TIXIK.cz » Muzea » Třebechovice pod Orebem » Třebechovické muzeum betlémů

Třebechovické muzeum betlémů, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Třebechovické muzeum betlémů: Hlídač pokojů
Třebechovické muzeum betlémů Mapa Mapa hotelů Třebechovické muzeum betlémů

Třebechovické muzeum betlémůTřebechovické muzeum betlémů

Související témata

Třebechovické muzeum betlémů: Fotografie

Doporučené hotely Třebechovické muzeum betlémů


Zobrazit všechny »


Třebechovické muzeum betlémů: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Třebechovické muzeum betlémů Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Třebechovické muzeum betlémů a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 16:33:49, Adresa: Česká republikaslovenské legií 27, 503 46 Třebechovice pod Orebem, Česká republika, Telefon: +420 495 592 053, WWW stránky:

Třebechovické muzeum betlémů se nachází ve měste Třebechovice pod Orebem , které leží 13km východně od krajského města Hradec Králové . Muzeum funguje od roku 1925. Specializuje se na statické a mechanické betlémy. Je jediným takto specializovaným muzeem v České republice a také v Evropě . Třebechovické muzeum betlémů spravuje městské sbírky a sbírky betlémů. V současné době má muzeum na 300 betlémů, vytvořených z různých materiálů. Nejvzácenější betlém je Proboštův mechanický betlém, který vznikl víc než před sto lety. vytvořili jej Josef Probošt, Josefa Kapucián a autora mechanismu Josef Friml. Z větší části je ze dřeva a obsahuje na 2000 dřevěných částí a figurek. Má rozměry 7 x 3 x 2 m. Je uváděn do pohybu speciálním mechanismem. Původně byl poháněn klikou a později elektrickým motůrkem. V roce 1999 byl Proboštův Betlém prohlášen za národní kulturní památku. Třebechovické muzeum betlémů je otevřeno celoročně mimo pondělí. Vstupné je: dospělí 50,-Kč, důchodci a studenti 30,-Kč a děti 15,-Kč. Rodinné vstupné maximálně 3 děti 110,-Kč. Třebechovické muzeum betlémů nabízí dva prohlídkové okruhy: I. okruh Proboštův mechanický betlém a II. Kouzlo mechanických betlémů. Do expozici je bezbariérový vstup. V muzeum je také prodejní část.

Informace a fakta

GPS: 50.2011, 15.9947
Nadmořská výška: 244 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:27:25

Třebechovické muzeum betlémů: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-07-24 21:49:24
hezké

Města a obce v okolí

Hradec Králové (12km)Opočno (11km)Dobruška (16km)Kostelec nad Orlicí (18km)Rychnov nad Kněžnou (21km)Jaroměř (17km)Nové Město nad Metují (19km)Vamberk (23km)Velichovky (20km)

Webmap: 1 2 3