TIXIK.cz » Města » Itálie » Benátsko » Verona » Torri del Benaco

Ubytování Torri del Benaco, hotely Torri del Benaco

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Torri del Benaco: Hlídač pokojů
Torri del Benaco Mapa Mapa hotelů Torri del Benaco

Torri del BenacoTorri del Benaco

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Luxusní ubytování v Torri del Benaco, Apartmány v Torri del Benaco, Levné ubytování v Torri del Benaco, Penziony v Torri del Benaco, Torri del Benaco: Fotografie

Doporučené hotely Torri del Benaco


Zobrazit všechny »


Torri del Benaco: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Torri del Benaco Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Torri del Benaco a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hrad SkaligeroHrady a zámky0.1km
San Remo CampingKempy1km
Monte BandieraKopce2km
Monte LenzinoKopce2km
Monte LuppiaKopce2km
Monte AreKopce3km
Wishing WellFontány5km
Casa del ComuneRadnice4km
Monte NugoliKopce6km
La RoccaKopce5km
Jezero GardaRegiony6km
Campeggio PromontorioKempy6km
Campeggio RivieraKempy7km
Campeggio ToscolanoKempy7km
TorreVěže8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:35:29, WWW stránky:

Torri del Benaco je městečko v severní Itálii . Leží na západním břehu Gardského jezera (Lago di Garda) asi 30 km na severozápad od Verony . Administrativně spadá Torri del Benaco do regionu Lombardie . Spolu s letovisky Descenzano del Garda , Peschiera del Garda , Riva del Garda , Saló a Brenzone patří k oblíbeným střediskům na březích Gardského jezera . V současné době (2011) čítá Torri del Benaco zhruba 3000 obyvatel.

Historie

V okolí Torri del Benaco byly nalezeny předměty již z doby bronzové, což svědčí o velmi dávném osídlení této oblasti. Později bylo město pod nadvládou Římanů a barbarů. Ve středověku se vláda nad městem často střídala. Na četné boje poukazuje opevnění nejen ve městě, ale i v kopcích v okolí celého Gardského jezera . V dnešní době si Torri del Benaco zčásti uchovává pověst rybářské vesničky. Současně zde však nastává rozvoj cestovního ruchu nejen díky bohaté historii, ale také díky malebné kopcovité krajině, která je charakteristická zachovalou přírodou.

Památky

Torri del Benaco si zachovává středověké kouzlo díky majestátnímu hradu, který byl postaven v roce 1383. Během četných válek byl několikrát poničen. V roce 1983 byl však kompletně renovován a dnes se v jeho útrobách nachází hradní muzeum. O důmyslném obranném systému městečka Torri del Benaco svědčí rovněž „Věž s orlojem“ (La torre dell'Orologio) ze 14. stol. Pěkné výhledy na jezero nabízí Věž Berengar (La torre di Berengario) , která je součástí hradního opevnění. Je pojmenována po králi Berengaru I., který ji nechal postavit v 10. stol., a započal tak se stavbou opevnění. V Torri del Benaco se také nachází celá řada kostelů. Pro místní je nejdůležitější farní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1719. Pro návštěvníky budou ale přitažlivější starobylé kostelíky v odlehlejších částech města, například románský kostel sv. Jana za hradbami nebo kostelík sv. Faustina zasvěcený poustevníku, který v těchto místech kdysi žil.

Zajímavosti - typy na výlety

Torri del Benaco je známé četnými skalními rytinami na skalách v okolí. Do těchto skal z doby ledové místní obyvatelé odedávna tesali své životní příběhy. Můžete tak spojit výlet do kopců, které se vám odvděčí panoramatickými výhledy na jezero, s objevováním těchto tajemných rytin. Vydáte-li se na pěší výlet, jistě neopomeňte vesničku Crero několik kilometrů na sever od Torri del Benaco . Nachází se zde kostelík (La chiesa di San Siro) s krásným výhledem na jezero i na celé údolí s vesnicí. Budete-li chtít zpestřit svůj pobyt v Torri del Benaco, využijte hotel, který je umístěn v paláci Gardesana z 15. století. V minulosti byl tento palác využíván pro důležité schůzky a jednání. Jeho prostory vám kromě historického nádechu nabídnou nemalý přepych. Torri del Benaco je rovněž dobré východisko pro plavbu lodí. Pro náročnější je tu možnost cyklo výletů třeba i kolem celého Gardského jezera .

Doprava

Torri del Benaco je nejlépe dostupné vlastním autem. Z Verony se vydáte na sever po dálnici A22 a sjedete u městečka Affi . Pak už to je jen 10 km severovýchodním směrem po malebné pobřežní silnici. Letiště jsou od Torri del Benaco poměrně dost vzdálená. Největší okolní letiště se nachází v Milánu (MPX ) cca 150 km na západ. Další mezinárodní letiště je v Benátkách (VCE) zhruba stejnou vzdálenost na východ a v Bologne (BLG) , taktéž 150 km, ale na jih.

Plusy

klid
rovinaté okolí
blízko do větších měst
lesy
mírné klima

Služby

bankomat
pekárna
banka
kemp
autoopravna
zubař
doktor
supermarket
radnice


Informace a fakta

GPS: 45.6088, 10.6854
Nadmořská výška: 70 m
Nejbližší letiště: Letiště Verona, 29 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:12:14

Torri del Benaco: Recenze

Torri del Benaco prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Torri del Benaco (0km)San Zeno di Montagna (3.8km)Garda (4km)Costermano (4.7km)Caprino Veronese (9km)Gardone Riviera (10km)Bardolino (7km)Affi (9km)San Felice del Benaco (11km)

Webmap: 1 2 3