TIXIK.cz » Města » Toronto

Toronto - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Toronto: Hlídač pokojů
Toronto Mapa Mapa hotelů Toronto

Související témata

Satelitní mapa Toronta, Tipy na výlety poblíž Toronta, Penziony v Torontu, Luxusní ubytování v Torontu, Levné ubytování v Torontu, Autopůjčovny v Torontu, Apartmány v Torontu, Toronto - počasí, Toronto: Fotografie

Doporučené hotely Toronto


Zobrazit všechny »Toronto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Toronto Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Torontu, Plánovač výletů, Toronto a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:32:08, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.6699, -79.3879
Nadmořská výška: 146 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:49:07

Toronto: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-12-26 20:55:35, www.autabechyne.cz
Navštívil sem v roce 1993....nulová kriminalita
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-31 10:23:55
Toronto je nejlidnatější a nejnavštěvovanější město Kanady . Nachází se v jižním Ontariu, na severozápadním břehu jezera Ontario. Toronto je
páté největší město v Severní Americe .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku kmeny Huronů. Samotné město však bylo založeno v roce 1793. Od roku 1998 se město sloučilo s přilehlými městy a obcemi a vznikla tak oblast Metropolitan Toronto, která dnes čítá přes 5 miliónů obyvatel.

O městě

V současnosti je Toronto hlavním tahounem kanadské ekonomiky a cestovního ruchu Kanady . Město se dělí na centrum, které se rozkládá kolem několika známých tříd, a zbytek území jsou obytné čtvrti. Ve východní části můžete najít např. indickou, thajskou, ruskou nebo řeckou čtvrť. Na severovýchodě je vyhledávaná čínská a korejská čtvrť. Tato část města také nabízí mnoho příležitostí k nákupům.

CN Tower

Mezi nejvyhledávanější turistické zajímavosti v Torontu patří věž CN Tower , což je dominantní stavba města a zároveň i nejvyšší stavba Severní Ameriky a donedávna i nejvyšší stavba světa. Věž CN Tower je vysoká 553,33 m a na její vrchol vás vyveze vysokorychlostní prosklený výtah. Z vrcholu se Vám naskytne nádherný výhled na celé Toronto.

Muzea

K dalším turistickým zajímavostem patří Royal Ontario Museum , kde jsou vystaveny např. expozice dinosaurů, egyptské artefakty a mnoho dalšího. Pro rodiny s dětmi je jako stvořené Ontario Science Centre . Je tam unikátní výstava technologických exponátů, na které si můžete sáhnout a vyzkoušet si je. Zřejmě nejvyhledávanějším exponátem muzea je stroj, který Vás vyfotí a vytiskne Vám fotku, jak budete vypadat za 50 let. Unikátní je také uměle vybudovaný deštný prales či uměle vytvořené tornádo. Součástí areálu je i kino IMAX.

Další zajímavosti

Milovníci sportu a hlavně hokeje by neměli vynechat návštěvu hokejové síně slávy (Hockey Hall of Fame) . Jsou tam představeni všichni slavní hokejisté světa a můžete si také prohlédnout originální Stanley Cup. Další atrakce ve městě Toronto je část The Distillery District, kde bývala výrobna alkoholu. V současnosti se tam můžete projít mezi starými domy a továrnami a navštívit jeden z originálních řemeslných obchodů. Jsou tam také kavárny a hospůdky, ve kterých můžete ochutnat místní druhy piv. Vyhledávaná je i místní zoologická zahrada, která je údajně třetí největší zoo na světě, skanzen Black Creek Pioneer Village , Gardiner muzeum , které je věnované keramice a Wonderland , který patří k nejnavštěvovanějším zábavním parkům Kanady . Pokud by už vás nebavilo chození po zajímavostech, můžete se vydat na pláž jezera Ontario. Koupání je sice jen pro otužilé, ale můžete si tam zajezdit na in-line bruslích, kolech či si zahrát plážový volejbal. V centru je krásný i Queens park.

Doprava

Toronto má k dispozici dvě letiště. První je mezinárodní letiště Pearson International Airport, které je od města vzdáleno asi 45 minut. Tam přilétají lidé z celého světa. Druhé, menší letiště Toronto City Centre Airport se nachází ve městě a přijímá lety z amerických a kanadských měst. Z obou letišť se dostanete městskou hromadnou dopravou do města. Z druhého letiště dokonce jezdí bezplatná linka. Po městě se pak můžete pohybovat autobusem, tramvají či metrem, které má tři linky.

Města a obce v okolí

Toronto (0km)Mississauga (22km)Brampton (30km)Pickering (30km)Ajax (35km)Oakville (33km)King City (31km)Brooklin (47km)Newmarket (43km)

Webmap: 1 2 3