná do Seznamu světového dědictví UNESCO. Třebíčská židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, jež je na Seznamu UNESCO. Rozkládá se na levém břehu řeky Jihlavy a pod skalami vrcholku zvaného Hrádek. Území kde židovské město leží je maximálně zastavěno. Většina domů nemá dvorky, hospodářské budovy či zahrady. Jedinou zahradou je bývalá Subakova zahrada, jež byla založena v místě jednoho ze zbořených domů. Domy jsou vzájemně propojené a mezi nimi jsou tmavé průchody a křivolaké uličky. Budovy jsou postaveny v renesančním či barokním stylu. Třebíčská židovská čtvrť tu byla založena již ve 12. století a postupně se rozvíjela. Do dnešních dnů se tu dochovalo 123 domů, dvě synagogy a židovský hřbitov. V posledních letech probíhá postupná rekonstrukce starých domů. Třebíčská židovská čtvrť je vyhledávaným cílem turistů.

Informace a fakta

GPS: 49.2174, 15.8795
Nadmořská výška: 400 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:40:20

Třebíčská židovská čtvrť: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 72011-05-15 11:58:07
Naše milovaná židovská čtvrť je opravdu něco, co stojí za to navštívit. Křivolaké uličky, chůze po kočičích hlavách, procházka po promenádě u řeky, návštěva synagogy nebo některé z místních restaurací či vináren vás o tom také přesvědčí. Je zde spousta dochovaných domů, na nichž jsou mosazné tabulky s informacemi.
Osobně miluji židovské město v noci, v létě je to nezapomenutelný zážitek. Především s výhledem z lávky nad řekou na Baziliku sv. Prokopa.

Města a obce v okolí

Třebíč (0.3km)Náměšť nad Oslavou (20km)Hrotovice (18km)Velké Meziříčí (18km)Třešť (30km)Telč (31km)Jihlava (29km)Jevišovice (27km)Vranovská Ves (30km)

Webmap: 1 2 3