TIXIK.cz » Španělsko » Andalusie » Antequera » Torcal de Antequera

Torcal de Antequera - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Torcal de Antequera: Hlídač pokojů
Torcal de Antequera Mapa Mapa hotelů Torcal de Antequera

Související témata

Torcal de Antequera: Fotografie

Doporučené hotely Torcal de Antequera


Zobrazit všechny »Torcal de Antequera: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Torcal de Antequera Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Torcal de Antequera a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Puerto Banús63km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přírodní rezervace, Aktuální čas: 14:00:34, Nadmořská výška: 1206m

Torcal de Antequera je unikátní přírodní rezervace ve Španělsku . Nachází se v Andalusii, v provincii Málaga, u města Antequera . Torcal de Antequera je známá pro své neobvyklé skalní vápencové útvary. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších krasových krajin v celé Evropě. Torcal de Antequera byl vyhlášen národní přírodní památkou již v červenci roku 1929 a přírodní rezervací o rozloze 17 km2 byl vyhlášen v říjnu 1978. Přírodní rezervace je nejlépe dostupná z vesnice Villanueva de la Concepción , odtud pak musíte postupovat podle značek na Torcal de Antequera. Asi po 1 km narazíte na parkoviště. U něj se nachází informační centrum s malým muzeem, které je věnováno rostlinám a živočichům, kteří žijí ve zdejší rezervaci. Nejvíce nadšeni tu budou určitě milovníci orchidejí, kterých tu roste více než 30 druhů. Skrz Torcal de Antequera vedou jinak tři hlavní značené turistické stezky různých délek a obtížností. Nejjednoduší je zelená trasa, která dlouhá cca 1,5 km. Středně těžká je žlutá trasa, která je dlouhá 2,5 km a která vám nabídne krásné výhledy do málagského údolí. Nejobtížnější je červená trasa, která je dlouhá 4,5 km a celá cesta vám zabere více než 3 hodiny, během kterých uvidíte všechny nejkrásnějších místa přírodní rezervace Torcal de Antequera. Nezapomeňte si se sebou vzít dobrou obuv a v létě i láhev s vodou.

Informace a fakta

GPS: 36.9581, -4.5529
Nadmořská výška: 1206 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:58:36

Torcal de Antequera: Recenze

Torcal de Antequera prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

La Joya (7km)Antequera (7km)Casabermeja (13km)Villanueva del Rosario (17km)El Chorro (19km)Colmenar (20km)Villanueva del Trabuco (21km)Alora (20km)Archidona (21km)

Webmap: 1 2 3