TIXIK.cz » Města » Toruň

Ubytování Toruň

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Toruň: Hlídač pokojů
Toruň Mapa Mapa hotelů Toruň

ToruňToruň

Související témata

Satelitní mapa Toruně, Tipy na výlety poblíž Toruně, Luxusní ubytování v Toruni, Apartmány v Toruni, Levné ubytování v Toruni, Autopůjčovny v Toruni, Toruň - počasí, Toruň: Fotografie

Doporučené hotely Toruň


Zobrazit všechny »


Toruň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Toruň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Toruni, Plánovač výletů, Toruň a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:35:13, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra

Proti

příliš mnoho turistů

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 53.0131, 18.5978
Nadmořská výška: 50 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:36:40

Toruň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Toruň je krásné historické město v Polsku , jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO . Nachází se v severní části země, v Kujavsko-pomořském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 210 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena Slovany v 11. století. Město Toruň bylo založeno ve 13. století řádem Německých rytířů, které sem pozval mazovský kníže, aby bránili severní hranici země. Brzy se stala Toruň hanzovním městem a zbohatla. Město bylo důležitým obchodním centrem po celá staletí, protože leželo na křižovatce obchodních cest. Úpadek města začal až v 17. a 18. století. Nejprve ho vyplenili Švédové a později se dostalo do rukou Prusů. Růst Toruně začal až po II. světové válce.

O městě

Toruň je jedno z nejkrásnějších polských měst. Rozkládá se na obou březích řeky Visly. Toruň je místo, kde se narodil slavný astronom Mikuláš Koperník. Město je také známé svojí produkcí perníku. Místní perník je vyhlášený nejen po celém Polsku . Toruň je jedno ze dvou hlavních měst Kujavsko-pomořanského vojvodství. Kandiduje na Evropské město kultury roku 2016. Historická část města byla v roce 1997 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Proto tam naleznete řadu krásných historických památek.

Turistické zajímavosti a muzea

V historickém centru města se nachází mnoho cenných gotických staveb. Nejvýznamnější památky Toruně jsou Artušův dvůr , barokní palác Debskich z 18. století, ruiny Dybowského hradu , kostel a klášter sv. Petra a Pavla ze 14. století a v městské části Kaszczorek gotický kostelík ze 13. století. Zajímavé jsou také městské hradby, staroměstská radnice ze 14. a 15. století, komplex gotických měšťanských domů ze 14. – 16. století, dům U hvězdy z 15. století, sýpky ze 14. - 18. století a fortifikační systém Fort IV Toruń . Toruň nabízí i zajímavá muzea. Patří k nim např. Muzeum perníku, Oblastní muzeum (Muzeum Okręgowe) , Etnografické muzeum (Muzeum Entograficzne) , Muzeum Mikuláše Koperníka, které sídlí v jeho rodném domě a galerie umění Wozownia.

Turistické služby

Toruň má dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobře se najíst můžete v restauraci Leniwa, v restauraci Manekin, která patří k nejlepším restauracím ve městě a v restauraci Metropolis. Vegetariáni si mohou zajít na jídlo do podniku Greenway. Na nákupy se můžete vydat do centra města, kde je řada malých obchodů, nebo např. do nákupních center Galeria Copernicus a Dom Towarowy. Za kulturou můžete vyrazit do některého z místních kin, nebo jednoho ze šesti divadel.

Zábava

Nejvýznamnější akce, které se během roku v Toruni konají, jsou divadelní festival "Kontakt", hudební festival "Probaltica", Toruňský festival vědy a umění, mezinárodní letní festival „Toruň – hudba a architektura“, letní toruňské setkání pouličních divadel a mezinárodní toruňské setkání loutkových divadel.

Doprava

Toruň je nejlépe dostupná autem, autobusem a vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Bydhošti , která je vzdálená asi 60 km. Vlaky tam jezdí přímo z Varšavy , Poznaně , Gdaňsku , Katovic a Olsztyny . Autem se do Toruně dostanete nejlépe po dálnici A1, nebo silnici č.1 (E75) , 10 a 15. Dopravu po městě zajišťují autobusy a tramvaje.

Města a obce v okolí

ToruňTurzno (14km)Ciechocinek (20km)Chelmża (19km)Czernikowo (24km)Inowroclaw (33km)Chelmno (39km)Świecie (45km)

Webmap: 1 2 3