TIXIK.cz » Česká republika » Kraj Vysočina » Havlíčkobrodsko » Golčův Jeníkov » Tipy na výlety v České republice

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tipy na výlety v České republice, nejlepší místa k navštívení

Seznam nejlepších tipů na výlet, mapa nejlepších turistických cílů v zemi.

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Zámek 1, 691 42 Valtice, Czech Republic

Zámek Valtice se nachází ve stejnojmenné obci Valtice , východně od města Břeclav na Jižní Moravě. Historie Na místě Zámek Valtice byl postaven ..

Najít ubytování

Zámecká 7, 570 01 Litomysl, Czech Republic

Zámek Litomyšl je jednou z nejvýznamnějších renesančních památek v České republice. V roce 1999 byl Zámek Litomyšl zapsán do Seznamu světového dědic..

Najít ubytování

Černopolní 237/45, Brno-sever, Czech Republic

Vila Tugendhat je významnou funkcionalistickou stavbou v Brně-Černých polích, která byla postavena v letech 1929 - 1930. Poté zde žili manželé Tugen..

Najít ubytování


Holašovice, 373 84 Jankov, Czech Republic

Holašovice je jedna z nejznámějších českých vesnic. Je součástí obce Jankov, která leží nedaleko Českých Budějovic v České republice. Holašovice jso..

Najít ubytování

Sněmovní náměstí 1/2, 767 01 Kroměříž, Czech Republic

Zámek a zahrady Kroměříž se nacházejí ve stejnojmenném městě Kroměříž . Arcibiskupský zámek a k němu přiléhající Podzámecká zahrada a Květná zahrad..

Najít ubytování

Barborská 679, 284 01 Kutná Hora, Czech Republic

Chrám svaté Barbory je trojlodní gotický kostel v Česku . Nachází se ve městě Kutná Hora ve Stredočeském kraji. Pozdně gotický Chrám svaté Barbory ..

Najít ubytování


Zadní synagoga, Subakova 1/44, Třebíč

Třebíčská židovská čtvrť také zvaná čtvrť Židy je jednou z nejzachovalejších židovských čtvrtí v Evropě. Nachází se ve městě Třebíč v místní části Z..

Najít ubytování

Pod Hradem, Sloup v Čechách, Česká republika

Skalní hrad a poustevna Sloup je nejlépe zachovalý skalní hrad v České republice . Stojí na 35 m vysoké skále v údolí Dobranovského potoka v obci Sl..

Najít ubytování

Zámek 5, 692 01 Mikulov, Czech Republic

Zámek Mikulov je barokní komplex a dominanta města Mikulov . Nachází se na jihu České republiky v regionu Jižní Morava. V blízkosti státní hranice ..

Najít ubytování


Benešov 1, 256 01 Benešov, Czech Republic

Zámek Konopiště je jeden z nejnavštěvovanějších zámků v České republice. Nachází se západním směrem od města Benešov . Zámek Konopiště je známý jak..

Najít ubytování

Český Kras, Karlštejn, 172, 267 18 Karlštejn, Czech Republic

Hrad Karlštejn je gotický hrad v Česku . Je to jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů v zemi. Nachází se přibližně 30 km od Prahy , v ok..

Najít ubytování

Prachovské skály jsou unikátní komplex pískovcových skalních útvarů v turistické oblasti Český Ráj v České republice . Skalní město se nachází v ce..

Najít ubytování


Prokopské údolí je přírodní rezervace v Česku . Nachází se na území hlavního města Prahy , konkrétně v katastru Prahy 5, mezi Jinonicemi a Zlíchovem..

Najít ubytování

Zámek 2/2, 591 02 Žďár nad Sázavou, Czech Republic

Zámek Žďár nad Sázavou se nachází v historickém centru města Žďáru nad Sázavou na Vysočině v České republice . HistoriePůvodně se jednalo o cister..

Najít ubytování

Troskovice 32, 512 63 Troskovice, Czech Republic

Hrad Trosky je zřícenina, která se nachází v oblasti Český ráj, v České republice . Leží mezi městy Jičín a Turnov . V období romantismu byl Hrad T..

Najít ubytování


Karlovice 11, 511 01 Karlovice, Czech Republic

Zábavní park Šťastná země je přírodní venkovní zábavní areál pro děti na okraji turistické oblasti Český Ráj . Nachází se přibližně 7 km východně od..

Najít ubytování

Nad ZOO 1340/4, 323 00 Plzeň-Plzeň 1, Czech Republic

Dinopark Plzeň je zábavní a naučný areál s tématikou dinosaurů a pravěkých živočichů. Nachází se v Západních Čechách, ve městě Plzeň, v České republ..

Najít ubytování

Výstaviště 422, 170 00 Prague-Prague 7, Czech Republic

Mořský svět Praha je zábavný a naučný areál. Nachází se na Holešovickém výstavišti v hlavním městě Praha v České republice. Mořský svět Praha nabízí..

Najít ubytování


Dolní Rožínka 5, 592 51 Dolní Rožínka, Czech Republic

Strašidelný zámek DraXmoor je tématický zábavní park s expozicí strašidel a fantastických bytostí. Nachází se v obcí Dolní Rožínka , asi 45 km sever..

Najít ubytování

Pěnčín 60, 468 21 Pěnčín, Czech Republic

Výletní areál Pěnčín je zábavní areál na severu Čech, nedaleko Jablonce nad Nisou , přímo v obci Pěnčín. Vedle vlastních atrakcí může být ideálním v..

Najít ubytování

Bezděz 85, 472 01 Bezděz, Czech Republic

Hrad Bezděz je dominantou oblíbené turistické oblasti Máchův kraj na severu České republiky . Nachází se nedaleko města Doksy , asi 6 km od Máchova ..

Najít ubytování


Krkonoše National Park, E65, 468 49 Kořenov, Czech Republic

Lanové centrum Harrachov je adrenalinové centrum. Nachází se mezi Kořenovem a lyžařským centrem Harrachov v Krkonoších v České republice. Bylo otev..

Najít ubytování

4835, 744 01 Trojanovice, Czech Republic

Lanový park Tarzanie je lanový park. Nachází se v obci Trojanovice cca 5 km od města Frenštát pod Radhoštěm v pohoří Beskydy v České republice. J..

Najít ubytování

Ostrov u Macochy, 67914 Česká republika

Jeskyně Balcarka se nachází u obce Ostrov u Macochy na východním okraji Moravského krasu v České republice . Balcarka Jeskyně byla již v prav..

Najít ubytování


Černé jezero je největší české ledovcové jezero. Nachází se na Šumavě, nedaleko obce Železná Ruda v České republice. Černé jezero patří mezi jedno z..

Najít ubytování

Bozkov 263, Bozkov, Czech Republic

Bozkovské jeskyně jsou dolomitové jeskyně, které mají status národní přírodní památky. Nacházejí na severu České republiky , na severním svahu obce ..

Najít ubytování

Broumovské stěny s nachází na severovýchodě České republiky. Nad městem Náchod v Chráněné krajíné oblasti Broumovsko. Jedná se o 12km dlouhý lesnatý..

Najít ubytování


Jezero Lipno je údolní umělá nádrž. Nachází se na jihu České republiky v chráněné krajinné oblasti Šumava blízko hranice s Rakouskem. Jezero Lipno j..

Najít ubytování

Klínovec, 362 51 Jáchymov, Czech Republic

Klínovec je nejvyšší vrchol Krušných hor. Ty se rozkládají na severozápadě České republiky. Klínovec dosahuje 1244 metrů nad mořem. Na vcholu Klínov..

Najít ubytování

Čertovo jezero je jedno z nejkrásnějších šumavských jezer. Leží na Šumavě, nedaleko obce Železná Ruda v České republice. Čertovo jezero je druhým ne..

Najít ubytování


Příhrazské skály jsou pískovcové skalní město. Nacházejí se nedaleko vrchu Mužský v Českém ráji cca 6 km severovýchodně od města Mnichovo Hradiště ..

Najít ubytování

Kralický Sněžník je pohoří v České republice přesahující 1000 m.n.m. a hlavní evropské rozvodí. Nachází se na severovýchodní hranici Pardubického kr..

Najít ubytování

Boreč známý také jako Borečský vrch je kopec se zcela unikátním výskytem zvláštního geologického jevu tzv. mikroexhalace a ventarolu. Nachází se v Č..

Najít ubytování


Riegrova stezka se nachází mezi městy Semily a Železný Brod , na severu České republiky . Je to turistická naučná stezka, která prochází krásným úd..

Najít ubytování

Soběšovice 22, 739 38 Soběšovice, Czech Republic

Žermanická přehrada je údolní přehrada. Nachází se v Moravskoslezkém kraji. Leží cca 5km jižně od města Havířov a 7 km severovýchodně od města Fr..

Najít ubytování

Pokličky známé také jako Kokořínské pokličky či Mšenské pokličky jsou zajímavé přírodný útvary v České republice . Nacházejí se ve Středočeském kraj..

Najít ubytování


Karlova Studánka -, Jeseník-Karlova Studánka, Czech Republic

Praděd ( 1492 m.n.m.) je nejvyšší hora Moravy a zvedá se v pohoří Hrubý Jeseník. Je to pátá nejvyšší hora České republiky. Na vrcholu Pradědu stojí ..

Najít ubytování

Hora Říp je nejpamátnější českou horou. Nachází se v Ústeckém kraji, nedaleko od města Roudnice nad Labem. Váže se k němu pověst o praotci Čechovi, ..

Najít ubytování

Sněžka, Pec pod Sněžkou, Česká republika

Sněžka je svojí výškou 1602 m. n. m. nejvyšší horou pohoří forum/p/2363368/ Krkonoše a nejvyšší horou České republiky . Nachází se na severovýchodě..

Najít ubytování


Velký Javorník je hora vysoká 918 m.n.m. Velký Javorník leží ve Veřovických vrších to je v Moravskoslezských beskydech kousek od Frenštátu po Radhoš..

Najít ubytování

Hamerské skály jsou přírodní památkou u obce Hradiště . Nachází se na jihu České republiky , přibližně 2 km severozápadně od města Nová Bystřice . Ž..

Najít ubytování

Frýdlantské cimbuří je krásná vyhlídka na Hejnice a Frýdlantský výběžek. Nachází se nad údolím Černého potoka. Frýdlantské cimbuří známé též pod něm..

Najít ubytování


Vodní nádrž Souš je údolní přehradní nádrž na říčce Černá Desná v České republice. Leží v CHKO Jizerské hory asi 6km po silnici od obce Desná směrem..

Najít ubytování

Průrva Ploučnice je umělý vodní tunel, kterým teče řeka Ploučnice. Nachází se mezi Stráží pod Ralskem a Novinami pod Ralskem v Severních Čechách. Je..

Najít ubytování

Liberec, Chrastná, 463 52

Přírodní památka Divadlo je pískovcový skalní útvar, který byl v roce 1995 vyhlášen chráněným územím. Nachází se přibližně 3 km jihovýchodně od obce..

Najít ubytování


Čap je pískovcový skalní útvar s vyhlídkou a pozůstatky středověkého hradu. Nachází se v severní části turistické oblasti Kokořínsko, v České republ..

Najít ubytování

Popova skála je pískovcová skála Česku . Nachází se nad Dolním sedlem, což je část města Hrádek nad Nisou . Popova skála se vypíná do výšky 565 m a ..

Najít ubytování

Czech Republic

Křemešník je nejvyšší vrchol Pelhřimovska. Nachází se cca 9 km jihovýchodně od města Pelhřimov na Vysočině v České republice. Vrchol Křemešníku se..

Najít ubytování


Mužský je čedičový vrch s nadmořskou výškou 463 m. Nachází nad stejnojmennou obcí v Českém ráji nedaleko města Mnichovo Hradiště v České republice. ..

Najít ubytování

Kočíčí skály jsou skalní útvary nacházející se v oblasti Adršpašsko, v náchodském okrese, na severovýchodním svahu hory Ostaš . Kočíčí skály leží v ..

Najít ubytování

Černá hora je hora v Česku . Nachází se ve východní části Krkonoš , přibližně 4 km od lázeňského městečka Janské Lázně , asi 5 km jižně od Pece pod ..

Najít ubytování


Řeka Bílá Opava pramení na jižních svazích vrcholu Praděd. Na horním toku tvoří řeka kaňon s četnými peřejemi, kaskádami a vodopády. Je součástí Nár..

Najít ubytování

Údolí Plakánku je Národní přírodní rezervace v České republice. Nachází se v Českém Ráji , asi 4 km od města Sobotka . Údolí Plakánku je krásné zele..

Najít ubytování

Divoká Šárka je přírodní rezervace tvořená skalnatým údolí. Nachází se na okraji hlavního města Praha v České republice. Divoká Šárka se stala první..

Najít ubytování


Toulovcovy Maštale jsou oblasti lesů a pískovcových skalních útvarů v centrální části České republiky . Nachází se přibližně 40 km jihovýchodně od m..

Najít ubytování

Czech Republic

Voděradské bučiny je národní přírodní rezervace v Česku . Nachází se v okrese Praha-východ, na území obcí Černé Voděrady , Vyžlovka a Louňovice , v..

Najít ubytování

Pramen Labe je místo v Česku , které je symbolicky upraveno jako prameniště řeky Labe. Nachází se na hřebeni Krkonoš , na Labské louce, v nadmořské ..

Najít ubytování


Park v Bílé Lhotě, Bílá Lhota 1, 783 21 Bílá Lhota, Czech Republic

Arboretum Bílá Lhota je krásný park v Česku . Nachází se na Moravě, v obci Bílá Lhota , u klasicistního zámečku Bílá Lhota. O arboretu v Bílé Lhotě..

Najít ubytování

Czech Republic

Panská skála je čedičový vrch výrazně vystupující z náhorní plošiny nacházející se u Kamenického Šenova na severu České republiky . O Panské skál..

Najít ubytování

Besedické skály jsou zajímavý přírodní útvar, který leží nad levým břehem řeky Jizery, nedaleko obce Besedice , v Českém ráji , v České republice . ..

Najít ubytování


Želízy 106, Želízy, Česká republika

Čertovy hlavy jsou skalní utvary nacházející se ve středních Čechách , na Kokořínsku, u obce Želíry v České republice. Čertovy hlavy leží v borovém ..

Najít ubytování

Babiččino údolí je překrásné údolí řeky Úpy, které se roku 1952 stalo Státní přírodní rezervací. Nachází se v České republice v okolí měst Česká Ska..

Najít ubytování

Praha 3, Česká republika

Rajská zahrada je nově vytvořený přírodní park. Nachází se v hlavním městě Praha mezi Riegrovými sady a Vysokou školou Ekonomickou. Rajská zahrada..

Najít ubytování


Havraní skály jsou tvořeny skupinou sedmi pískovcových skalních věží na pískovcovém hřbetu. Nacházejí se cca 1 km severně od obce Radvanec , v Česku..

Najít ubytování

Šumava National Park, Nicov 29, 384 73 Nicov, Czech Republic

Obří hrad je nejvýše položenou pravěkou stavbou na území Česka . Nachází se na vrchu Valy (1010 m n.m.) , nad Popelnou u Nicova, na Šumavě. Obří hra..

Najít ubytování

Hruboskalsko je jedno s nejkrásnějších skalních měst. Nachází se přibližně 5 km za městem Turnov , směr Jičín , v centru Českého ráje, v České r..

Najít ubytování


Czech Republic

Kamenná slunce u Hnojnic je unikátní geologický útvar v Česku . Nachází se v Českém středohoří, u obce Hnojnice. Národní přírodní památka Kamenná ..

Najít ubytování

Czech Republic

Milešovka patří mezi nejvyšší horu Českého středohoří. Nahází se v České republice . Její vrchol leží ve výšce 837 m.n.m. Jméno Milešovka získala p..

Najít ubytování

Jeskyně Šipka je jeskyně krasového původu. Nachází se nedaleko města Štramberk v České republice. Jeskyně Šipka leží v Moravskoslezském kraji. Dos..

Najít ubytování


Velké Dářko je největší rybník na Vysočině v České republice. Nachází se uprostřed lesů 10 km severně od města Ždár nad Sázavou. Velké Dářko vznikl ..

Najít ubytování

Přírodní rezervace Nová Louka se nachází v severní části České republiky poblíž obce Bedřichov v Jizerských horách . Přírodní rezervace Nová Louka..

Najít ubytování

Tiské stěny jsou malebné skalní město, které patří do CHKO Labské pískovce. Nachází se u obce Tisá nedaleko města Děčín v České republice . Skal..

Najít ubytování


Ohrada 682, 373 41 Hluboká nad Vltavou, Czech Republic

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou se nachází na jihu České republiky na břehu Munického rybníka blízko Hluboké nad Vltavou. Od krajského města České Bu..

Najít ubytování

Krkonošský národní park (KRNAP) je nejstarším národním parkem České republiky. Nachází se v severovýchodní části Čech při hranici s Polskem a zasahu..

Najít ubytování

Korecký vrch výrazný kuželovitý kopec s krásným výhledem do krajiny. Nachází se v České republice , v pahorkatině nedaleko Máchova jezera a města D..

Najít ubytování


Vraní skály (500 m.n.m.) , nazývané také jako Krkavčí skály se nacházejí v severních Čechách , nad městem Hrádek nad Nisou , nedaleko hranic s Němec..

Najít ubytování

Hora Smrk je nevyšší hora v české části Jizerských hor . Nachází se na severu České republiky , nedaleko polských hranic. Hora Smrk je vysoká 1124 m..

Najít ubytování

Kotelné jámy (Kotelní) jsou přírodní rezervací v pohoří forum/p/2363368/ Krkonoše na severovýchodě České republiky. Leží se asi 150km severovýchodn..

Najít ubytování


Prague 5, Czech Republic

Přírodní park Košíře je chráněné území v Česku . Nachází se v Praze , v katastrálním území Prahy 5 a Prahy 13. O přírodním parku Chráněné území Př..

Najít ubytování

Czech Republic

Radhošť (1129 m.n.m.) je hora zvedající se v Beskydech. Podle pověsti byla sídlem pohanského boha Radegasta. Socha Radegasta stojí na úbočí vrcholu ..

Najít ubytování

Raškův kámen je skalní vyhlídka. Raškův kámen leží u města Kopřivnice v Moravskoslezském kraji v České republice. Na Raškův kámen se dostaneme z ko..

Najít ubytování


Vranovská přehrada je přehrada na řece Dyji v České republice, severozápadně od města Znojmo . Její délka je 30 km. Základní fakta Byla postavena..

Najít ubytování

Na Knajpě je přírodní památka v Jizerských horách. Nachází se na severu České republiky, přibližně 9 km jihovýchodně od města Hejnice. Přírodní pamá..

Najít ubytování

Hřensko 82, Hřensko, Česká republika

Pravčická brána se nachází v západních Čechách , v Českém Švýcarsku nedaleko od obce Hřensko .Pravčická brána patří mezi největší přirozenou skalní..

Najít ubytování


Czech Republic

Čertova zeď je národní přírodní památka na severu České republiky. Tento chráněný přírodní výtvor se nachází přibližně 5 km severovýchodně od města ..

Najít ubytování

Plešivec je hora v Česku . Nachází se ve Středočeském kraji, na Brdské vrchovině, v severní části Třemošenské vrchoviny. Oblíbené místo trempů Hor..

Najít ubytování

Václava Otty 1, Chleby, Česká republika

ZOO Chleby je malá zoologická zahrada, která se nachází ve Středočeském kraji, blízko města Nymburk , ve vesnici Chleby , v České republice . ZOO Ch..

Najít ubytování


Sloní kameny, známé také jako Bílé kameny, jsou osamocené pískovcové skály připomínající svými zaoblenými tvary hřbety slonů - odtud také název Slon..

Najít ubytování

Bobří soutěska je skalnatá rokle ležící na Bobřím potoce. Nachází se v České republice asi 4 km východně od obce Verneřice. I když je Bobří soutěska..

Najít ubytování

Národní přírodní památka Peklo se rozkládá v délce 4 km mezi obcí Zahrádky a městem Česká Lípa , na severu České republiky . Peklo je údolní, místy..

Najít ubytování


2689, Mnichovo Hradiště, Czech Republic

Drábské světničky jsou zbytky skalního hradu vytesaného do pískovcových skal. Nachází se v České republice , asi 4 kilometry od Mnichova Hradiště . ..

Najít ubytování

Czech Republic

Modřanská rokle je přírodní památka v Česku . Nachází se v Praze , mezi obcemi Písnicí a Modřany, v údolí Libušského a Písnického potoka, v nadmořsk..

Najít ubytování

Samuelova jeskyně je uměle vytesaný prostor, který sloužila jako poustevna. Nachází se v oblíbené rekreační oblasti Sloup v Čechách na severu České..

Najít ubytování


Vodní nádrž Les Království je údolní přehradní nádrž. Nachází se 4 km od města Dvůr Králové nad Labem v České republice. Někdy je nazývána také jako..

Najít ubytování

Dalešická přehrada je umělá vodní nádrž. Nachází se na středním toku řeky Jihlavy nedaleko měst Třebíč a Náměšť nad Oslavou. Dalešická přehrada vzn..

Najít ubytování

Břehyně-Pecopala je přírodní rezervace nacházející se severovýchodně od města Doksy na severu České republiky. Dříve byla rezervace součástí chráněn..

Najít ubytování


Zdenčina skála je asi 10 metrů vysoká skalní věž s vyhlídkovou plošinou. Nachází se v České republice , asi 4 km severovýchodně od města Turnov . V ..

Najít ubytování

Rybník Rožmberk leží v nadmořské výšce 427 m, v okrese Jindřichův Hradec, cca. 6 km severně od Třeboně. Je největším rybníkem nejen v České republic..

Najít ubytování


  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21