TIXIK.cz » Města » Tokio

Tokio - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tokio: Hlídač pokojů
Tokio Mapa Mapa hotelů Tokio

Související témata

Autopůjčovny v Tokiu, Satelitní mapa Tokia, Tokio: Fotografie

Doporučené hotely Tokio


Zobrazit všechny »Tokio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tokio Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Tokiu, Plánovač výletů, Tokio a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:28:29, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
kvalitní veřejná doprava
koncerty

Proti

v létě moc vlhko
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
kriminalita
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
umění
aktivní dovolenou
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
tramvaje

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
chemický
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 35.6645, 139.732
Nadmořská výška: 39 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-23 20:42:37

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : metro.tokyo.jp

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční, letecká, metro, tramvaje, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, čisté metro, město s kosmopolitním charakterem, krásná architektura, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, levno, kvalitní veřejná doprava, koncerty, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, festivaly, noční život, plavby, umění, aktivní dovolenou, slavnosti, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Tokio: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322011-04-06 22:37:26
Tokio je hlavní a největší město země vycházejícího slunce, Japonska . Najdete ho na nejrozlehlejším japonském ostrově Honšú, v Tokijském zálivu. Tokio je sídlem japonského císaře. Ve městě žije více než 12 milionů obyvatel, což představuje 10% veškerého obyvatelstva země.

Historie císařského města

Původně se Tokio (v překladu východní hlavní město) jmenovalo Edo. V okolí Tokijské zátoky se nacházelo několik osad. V roce 1457 tu Óta Dókan založil hrad Edo. Roku 1603 se Edo stalo v sídlem vlády, ale císař zůstal nadále v Kjótu . Město bylo opakovaně ničeno rozsáhlými požáry. V roce 1868 Edo bylo přejmenováno na Tokio. O rok později se do města přestěhoval císař, a tím se Tokio stalo hlavním městem.

Atmosféra města


Pro Tokio je typické snoubení starobylé kultury a moderního způsobu života v megapoli, proto se mu někdy přezdívá město kontrastů. Tokio se vyvinulo z malého rybářského města v jednu z nejvyspělejších oblastí na zeměkouli. Přitom na své cestě překonalo ničivé zemětřesení, které město v roce 1923 prakticky zničilo, a také se vzpamatovalo z bombardování za druhé světové války.

Tajemný císařský palác


K nejpřitažlivějším místům Tokia patří bezesporu císařský palác, který se nachází přímo v centru města, nedaleko tokijského nádraží. Palác je honosným sídlem japonské císařské rodiny. Vstup do paláce je veřejnosti přísně zakázán, pouze na dva dny v roce je udělena výjimka. Jedná se o 2. leden, kdy císařská rodina slaví Nový rok, a 23. prosinec, v den narozenin císaře. Celoročně zdarma přístupný je pouze park ve východní části paláce.

Chrámy

Z obrovského množství svatyní, které se v Tokiu nacházejí, byste neměli minout buddhistický chrám Sensodži, který se nachází v oblasti Asakusa. V chrámu je uložena soška bohyně milosrdenství Kannon, kterou našli již v roce 628 dva rybáři. Pro tuto sošku byl postaven malý chrám, který se postupně rozrůstal. Za druhé světové války byl chrám rozbombardován, ale v roce 1958 zcela obnoven, do nejmenších detailů. Hlavní chrám vás ohromí svojí velikostí a nádherou.
Další zajímаvou stavbou je šintoistická svatyně Jasukuni, která byla postavena na konci 19. století. Chrám je pozoruhodný tím, že je zasvěcený všem, kdo padli v čase válek za císaře.

Další památky

Pěkný výhled na záliv, některé části města, dokonce i horu Fudži, je z tokijské věže. Jedná se o 333,3 m vysokou vyhlídkovou věž, která byla postavena roku 1958. Svým vzhledem nápadně připomíná Eiffelovu věž v Paříži . V části města Jokohama je vyhledávaná čínská čtvrť. V této čtvrti stojí historickou pagodu. Kolem ní se rozprostírá krásná zahrada Sankeien. Dále tu je muzeum hedvábí a muzeum panenek. Ve městě se nachází také několik parků. Nejmalebnější jsou bezesporu zahrady Hamarikyu. V Tokiu se konají tradiční japonské festivaly jako např. Slavnost ohňů.
Nedaleko města Tokio, vysoko v horách, můžete navštívit krásný národní park Nikkó. Součástí parku jsou vodopády, sopky a chrámy.

Největší tržiště na světě

V Tokiu se nachází Tsukidži, největší tržiště s rybami a zeleninou na světě. Na nějakou dobu byl přístup turistů na tržiště zakázán, ale nakonec se ukázalo, že jejich nepřítomnost má vliv na cenu produktů, proto bylo od toho nařízení upuštěno.

Noční život

V Tokiu se nachází nevyčíslitelné množství barů, diskoték, zvláště populární jsou bary s karaoke. Pokud toužíte po tomto druhu zábavy, zajděte do čtvrtí Shinjuku a Aksaka.

Doprava

Tokio disponuje dvěma mezinárodními letišti Narita a Haneda. Je výchozím bodem pro rychlovlaky Šinkanzen, kterými se pohodlně a rychle dopravíte na různá místa Japonska . V samotném Tokiu je nejvýhodnější pro přepravu použít metro.

Města a obce v okolí

TokioKawasaki (15km)Funabashi (23km)Hino (29km)Čiba (36km)Yokohama (25km)Kashiwa (33km)Saitama (28km)Atsugi (43km)

Webmap: 1 2 3