TIXIK.cz » Města » Tours

Tours - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tours: Hlídač pokojů
Tours Mapa Mapa hotelů Tours

Související témata

Satelitní mapa Toursu, Tipy na výlety poblíž Toursu, Luxusní ubytování v Toursu, Apartmány v Toursu, Levné ubytování v Toursu, Autopůjčovny v Toursu, Tours: Fotografie

Doporučené hotely Tours


Zobrazit všechny »



Tours: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tours Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Toursu, Plánovač výletů, Tours a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:36:16, WWW stránky:

Tours je krásné historické město ve Francii . Nachází se v centrální části země, v departmentu Indre-et-Loire.

Kroky historií

Historie města sahá do 14. – 15. století. Tours vzniklo spojením tří malých měst, která se ve snaze o sebezachování spojila během trvání stoleté války mezi lety 1337 – 1453. V 16. století Tours zažívalo svůj největší rozmach. Bylo tzv. srdcem francouzského království. Bohužel původní lesk a glanc města Tours dnes dosvědčuje jen několik památek, které nebyly během druhé světové války poničeny.

Současné město a jeho památky

V současnosti je Tours známé hlavně jako město umění a historie. Spíše klidnější město obývá přibližně 150 000 lidí. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála sv. Gratiena, věže baziliky sv. Martina, hrad, který místní nazývají spíše zámkem a Wilsonův most. K nejnavštěvovanějším muzeím patří Muzeum malby na sklo, muzeum řemesel a muzeum výtvarného umění. Krásná je také místní botanická zahrada Jardin botanique de Tours. Podlé řeky Loiry si můžete zasportovat, nebo jen tak pozorovat běžce, kterých je plný břeh. Okolí města Tours je vyhlášenou vinařskou oblastí.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 47.3903, 0.6892
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:32:31

Tours: Recenze

Tours prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ToursSaint-Pierre-des-Corps (2.2km)Saint-Cyr-sur-Loire (2.4km)Rochecorbon (6km)Saint-Avertin (5km)Saint-Genouph (7km)Fondettes (7km)Chambray-lès-Tours (6km)La Membrolle-sur-Choisille (7km)

Webmap: 1 2 3