TIXIK.cz » Města » Toulouse

Toulouse - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Toulouse: Hlídač pokojů
Toulouse Mapa Mapa hotelů Toulouse

Související témata

Satelitní mapa Toulouse, Tipy na výlety poblíž Toulouse, Luxusní ubytování v Toulouse, Apartmány v Toulouse, Levné ubytování v Toulouse, Autopůjčovny v Toulouse, Toulouse - počasí, Toulouse: Fotografie

Doporučené hotely Toulouse


Zobrazit všechny »Toulouse: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Toulouse Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Toulouse, Plánovač výletů, Toulouse a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:58:22, Telefon: +33 5 61 22 29 22, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
UNESCO
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 43.6043, 1.4437
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:32:34

Toulouse: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:37:31
Toulouse je město v jihozápadní Francii . Nachází se v departmentu Haute-Garonne, na řece Garonne. Dnes je Toulouse se svými 800 tisíci obyvateli čtvrté největší město Francie. Toulouse je přezdíváno Ville Rose, což znamená Růžové město. Přezdívá se mu tak pro jeho charakteristickou cihlovou architekturu.

Historie a památky

Toulouse bylo založeno kolem roku 300 př. n. l. jako významné centrum galských kmenů. Mezi nejvýznamnější památky v centru města patří Capitole de Toulouse. Dále to je světoznámé nábřeží Bazacle a most Pont-Neuf. Nejvýznamnější církevní stavbou je Bazilika sv. Sernina , která je největší v celé Evropě. Navštívit můžete také kostel Notre-Dame du Taur nebo katedrála sv. Étienne .

Zajímavosti

Pro milovníky přírody jsou zde městské zahrady Jardin des Plantes či Jardin Royal. V Toulouse byla založena roku 1229 jedna z nejstarších univerzit v Evropě. Dnes je třetí největší univerzitou ve Francii po Pařížské a Lyonské .
Město Toulouse je jedno z hlavních evropských center leteckého a kosmického průmyslu. Nachází se zde ústředí společnosti Airbus a Národní středisko pro kosmický výzkum, které je největší v Evropě.

Muzea a galerie

Určitě nevynechte návštěvu domu Hotel du Grand Balcon, kde žil světoznámý spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, autor knihy Malý princ. V domě je umístěna stálá výstava o jeho životě a dílech. V Toulouse se také nachází muzeum moderního umění, Les Abattoirs , či muzeum krásného umění, Musée des Augustins .

Města a obce v okolí

ToulouseBalma (5km)Quint-Fonsegrives (7km)Blagnac (7km)Tournefeuille (8km)Colomiers (9km)Ramonville-Saint-Agne (7km)Rouffiac-Tolosan (9km)Vieille-Toulouse (9km)

Webmap: 1 2 3