TIXIK.cz » Města » Tolo

Tolo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tolo: Hlídač pokojů
Tolo Mapa Mapa hotelů Tolo

Související témata

Penziony v Tolu, Apartmány v Tolu, Luxusní ubytování v Tolu, Luxusní ubytování v Tolu, Levné ubytování v Tolu, Satelitní mapa Tola, Tolo: Fotografie

Doporučené hotely Tolo


Zobrazit všechny »Tolo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tolo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tolo a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:53:51

Tolo je městečko ležící v Řecku na poloostrově Peloponés. Bývalá poklidná rybářská vesnička je dnes oblíbeným letním letoviskem. Tolo najdeme cca 8 km jižně od dalšího letoviska Náfplio . Žije zde kolem 2.000 stálých obyvatel.

Doprava

Nejjednodušší možností jak se dostat do městečka Tolo, je letecký spoj do Atén. Odtud trvá cesta autobusem do letoviska cca 3 hodiny. Cesta autem je pak o něco rychlejší. Nejpohodlnější je využít silnici E65 vedoucí do města Náfplio. Druhou možností je cesta vlakem z Atén. Musíme ale použít vlak jezdící po úzkorozchodné kolejnici. Tento vlak vyjíždí v Aténách z nádraží Stahmos Peloponnisu. Tento vlak jede do Náfplia. Odtud je možné se dostat do městečka Tolo autobusovou dopravou. Pokud však využijete služeb cestovních kanceláří, doveze Vás autobus až k místu ubytování.

O městečku Tolo

Tolo je dnes především letním letoviskem, ve kterém najdou turisté veškeré služby zpříjemňující dovolenou. Na okraji letoviska najdeme malý přístav, kde kotví menší loďky místních rybářů. Dnešní Tolo můžeme rozdělit na dvě části. Nedaleko od přístavu je původní zástavba tvořící centrum městečka Tolo. Najdeme tu místní obchody, kde mají vše co potřebujete. Ubytovat se tu dá v soukromí, v apartmánech. Druhou část letoviska tvoří moderně postavené ubytovací komplexy, u kterých jsou samozřejmostí bazény.

Koupání

Koupání je možné přímo v městečku Tolo. Pláž se táhne prakticky od přístavu dále. Nejlepší koupání je asi na druhém konci městečka Tolo, kde leží většina ubytovacích kapacit. Pláž je zde široká a nabídne například lehátka se slunečníky, vodní sporty, plážový volejbal a další aktivity. Pláž je převážně písčitá, s pozvolným vstupem dovody. Je tak v hodná i pro rodiny s malými dětmi.

Aktivity a výlety

Městečko Tolo nabídne i něco pro milovníky historie. Nedaleko od městečka najdeme pozůstatky starověkých Mykén. Milovníci vodních sportů mohou vyzkoušet nejrůznější vodní sporty a atrakce. Pro lidé hledající krásné a především klidné pláže bez lidí je tu pak možnost vydat se přes zátoku na nedalekou pláž Plaka se zaltavým pískem. Další možností je pak návštěva nedalekého města Náfplio.

Plusy

blízko k moři
pobyty u moře
mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 37.5211, 22.8593
Nadmořská výška: 9 m
Vzdálenost do hlavního města: Athény, 92 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 19:53:19

Tolo: Recenze

Tolo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tolo (0km)Náfplio (7km)

Webmap: 1 2 3