TIXIK.cz » Města » Austrálie » Townsville

Townsville - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Townsville: Hlídač pokojů
Townsville Mapa Mapa hotelů Townsville

Související témata

Největší města v Austrálii, Satelitní mapa Austrálie, Satelitní mapa Townsvillu, Luxusní ubytování v Townsvillu, Apartmány v Townsvillu, Autopůjčovny v Townsvillu, Townsville: Fotografie

Doporučené hotely Townsville


Zobrazit všechny »Townsville: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Townsville Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Townsvillu, Plánovač výletů, Townsville a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Wharton Reef LightMajáky1km
Castle HillKopce0.9km
Hynes Lookout Hill CastleHrady a zámky1km
Rowes Bay Caravan ParkKempy1km
Catholic Church Diocese of TownsvilleNáboženství2km
Flinders Plaza Shopping CentreShopping2km
Museum of Tropical QueenslandMuzea2km
Fantasea Cruising Townsville terminalPřístavy3km
Maritime Museum of TownsvilleMuzea3km
Apostolic Life Christian CentreNáboženství2km
Letiště TownsvilleLetiště3km
Townsville AirportLetiště4km
Telstra Mobiles GarbuttVěže3km
Civic TheatreDivadla3km
Castletown ShoppingworldShopping3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:03:03, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: -19.25, 146.8
Nadmořská výška: 93 m
Nejbližší letiště: Letiště Townsville
Pobřeží: Korálové moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 18:41:43

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.townsville.qld.gov.au

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: námořní, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Townsville: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:00:42
Townsville je město v Austrálii . Rozkládá se na severovýchodním pobřeží, v blízkosti Velkého bariérového útesu . V současnosti žije ve městě přibližně 180 000 obyvatel.

O městě

Townsville je považováno za neoficiální hlavní město severního Queenslandu. Město nabízí řadu turistických atrakcí. Zároveň těží ze své polohy. V blízkosti města se nachází deštný prales, jsou tu krásné pláže a vydat se odtud můžete také k Velkému bariérovému útesu . Townsville je důležité obchodní a průmyslové město, které je také čím dál více závislé na cestovním ruchu. Je i důležitým vzdělávacím centrem, sídlí tu více než 60 státních a soukromých škol, včetně univerzity. Výhodou je, že zde v průměru 320 dní v roce svítí slunce. Townsville bylo jinak založeno v roce 1865.

Turistické zajímavosti

Nejvyhledávanějším turistickým místem ve městě Townsville je pobřeží část "Strand", která nabízí krásné pláže, místa pro piknik a např. i aquapark. Dále je to nábřeží Riverway, kde se nachází celá řada atrakcí včetně umělecké galerie či stadionu na kriket a australský fotbal. Vyhledávané je turisty také akvárium Reef HQ, které přibližuje život na korálových útesech Velké bariérového útesu a Museum of Tropical Queensland, které je zaměřeno na přírodní historii a archeologii. Akvárium i muzeum se nacházejí v jednom areálu. Oblíbeným cílem je také botanická zahrada Palmetum, vrchol Castle Hill nad městem a nedaleký hornatý ostrov Magnetic Island.

Aktivity

Townsville nabízí také řadu aktivit. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní sporty. Oblíbené je hlavně potápění, plachtění a wakeboarding. Jsou tu i dostatečné možnosti k příjemným pěším výletům. V Townsvilleu nechybí ani krásná golfová hřiště či tenisové kurty.

Zábava

Townsville hostí během roku řadu kulturní akcí. Tou nejvýznamnější je Australský festival komorní hudby, který se koná v červenci. Ve městě se také nachází orchestr Barrier Reef Orchestra. Řada kulturních akcí, jakou jsou různé koncerty, výstavy apod., se koná v hale Townsville Entertainment Centre.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování ve městě Townsville naleznete ZDE . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Table 51, v restauraci Sugatrain, v restauraci Scirocco Cafe Bar & Grill, v restauraci Watermark, v restauraci Cafe Bambini, která nabízí řeckou kuchyni nebo v restauraci Taj Mahal, kde vaří indickou kuchyni. Jsou tu i fastfoody jako je McDonald apod. Za nákupy se můžete vydat např. do nákupních center Annandale Central či Castletown Shoppingworld. Ve městě se také konají trhy. Vyhledávaný je např. noční trh, který se koná vždy první pátek v měsíci ve Strand parku nebo trhy Cotters Markets, které se konají každou neděli ráno v centru města v Flinders Street Mall.

Doprava

Townsville je dobře dostupné autem, vlakem, lodí a letadlem. Nejbližší letiště se nachází na západním okraji města a zajišťuje letecké spoje do Brisbane , Sydney a Melbourne . Jelikož Townsville leží na trati z Brisbane do Cairns , není problém se sem dostat vlakem. Pro lodě je tu velký přístav. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici A1 nebo silnic A6.

Města a obce v okolí

Townsville (0km)