TIXIK.cz » Londýn » Trafalgar Square

Trafalgar Square - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Trafalgar Square: Hlídač pokojů
Trafalgar Square Mapa Mapa hotelů Trafalgar Square

Související témata

Trafalgar Square: Fotografie

Doporučené hotely Trafalgar Square


Zobrazit všechny »Trafalgar Square: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Trafalgar Square Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Trafalgar Square a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 09:33:25, Adresa: London, Velká Británie, Telefon: +44 20 7983 4750, WWW stránky:

Trafalgar Square je náměstí v centru hlavního města Spojeného království, v Londýně , v jeho historické části nazvané Westminster.

Pohledy do historie

Název náměstí připomíná bitvu u Trafalgaru, která se odehrála v roce 1805. Tato oblast se původně používala jako královské stáje, ale kolem roku 1820 princ Regent pověřil architekta Johna Nashe obnovou této oblasti. Současný vzhled náměstí Trafalgar Square pochází přibližně z roku 1845. Jeho architektem je Charles Barry.

Design a funkce

Náměstí tvoří rozsáhlou centrální plochu, která je obklopena ze tří stran silnicí. Na čtvrté straně jsou schody do Národní galerie. Uprostřed náměstí stojí Nelsonův sloup, který je obklopený fontánami a čtyřmi obrovskými bronzovými sochami lvů. Na vrcholu sloupu stojí socha lorda Nelsona, který velel britskému námořnictvu v Bitvě u Trafalgaru. Na severní straně se nachází Národní galerie. Jižně od ní se nachází kostel Saint Martin's-in-the-Fields. Na každém rohu Trafalgar Square jsou podstavce, na kterých stojí v severní části jezdecké sochy, v severovýchodní části socha Jiřího IV., v jihovýchodní části socha Jindřicha Havelocka a v jihozápadním rohu socha sira Charlese Jamese Napiera. Do roku 2000 bylo náměstí Trafalgar Square oblíbené turisty i kvůli velkému množství holubů, které zde mohli krmit. Od roku 2000 ale platí zákaz krmení a v roce 2003 byl dokonce vydán zákon, který činnost krmení holubů zakazuje. Holubi zde totiž ničili sochy a jiné památky, a zároveň byli pokládáni za zdravotní riziko.

Jak se tam dostat

Na náměstí Trafalgar Square je stanice metra Charing Gross.


Informace a fakta

GPS: 51.508, -0.1281
Nadmořská výška: 19 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:19:45

Trafalgar Square: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 72011-05-23 16:45:05
Oblíbené místo.. Moje tipy? Kromě obchodu s báječně levnými botami, který je kousíček od Trafalgaru?:D
Snad každý víkend je na náměstí nějaká akce, koncerty, často zadarmo. Spousta lidí, co mají veselou náladu a když máte štěstí, dostanete "hug for free "
 Aura: 68Recenze: 2422012-01-30 22:20:29
Mě osobně Trafalgar hodně zklamal. Pamatuji, jak nám ve škole básnili o tomto náměstí pomalu jak o dokonalém místě. Pravda je ale taková, že jsme v podstatě jen prošli kolem, protože byl na náměstí takový mumraj, že se nedalo ani sednout. V Londýně jsme narazili na mnohem lepší místa.

Města a obce v okolí

Londýn (3.5km)Kew (11km)Mitcham (12km)Twickenham (16km)Hounslow (17km)Southall (17km)Teddington (17km)Croydon (15km)Wallington (17km)

Webmap: 1 2 3