TIXIK.cz » Města » Itálie » Trentino-Alto Adige » Trento » Torbole

Ubytování Torbole

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Torbole: Hlídač pokojů
Torbole Mapa Mapa hotelů Torbole

TorboleTorbole

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Penziony v Torbole, Luxusní ubytování v Torbole, Apartmány v Torbole, Levné ubytování v Torbole, Satelitní mapa Torbole, Torbole - počasí, Torbole: Fotografie

Doporučené hotely Torbole


Zobrazit všechny »


Torbole: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Torbole Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Torbole a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
EuropaKempy0.3km
Penede CastleHrady a zámky0.9km
BellavistaKempy0.9km
Fort GardaHrady a zámky1km
Marmitte dei GigantiVyhlídky1km
Monte BrioneKempy1km
Camping BavariaKempy2km
Dos dei FrassiniKopce2km
Fort Sant'AlessandroHrady a zámky2km
Patronato AcliNáboženství3km
Ponale Hydroelectric Power PlantElektrárny3km
CaritasNáboženství3km
Belvedere di GrolaVyhlídky3km
Cima CapiKopce4km
Doss CasinaKopce3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:08:54

Torbole je městečko v severní Itálii . Nachází se na severním pobřeží Gardského jezera (Lago di Garda) . Administrativně Torbole spadá do regionu Trentino-Alto Adige . Městečko má podobný charakter jako sousední letoviska Riva del Garda a Limone sul Garda . Krajina lesů a hor, z jejichž vrcholků je krásný výhled na Gardské jezero , je hlavním lákadlem pro návštěvníky. V roce 2011 mělo Torbole asi 2500 obyvatel.

Základní informace

Městečko Torbole bývá často nazýváno Nago-Torbole. To je způsobeno spojením dvou původních rybářských vesnic, Nago a Torbole. Nejnižší bod Torbole je na břehu Gardského jezera . Odtud se město zvedá vzhůru do kopců a díky tomu působí jako přirozený amfiteátr. Do kopců se můžete vydat po strmě stoupajících stezkách. Výstup je často namáhavý, odvděčí se vám však neporušenou alpskou přírodou a neopakovatelnými výhledy. Městečkem Torbole protéká řeka Sarca, která vzápětí ústí do Gardského jezera . Podél jejích břehů se můžete vydat na příjemnou procházku.

Historie

Okolí městečka Torbole bylo osídleno už v prehistorických dobách. V době starověkého Říma byla v blízkosti současného města vystavěna vesnice Nago, která se zachovala až do dnešní doby. Ve středověku se vláda nad Torbole často střídala. Bojovaly o ni především severoitalské ministáty, zejména Milán a Benátky . O tom, že Torbole je atraktivním místem pro dovolenou již odedávna, svědčí příjezd Johanna Wolfganga Goetheho v roce 1786. Německý básník se zde zdržel několik dní a obdivoval příjemnou atmosféru, nepoddajnou přírodu a pokojný život místních obyvatel, kteří se v té době živili převážně zemědělstvím. Tradice pěstování oliv a rybolovu se v Torbole zachovalo až dodnes.

Historické památky

Nejvýznamnější historická památka v Torbole je kostel sv. Ondřeje. Tvoří dominantu staré části města a zaujme vás především malbami světců a dřevěným zdobeným kůrem. Vhodným cílem pro procházky je zřícenina kdysi mohutného hradu Penede. V blízkosti hradu, který se nachází nedaleko za městem Torbole, můžete také objevit části starořímské cesty, která byla ve starověku hlavní spojnicí s okolním světem.

Další aktivity v Torbole

Městečko Torbole má dobré podmínky pro sport. Oblíbený je zde hlavně windsurfing a plavání. Oba tyto sporty zde mají své kluby a více než čtyřicetiletou tradici. Torbole je také vhodné pro cyklovýlety. Chce to ale větší odvahu a výdrž, protože okolní stezky jsou docela náročné. Neméně náročný je výstup na nejvyšší okolní horu Monte Baldo (přes 2000 m) , kam se však můžete dostat i lanovkou. Návštěvníci, chtějí raději odpočívat, mohou využít písečných a hlinitých pláží v bezprostřední blízkosti městečka Torbole. Rozhodně byste také neměli vynechat návštěvu některé z místních restaurací. Součástí typických místních pokrmů je především ryba upravená na mnoho způsobů.

Doprava

Do městečka Torbole se nejlépe dostanete po dálnici A22 z Verony přes Bolzano do Rakouska . Odbočíte směrem na Gardské jezero u města Mori . Odtud je do zhruba 12 km. Železniční spojení Torbole nemá. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Verona (VRN) .

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid
blízko turistické stezky
blízko do větších měst
lesy

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
plavby
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Aktivity

horská kola
lezení
rybaření
surfování
windsurfing

Služby

pekárna
kemp
půjčovna aut
autoopravna
zubař
doktor
čerpací stanice
radnice


Informace a fakta

GPS: 45.8719, 10.8745
Nadmořská výška: 66 m
Nejbližší letiště: Letiště Verona, 52 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:12:16

Torbole: Recenze

Torbole prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

TorboleNago (1.4km)Riva del Garda (3km)Arco (5km)Molina di Ledro (8km)Tenno (6km)Mezzolago (10km)Limone sul Garda (9km)Pieve di Ledro (11km)

Webmap: 1 2 3