TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Tower Hamlets » Londýn » Tower Bridge

Tower Bridge - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tower Bridge: Hlídač pokojů
Tower Bridge Mapa Mapa hotelů Tower Bridge

Tower BridgeTower Bridge

Související témata

Tower Bridge: Fotografie

Doporučené hotely Tower Bridge


Zobrazit všechny »


Tower Bridge: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tower Bridge Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tower Bridge a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Millenium Bridge2km
Lambeth3km
Whitehall4km
Dockland Light Railway4km
City4km
Canary Wharf4km
Chinatown4km
Piccadilly Circus4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mosty, Aktuální čas: 19:31:51, Adresa: Tower Bridge Road, London, Velká Británie, Telefon: +44 20 7403 3761, WWW stránky:

Tower Bridge je nejznámější a nejfotografovanější most na řece Temži v Londýně , ve Velké Británii . Tento zvedací most získal své jméno podle londýnské pevnosti Tower of London , která leží v těsné blízkosti.

O Tower Bridge

Stavba mostu se započala v roce 1886 a trvala 8 let. Během stavby zemřel architekt mostu Horac Jones, proto stavbu dokončil Sir John Wolfe-Barry. Ten oproti původnímu návrhu podstatně změnil vzhled obou věží, když je více vyzdobil v duchu viktoriánské gotiky. Vzdálenost věží od sebe je 60m. Nahoře jsou spojené dvěma lávkami, které dříve sloužily pro pěší, aby nemuseli čekat při zdvižení mostu, než bude zase spuštěn dolů. Tower Bridge byl při své realizaci vybaven nejdůmyslnějším zařízením na zvedání mostu na světě. Tento technický zázrak umožňoval větším lodím vplout do Londýnského přístavu. Původní hydraulické zařízení bylo nahrazeno modernějším, které je řízené počítačem.

Tower Bridge – současnost

V současné době se v obou věžích nachází expozice věnovaná Tower Bridge. Najdete zde fotografie pořízené během stavby, nákresy, plány a další dokumentaci. Můžete shlédnout film o stavbě mostu a projít se po lávkách, které spojují obě věže a tím i expozice. Některé části výstavy jsou interaktivní, proto i pro děti bude návštěva Tower Bridge zajímavým zážitkem. Na jižním konci mostu v malé budově si můžete prohlédnout původní hydraulické zařízení. Pokud si chcete vychutnat tento architektonický skvost, přijeďte k Tower Bridge po řece Temži, kde funguje pravidelná lodní doprava. Na loď se dostanete na mnoha místech v Londýně, např. u London Eye nebo v Greenwich. Všechny lodě pak zastavují přímo u pevnosti Tower of London .

Incident na mostě

V roce 1997 se americký prezident Bill Clinton vracel z večeře s britským premiérem T. Blairem právě přes Tower Bridge. V momentě, kdy přejížděli most, se most začal sám zvedat a kolona byla rozdělena. K diplomatické bouři ale naštěstí nedošlo.


Informace a fakta

GPS: 51.5055, -0.0754
Nadmořská výška: 5 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 14.10.2012 21:33:01

Tower Bridge: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24214.5.2011 17:30:12
Moc mě mrzí, že jsme Tower Bridge neviděli přímo z vrchní části. Dostat se tam dá ze severní věže (od Tower of London) . Bohužel jsme v programu nenašli už ani chvilku, aby jsme se nahoru podívali. Mě osobně se most líbil, ale celkový dojem mi zkazil opravdu rušný provoz jak na silnici, ale i chodnících okolo. Na tak propagovanou historickou stavbu bych čekal trochu více poklidu.

Města a obce v okolí

Londýn (2km)Kew (15km)Mitcham (13km)Bexley (17km)Croydon (15km)Twickenham (19km)Romford (19km)Hounslow (20km)Southall (21km)

Webmap: 1 2 3