TIXIK.cz » Města » Tokaj

Tokaj - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tokaj: Hlídač pokojů
Tokaj Mapa Mapa hotelů Tokaj

Související témata

Penziony v Tokaji, Apartmány v Tokaji, Satelitní mapa Tokaje, Tokaj: Fotografie

Doporučené hotely Tokaj


Zobrazit všechny »Tokaj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tokaj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tokaj a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:54:45, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 48.1208, 21.4127
Nadmořská výška: 102 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 23:51:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.tokaj.hu/english/index.php

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rovinaté okolí, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Tokaj: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 252011-08-24 09:37:30
Tokaj je malé městečko na soutoku Tisy a Bodrogu v Maďarsku , které je proslulé produkcí světoznámého tokajského vína. Vinice a město Tokaj jsou od roku 2002 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO . Tokaj Hegyalja je neslavnější vinařská oblast v Maďarsku .

Základní fakta

Město leží v severovýchodní části Maďarska , nedaleko hranic se Slovenskem . Rozkládá se na ploše 183 km2 a má přibližně 5000 obyvatel. Okolní vinice se prostírají na cípech Zemplínských vrchů. V minulosti bylo město Tokaj jedním ze středisek historické župy Zemplín. Protože se městu Tokaj v minulosti vyhnul stavební boom, zachovalo si svůj osobitý ráz a stalo se atraktivním turistickým místem. Přibližně 35 km od města Tokaj leží další vyhlášené vinařské město Sárospatak , kam pravidelně vyplouvají výletní parníky po řece Bodrog.

Pohledy do historie

První výsadbu vinohradů v oblasti tehdejší provincie Panonie uskutečnili pravděpodobně Římané. Až v 9. století bylo území okolo Dunaje dobyto Maďary. První dochované zmínky o pěstování vína v oblasti Tokaj Hegyalja pocházejí z 10. století. Město samotné je zmíněno poprvé v roce 1353. V polovině 15. století se stalo Tokaj královským majetkem. Na počátku 20. století sice ztratilo statut města, ale byl mu navrácen v roce 1986.

Památky a kultura

Tokaj nabízí mimo zajímavosti spojené s vinařstvím i historické památky. Je to především zrekonstruovaný barokní zámek rodu Rákóczů se štukovou výzdobou zdí, dále množství galerií nebo socha Bakcha.

Vinařství

Pozornost si zaslouží tokajské muzeum , které vlastní sbírky související s vinařstvím, pěstováním věhlasného tokajského vína a historií města Tokaj . Pověstné sklípky jsou ve skutečnosti rozsáhlá síť chodeb a prostorných sklepů pro skladování vína. Nejznámější starobylou krčmou je Arany Sas, kde mohou hosté ochutnat nejenom vína, ale i vyhlášenou maďarskou kuchyni. Každý říjen se ve městě konají slavnosti vinobraní, které jsou jedinečnou oslavou vína celé oblasti.

Příroda

Přilehlá chráněná oblast v okolí města Tokaj skýtá možnost nerušené pěší a cyklo turistiky. Maďarská část Zemplínských vrchů zaujme pestrostí, architektonickými památkami a vinohrady.

Města a obce v okolí

TokajTarcal (5km)Erdőbénye (17km)Tállya (19km)Tolcsva (18km)Sárospatak (25km)Nyíregyháza (29km)Tiszaújváros (35km)Sátoraljaújhely (35km)

Webmap: 1 2 3