TIXIK.cz » Dánsko » Kodaň » Tivoli Gardens

Tivoli Gardens - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tivoli Gardens: Hlídač pokojů
Tivoli Gardens Mapa Mapa hotelů Tivoli Gardens

Tivoli GardensTivoli Gardens

Související témata

Tivoli Gardens: Fotografie

Doporučené hotely Tivoli Gardens


Zobrazit všechny »


Tivoli Gardens: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tivoli Gardens Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tivoli Gardens a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Christianborg, Kodaň0.7km
Amelienborg, Kodaň, Dánsko2km
Malmöhus Slott27km
Kärnan42km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 08:06:06, Adresa: Vesterbrogade 3, Copenhagen, Dánsko, Telefon: +45 33 15 10 01, WWW stránky:

Tivoli Gardens je světoznámý zábavní park v Dánsku . Nachází se v hlavním městě Kodani , nedaleko Kodaňské radnice. Jeho provoz byl zahájen dne 15. srpna 1843, a je tak druhý nejstarší zábavní park na světě. Ročně navštíví Tivoli Gardens více než 4 miliony návštěvníků.

Základní informace a atrakce

Tivoli Gardens má rozlohu 82 717 m2 a jsou tam atrakce jak pro děti, tak i pro dospělé. V areálu parku se nachází 32 restaurací, 26 atrakcí a na 400 000 květin. Největší atrakce v Tivoli Gardens je dřevěná horská dráha Rutsjebanen, též nazývaná Bjerg Banen, která byla postavena již v roce 1914 a je stále v provozu. Proto je jednou z nejstarších horských drah na světě. Milovníky adrenalinu ale asi moc nepotěší, protože nedosahuje takových rychlostí jako moderní horské dráhy. Pro adrenalinový zážitek je určen nejvyšší kolotoč na světě - Himmelskibet, který byl otevřen v parku Tivoli Gardens v roce 2006. Je to 80 m vysoký sloup, na kterém je umístěna kruhová platforma o průměru 16 m. Na té je umístěno 12 kabinek, přičemž jedna pojme dva lidi. Tento kolotoč se točí až 70 km/h. Adrenalinovou atrakcí je také tzv. Vertigo, což je atrakce, která má dvě velká ramena, na jejichž koncích sedí návštěvníci a tyto ramena se točí dokola.

Další zajímavosti

Rekreační zahrada v parku Tivoli Gardens slouží jako místo pro nejrůznější kulturní akce. Nachází se tam i koncertní sál, který byl postaven již v roce 1956 a vejde se do něj až 1660 sedících diváků. Pravidelně tam vystupují špičky mezinárodní klasické hudby. Tivoli Gardens má i pantomimické divadlo, které je postavené v čínském stylu. Unikátní stavba je také Skleněný sál.


Informace a fakta

GPS: 55.6736, 12.5689
Nadmořská výška: 3 m
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:16:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://tivoli.dk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti stravování: restaurace
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 0.56014948148689
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejbližší vlaková zastávka: 0.19989115849926

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Tivoli Gardens: Recenze

Tivoli Gardens prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kodaň (0.5km)Herlev (10km)Store Magleby (10km)Glostrup (11km)Albertslund (13km)Hareskovby (14km)Ballerup (14km)Ishøj (15km)Tåstrup (18km)