TIXIK.cz » Regiony » Traunsee

Traunsee - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Traunsee: Hlídač pokojů
Traunsee Mapa Mapa hotelů Traunsee

Související témata

Traunsee: Fotografie

Doporučené hotely Traunsee


Zobrazit všechny »Traunsee: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Traunsee Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Traunsee a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 04:14:46, Nadmořská výška: 420m, WWW stránky:

Traunsee je nejhlubší jezero Rakouska . Nachází se v oblasti Salzkammergut , mezi skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge, v nadmořské výšce 423 m.

Parametry jezera

Jezero Traunsee je 12 km dlouhé a v nejširším místě 3 km široké. Maximální hloubka je 191 m. Napájeno je řekou Traun. Největším městem na jeho březích je Gmunden .

Historie spjatá s jezerem

Traunsee znali již Římané. Poprvé se v písemných dokumentech objevilo v roce 909. 8. května 1945 spadl do jezera vrak amerického stíhacího letounu. Jednalo se o poslední ztrátu letounu USAF během druhé světové války v Evropě . Letoun P-47 Thunderbolt byl celých padesát let nezvěstný. Nalezen byl až v roce 2005. Vrak byl následně převezen do USA a zrekonstruován.

Aktivity na vodě

Jezero Traunsee je během letních měsíců vyhledávaným turistickým centrem. Teplota vody dosahuje asi 20° C. Voda v jezeře má výbornou kvalitu, a tak se zde provozuje mnoho vodních sportů. Mezi ty nejoblíbenější patří potápění, vodní lyžování, kitesurfing a windsurfing. V létě jezdí po jezeře Traunsee také kolesový parník Gisela a první parník s lopatkovým kolem zvaný Žofie, který vyplul již 15. května 1839.

Okolí jezera

Okolí jezera Traunsee je jako stvořené pro turistiku. Vydat se můžete například na horu Traunstein, která dosahuje nadmořské výšky 1691 m a na jejím vrcholu ční 10 m vysoký kříž. Tato cesta ovšem není pro každého. Na vrchol hory Traunstein se dostanete po velmi těžké cestě klettersteig, která je schůdná pouze s horolezeckými pomůckami. Vyrazit můžete také na vrchol Feuerkogel, který dosahuje nadmořské výšky 1592 m. Na vrchol se dá dostat z části obce Ebensee, zvané Oberlangbath, lanovkou.

Kostel na poloostrově

Krásným místem je i poloostrov, který zasahuje do jezera Traunsee a na kterém stojí malebný farní kostel Traunkirchen . Uvnitř se nachází krásná kazatelna z roku 1573, která má tvar loďky. Na jezeře se také nachází ostrůvek, na kterém stojí zámecký hotel Ort. Ostrůvek je přístupný z pevniny po dřevěném mostě


Informace a fakta

GPS: 47.8603, 13.7914
Nadmořská výška: 420 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-12 00:42:03

Traunsee: Recenze

Traunsee prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Traunkirchen (3.1km)Altmünster (5km)Ebensee (6km)Gmunden (6km)Pinsdorf (8km)Grünau im Almtal (12km)Steinbach am Attersee (19km)Attersee (20km)Abtsdorf (22km)Attnang-Puchheim (18km)Vorchdorf (19km)Unterach (24km)Vöcklabruck (20km)Sankt Georgen im Attergau (24km)Bad Ischl (21km)Kirchdorf an der Krems (25km)Oberwang (27km)Schlierbach (26km)Strobl (28km)Altaussee (25km)Frankenmarkt (31km)Sankt Gilgen (33km)St. Gilgen (34km)Grundlsee (26km)Bad Goisern (28km)Fischlham (28km)Hinterstoder (33km)

Webmap: 1 2 3