TIXIK.cz » Města » Toronto

Toronto - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Toronto: Hlídač pokojů
Toronto Mapa Mapa hotelů Toronto

Související témata

Satelitní mapa Kanady, Největší města v Kanadě, Satelitní mapa Toronta, Tipy na výlety poblíž Toronta, Penziony v Torontu, Luxusní ubytování v Torontu, Levné ubytování v Torontu, Autopůjčovny v Torontu, Apartmány v Torontu, Toronto - počasí, Toronto: Fotografie

Doporučené hotely Toronto


Zobrazit všechny »Toronto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Toronto Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Torontu, Plánovač výletů, Toronto a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Uptown TheatreDivadla0.1km
Panasonic TheatreDivadla0.3km
Gardiner MuseumMuzea0.5km
Hazelton LanesShopping0.6km
Muzeum Royal OntarioMuzea0.6km
McLaughlin PlanetariumMuzea0.6km
Taddle CreekZátoky0.9km
Edward VII StatuePamátníky0.7km
Queens park Zábavní parky0.8km
Bata Shoe MuseumMuzea1km
Buddies in Bad TimesDivadla0.8km
Hart House TheatreDivadla0.9km
Coroners CourtSoudy0.8km
Betty Oliphant TheatreDivadla1km
Betty Oliphant Theatre, The Shoe RoomDivadla1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:43:39, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.6699, -79.3879
Nadmořská výška: 146 m
Rok založení města: 1793
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:49:07

Toronto: Recenze

Zobrazit recenze:
 26.12.2012 20:55:35, www.autabechyne.cz
Navštívil sem v roce 1993....nulová kriminalita
 Aura: 79Recenze: 47031.8.2011 10:23:55
Toronto je nejlidnatější a nejnavštěvovanější město Kanady . Nachází se v jižním Ontariu, na severozápadním břehu jezera Ontario. Toronto je
páté největší město v Severní Americe .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku kmeny Huronů. Samotné město však bylo založeno v roce 1793. Od roku 1998 se město sloučilo s přilehlými městy a obcemi a vznikla tak oblast Metropolitan Toronto, která dnes čítá přes 5 miliónů obyvatel.

O městě

V současnosti je Toronto hlavním tahounem kanadské ekonomiky a cestovního ruchu Kanady . Město se dělí na centrum, které se rozkládá kolem několika známých tříd, a zbytek území jsou obytné čtvrti. Ve východní části můžete najít např. indickou, thajskou, ruskou nebo řeckou čtvrť. Na severovýchodě je vyhledávaná čínská a korejská čtvrť. Tato část města také nabízí mnoho příležitostí k nákupům.

CN Tower

Mezi nejvyhledávanější turistické zajímavosti v Torontu patří věž CN Tower , což je dominantní stavba města a zároveň i nejvyšší stavba Severní Ameriky a donedávna i nejvyšší stavba světa. Věž CN Tower je vysoká 553,33 m a na její vrchol vás vyveze vysokorychlostní prosklený výtah. Z vrcholu se Vám naskytne nádherný výhled na celé Toronto.

Muzea

K dalším turistickým zajímavostem patří Royal Ontario Museum , kde jsou vystaveny např. expozice dinosaurů, egyptské artefakty a mnoho dalšího. Pro rodiny s dětmi je jako stvořené Ontario Science Centre . Je tam unikátní výstava technologických exponátů, na které si můžete sáhnout a vyzkoušet si je. Zřejmě nejvyhledávanějším exponátem muzea je stroj, který Vás vyfotí a vytiskne Vám fotku, jak budete vypadat za 50 let. Unikátní je také uměle vybudovaný deštný prales či uměle vytvořené tornádo. Součástí areálu je i kino IMAX.

Další zajímavosti

Milovníci sportu a hlavně hokeje by neměli vynechat návštěvu hokejové síně slávy (Hockey Hall of Fame) . Jsou tam představeni všichni slavní hokejisté světa a můžete si také prohlédnout originální Stanley Cup. Další atrakce ve městě Toronto je část The Distillery District, kde bývala výrobna alkoholu. V současnosti se tam můžete projít mezi starými domy a továrnami a navštívit jeden z originálních řemeslných obchodů. Jsou tam také kavárny a hospůdky, ve kterých můžete ochutnat místní druhy piv. Vyhledávaná je i místní zoologická zahrada, která je údajně třetí největší zoo na světě, skanzen Black Creek Pioneer Village , Gardiner muzeum , které je věnované keramice a Wonderland , který patří k nejnavštěvovanějším zábavním parkům Kanady . Pokud by už vás nebavilo chození po zajímavostech, můžete se vydat na pláž jezera Ontario. Koupání je sice jen pro otužilé, ale můžete si tam zajezdit na in-line bruslích, kolech či si zahrát plážový volejbal. V centru je krásný i Queens park.

Doprava

Toronto má k dispozici dvě letiště. První je mezinárodní letiště Pearson International Airport, které je od města vzdáleno asi 45 minut. Tam přilétají lidé z celého světa. Druhé, menší letiště Toronto City Centre Airport se nachází ve městě a přijímá lety z amerických a kanadských měst. Z obou letišť se dostanete městskou hromadnou dopravou do města. Z druhého letiště dokonce jezdí bezplatná linka. Po městě se pak můžete pohybovat autobusem, tramvají či metrem, které má tři linky.

Města a obce v okolí

Toronto (0km)Mississauga (22km)Brampton (30km)Pickering (30km)Ajax (35km)Oakville (33km)King City (31km)Brooklin (47km)Newmarket (43km)

Webmap: 1 2 3