TIXIK.cz » Mexiko » Distrito Federal » Azcapotzalco » Mexiko » Torre Latinoamericana

Torre Latinoamericana - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Torre Latinoamericana : Hlídač pokojů
Torre Latinoamericana  Mapa Mapa hotelů Torre Latinoamericana

Související témata

Torre Latinoamericana : Fotografie

Doporučené hotely Torre Latinoamericana


Zobrazit všechny »Torre Latinoamericana : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Torre Latinoamericana  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Torre Latinoamericana a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Zocalo17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mrakodrapy, Aktuální čas: 02:54:25, Nadmořská výška: 2249m, Adresa: Centro, Cuauhtémoc, Ciudad de Mexiko, Distrito Federal, Mexiko, Telefon: +52 55 5512 7796, WWW stránky:

Torre Latinoamericana je historický mrakodrap v Mexiku . Stojí v hlavním městě Ciudad de México . Jedná se o nejstarší budovou svého typu v Mexiku. Torre Latinoamericana byl postaven roce 1956 a dosahuje výšky 182 m. Ihned v následujícím roce se proslavil díky skvěle navržené konstrukci, která skoro bez žádných větších následků ustála ničivé zemětřesení. Za to byla i několikrát oceněna. Hlavním účelem výstavby Torre Latinoamericana , který svojí koncepcí připomíná malý Empire State Building v New Yorku, bylo vytvoření sídla pro pojišťovnu La Latinoamericana Seguros, SA, po které má i svůj název. A to i přesto, že pojišťovna sama obsadila pouhých pět nižších pater, zbytek byl určen k pronájmu. V době svého dokončení se jednalo o 45. nejvyšší budovu na světě. I dnes stále slouží 44. patro jako vyhlídkové patro pro veřejnost. Vyhlídka z Torre Latinoamericana s malou restaurací a muzeem věnovaným stavbě je otevřena denně. Vstupné stojí 100 Pesos pro dospělé a 50 Pesos pro studenty a důchodce (vstupenka platí na celý den s možností opakovaného vstupu) .

Informace a fakta

GPS: 19.4339, -99.1406
Nadmořská výška: 2249 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:31:51

Torre Latinoamericana : Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22927.1.2010 17:47:04
Výhled odtud je úchvatný, zejména v noci, kdy město svítí miliony a miliony světel. Je to jako nekonečné moře hvězd. Musíte mít ovšem štěstí. Hlavní město Mexika patří k jedněm z nejvíce znečištěných měst a někdy pro smog není vidět nic. my sjme měli štěstí 1. ledna 1995 - nebe nádherně modré, okolní hory pokryté bílým sněhem, viditelnost jaká je jednou uherský rok. Ale i tak stojí za to vyjet do onoho 44. patra výtahem, už samotná jízda je zážitkem. Opakovaná vstupenka se zdá být zbytečností, ale není. V různou denní dobu se jednak naskytne různý pohled na město a také se vám může stát, že ráno neuvidíte pro smog nic, ale odpoledne za větru se situace změní a vy můžete vyjet nahoru znovu a podruhé neplatíte. Doporučuji.

Města a obce v okolí

Mexiko (1.5km)San Juan Teotihuacán (44km)

Webmap: 1 2 3