TIXIK.cz » Torrent de Pareis

Torrent de Pareis, Španělsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Torrent de Pareis: Hlídač pokojů
Torrent de Pareis Mapa Mapa hotelů Torrent de Pareis

Související témata

Torrent de Pareis: Fotografie

Doporučené hotely Torrent de Pareis


Zobrazit všechny »Torrent de Pareis: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Torrent de Pareis Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Torrent de Pareis a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Soutěsky, Aktuální čas: 04:07:05

Torrent de Pareis se nachází na západním pobřeží španělského ostrova Mallorca poblíž vesničky Sa Calobra . Je to druhý největší kaňon Středozemí.

Turistické informace

Torrent de Pareis získal svůj název podle řeky Pareis, která kaňon v průběhu milionů let vyhloubila. Nejzajímavější vstup do kaňonu je od moře z vesnice Sa Calobra přes dva úzké tunely ve skále. Tunely vedou k pobřeží, kde řeka Pareis ústí do moře. V letním období bývá říčka vyschlá a vzniká tu nádherná oblázková pláž s možností vykoupat se. Do Torrent de Pareis je též možné vstoupit se shora od vesnice Escorca. Celý kaňon je dlouhý 7 km. Výškový rozdíl od moře k nejvyššímu bodu je až 720 m.

Přírodní zajímavosti

V nejhlubších místech Torrent de Pareis stěny dosahují výšky až 400 m. Na dně kaňonu lze vidět malá slaná jezírka, které vytvořil mořský příliv. Ve stěnách kaňonu jsou jeskyně vyhloubené srážkovou vodou, která Torrent de Pareis při dešti protéká v obrovském množství. Dešťová voda také vytvořila v kaňonu mnoho vodních tunelů a hlubokých jezer. Při túře po Torrent de Pareis minete obrovské skalní bloky. Jsou to kusy stěn kaňonu, které se během let díky erozi odlomily a spadly na jeho dno. Celá oblast Torrent de Pareis byla vyhlášena významnou přírodní památkou pro svou geologickou i biologickou hodnotu.


Informace a fakta

GPS: 39.8519, 2.8061
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:55:28

Torrent de Pareis: Recenze

Torrent de Pareis prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Fornalutx (10km)Caimari (12km)Sóller (12km)Moscari (15km)Selva (14km)Campanet (16km)Búger (18km)Lloseta (16km)Inca (17km)

Webmap: 1 2 3