TIXIK.cz » Slovensko » Banskobystrický kraj » Okres Brezno » Tipy na výlety na Slovensku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tipy na výlety na Slovensku, nejlepší místa k navštívení

Seznam nejlepších tipů na výlet, mapa nejlepších turistických cílů v zemi.

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Slavec, Slovenská republika

Gombasecká jeskyně je považována za mimořádný jeskynní systém na Slovensku . Nachází se ve Slovenském krasu , cca 15 km jižně od Rožňavy . Gombaseck..

Najít ubytování

Jasovská jeskyně se nachází ve Slovenském krasu , u obce Jasov , na Slovensku . Jeskyně byla známá již od nepaměti. Byly zde nalezeny artefakty z ob..

Najít ubytování

Stratená, Slovenská republika

Dobšinská ledová jeskyně je největší ledová jeskyně na Slovensku . Nachází se na severním svahu vápencového vrchu Duča, nedaleko hornického městečka..

Najít ubytování


18, 05304 Spišské Podhradie, Slovakia

Spišský hrad je nejrozsáhlejší hradní zřícenina na Slovensku . Patří k nejcennějším památkám regionu Spiše. Je považován za jeden z největších hradn..

Najít ubytování

Ochtiná, Slovenská republika

Ochtinská aragonitová jeskyně je zajímavý přírodní útvar, který se nachází na Slovensku . Leží v jižní části země, v Košickém kraji, ve Slovenském R..

Najít ubytování

Augusta Horislava Krčméryho, 97631 Hronsek, Slovakia

Evangelický dřevěný artikulární kostel Hronsek se nachází v obci Hronsek , která leží v Banskobystrickém kraji, v centrální části Slovenska , cca 10..

Najít ubytování


Kostel sv. Archanděla Michala – Ladomirová je dřevěný římskokatolický kostel v obci Ladomirová , která se nachází v Prešovském kraji, na severovýcho..

Najít ubytování

Silická ľadnica je jeskynní propast na Slovensku . Nachází se západně od obce Silica , na Silické planině, ve Slovenském krasu . Silická ľadnica je ..

Najít ubytování

Kečovo, Slovenská republika

Jeskyně Domica se nachází na Slovensku . Leží nedaleko hranic s Maďarskem , u obce Kečovo , ve Slovenském krasu . Jeskyně Domica je součástí jeskynn..

Najít ubytování


547, 05361 Žehra, Slovakia

Farní kostel sv. Ducha - Žehra je římskokatolický kostel v obci Žehra , která se nachází ve východní části Slovenska , nedaleko Spišského hradu . Je..

Najít ubytování

E371, 09005 Krajná Poľana, Slovakia

Chrám sv. Mikuláše - Bodružal známý také jako cerkva svätého Nikolaja je dřevěný řeckokatolický kostel v obci Bodružaľ , která leží v okrese Svidník..

Najít ubytování

Tehelná, 08612 Kurima, Slovakia

Dřevěné kostely slovenských Karpat tvoří unikátní soubor 8 starých dřevěných kostelů, které se nacházejí v oblasti Karpat, v centrálním a východním ..

Najít ubytování


Slovanské nábrežie 1093/48, 84110 Devín, Slovakia

Hrad Děvín (Devínský hrad) je monumentální hradní zřícenina na Slovensku . Vypíná se na strategickém místě nad soutokem Dunaje a Moravy, v místě Dun..

Najít ubytování

Prielom Hornádu je přibližně 12 kilometrů dlouhý úsek řeky Hornád v chráněné krajinné oblasti Slovenský ráj , který zde tvoří hluboké kaňonovité údo..

Najít ubytování

Prosiecká dolina je krasová dolina nacházející se na Slovensku . Leží na severu země v Chodských vrších v Západních Tatrách. Prosiecká dolina je jed..

Najít ubytování


Bobová dráha Fun Aréna Donovaly je druhá bobová dráha svého druhu na Slovensku . Nachází se v Nízkých Tatrách , v lyžařském středisku Park Snow Dono..

Najít ubytování

584, 02742 Oravský Biely Potok, Slovakia

Lyžařské středisko Zverovka - Spálená je jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek na Slovensku . Rozkládá se v Západních Tatrách, v části R..

Najít ubytování

Demänovská dolina je údolí nacházející se na Slovensku . Leží v severní části Nízkých Tater , jižně od Liptovského Mikuláše . Demänovská dolina je s..

Najít ubytování


Zámok a okolie 1, 97201 Bojnice, Slovakia

Zámek Bojnice se tyčí nad stejnojmennou obcí Bojnice , v Hornonitranské kotlině, při úpatí pohoří Malá Magura, na pravém břehu řeky Nitry, na Sloven..

Najít ubytování

Vodní dílo Gabčíkovo je přehradní jezero na Slovensku . Nachází se v jižní části země, těsně na hranici s Maďarskem . Leží na řece Dunaj, poblíž hla..

Najít ubytování

Pod hradom, 08212 Kapušany, Slovakia

Kapušiansky hrad (Hrad Kapušany) se nachází na Slovensku . Stojí v severovýchodní části země, na kopci, severozápadně od obce Kapušany , cca 10 km o..

Najít ubytování


Zámocká, 91904 Smolenice, Slovakia

Smolenický zámek (zámek Smolenice) se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, na úpatí Malých Karpat, nad obcí Smolenice . Smolenický zám..

Najít ubytování

Terchová, Slovakia

Jánošíkovy díry jsou soustavou tzv. tiesňav (soutěsek) a kaňonů v Národní přírodní rezervaci Rozsutec na Slovensku . Díky specifickému klimatu mají ..

Najít ubytování

Kriváň je jeden z vrcholů nacházející se ve Vysokých Tatrách , na Slovensku , v Prešovském kraji, nedaleko od Polských hranic. Kriváň se tyčí do vý..

Najít ubytování


Sokolia dolina je nejpříkřejší tiesňava ve Slovenském ráji . Turisticky byla objevena jako jedna z posledních. První přechod se uskutečnil v roce 19..

Najít ubytování

Ostrá je vápencový vrchol v pohoří Velká Fatra , na Slovensku . Nachází se v jihozápadní části pohoří, nedaleko obce Blatnica . Ostrá je považována ..

Najít ubytování

Mojžíšovy prameny se nacházejí na jihozápadním svahu vrchu Hronová, v kriváňské části Malé Fatry , nedaleko obce Šútovo , na Slovensku . Ze skalní s..

Najít ubytování


Vysoké Tatry, Slovenská republika

Lomnický štít je 3. nejvyšší vrchol Vysokých Tater i celého Slovenska . Patří k nejznámějším a nejpopulárnějším štítům Vysokých Tater . Historie z..

Najít ubytování

Zelené pleso je jezero, které se nachází v ledovcovém kotli v Kačací dolině, ve Vysokých Tatrách , na Slovensku . Rozkládá se ve výšce 1575 m. n. m...

Najít ubytování

Ďumbier je nejvyšším vrcholem slovenského pohoří Nízké Tatry . Leží v nadmořské výšce 2043 m. Ďumbier vypadá na severu jako vysokohorský masiv až s ..

Najít ubytování


Kaňon řeky Dunajec je říční soutěska a turistická atrakce na hranici mezi Polskem a Slovenskem . Díky své kráse a unikátnosti je Kaňon řeky Dunajec..

Najít ubytování

Sliačské travertiny (Mofetový prameň) je přírodní rezervace na Slovensku . Rozkládá se na severní straně Nízkých Tater , mezi obcemi Vyšný Sliač a ..

Najít ubytování

Rájecká dolina nebo též Rajecká kotlina je nádherná přírodní lokalita na Slovensku . Je součástí Žilinské kotliny. Rájecká dolina je ze západní stra..

Najít ubytování


Volovec je vrchol na Slovensko - polské státní hranici, v nejkrásnější části Západních Tater, v části Roháče . Jeho charakteristický špičatý vrcho..

Najít ubytování

Roklina Piecky se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Košickém kraji , ve Slovenském ráji . Roklina Piecky byla v roce 1964 vyhláš..

Najít ubytování

Zámutovské skály se nacházejí na Slovensku . Leží ve východní části země, v Přešovském kraji, v severovýchodní části Slanských vrchů, nedaleko obce ..

Najít ubytování


Přírodní rezervace Pod Demjatou se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Prešovském kraji, v CHKO Východní Karpaty, nedaleko obcí Ka..

Najít ubytování

Zejmarská roklina se nachází na Slovensku . Leží v centrální části země, v Košickém kraji, v jižní části Slovenského ráje . Zejmarská roklina je tvo..

Najít ubytování

Malá Izra je menší jezero ve Slanských vrších, nedaleko obce Slanská Huta , v jihovýchodním Slovensku , na úpatí vrchu Veľký Milič (895,0 m n. m.) ...

Najít ubytování


Slavkovský štít je jedním z nejvyšších vrcholů Vysokých Tater , na Slovensku . Odděluje velmi často navštěvovanou Velkou Studenou dolinu od malé a p..

Najít ubytování

Hlavná 79/48, 09101 Stropkov, Slovakia

ZOO park Stropkov se nachází na východě Slovenska , v centru města Stropkov . Vznikl v roce 1984 z iniciativy dětí a rodičů, kteří začli s výstavbou..

Najít ubytování

Oravská přehrada , také známá jako Oravské moře, vznikla přehrazením řeky Oravy. Nachází se na severním Slovensku , ve stejnojmenném regionu, a zasa..

Najít ubytování


Hrdzavá dolina patří k nejznámějším chráněným lokalitám v rámci Národního parku Muránská planina. Národní přírodní rezervace Hrdzavá dolina byla vyh..

Najít ubytování

Súľovské skály jsou národní přírodní rezervace na Slovensku . Nacházejí se asi 20 km jihozápadně od města Žilina a jsou jedním ze tří geomorfologic..

Najít ubytování

Kyseľ je národní přírodní rezervace na Slovensku . Rozkládá se na ploše 949,97 ha v národním parku Slovenský ráj . Kyseľ je velmi významné geomorfol..

Najít ubytování


Kľak je holý, skalnatý vrchol nacházející se na hřebeni jižní části Lúčanské Malé Fatry, na Slovensku . Poskytuje krásný výhled do okolí. Kľak se na..

Najít ubytování

Gerlachovský štít je nejvyšší horou Vysokých Tater i celého Slovenska . Tyčí se do výšky 2655 m. Díky tomu, že je Gerlachovský štít poměrně dobře d..

Najít ubytování

Havrania skala je jeden z nejznámějších výhledových vrcholů v centrální části Slovenského ráje . Havrania skala dosahuje nadmořské výšky 1156 metrů...

Najít ubytování


Chopok je druhý nejvyšší vrchol slovenského pohoří Nízké Tatry . Nachází se ve výšce 2024 m mezi Derešmi a vrchem Konské. Chopok je dostupný po modr..

Najít ubytování

Tiesňava Suchá Belá je jedna z nejnavštěvovanějších tiesňav v Národní parku Slovenský ráj . Ústí do Velkej Bielej vody ve známém rekreačním středisk..

Najít ubytování

Herľany, Slovakia

Gejzír Herľany je jediný studený artézský pramen ve Slovenské republice . Nachází se 28 km východně od města Košice . Gejzír Herľany byl vyhlášen za..

Najít ubytování


Dreveník je travertínový masiv, který se nachází v Hornádské kotlině, nedaleko Spišského Podhradia , na Slovensku . Název je odvozen od hradu, který..

Najít ubytování

Jánska dolina se nachází na Slovensku , v severní části Nízkých Tater . Začíná u obce Liptovský Ján a je dlouhá 15 km. Dolinou teče potok Štiavnic..

Najít ubytování

Plačlivé neboli Plačlivý Roháč je jeden ze slovenských vrcholů po kterých se jmenuje celá část hřebene Západních Tater, Roháče . Sousedí ještě s vr..

Najít ubytování


Badínský prales je nejstarší chráněné území na Slovensku . Nachází se v centrální části země, v jihovýchodní části Kremnických vrchů, přibližně 10 k..

Najít ubytování

Velký Sokol je nejmohutnější tiesňava ve Slovenském ráji s velkým a malým vodopádem. Oba břehy tiesňavy vytváří až 300 metrů vysoké skalní srázy. N..

Najít ubytování

Tlstá je vápencový vrchol v pohoří Velká Fatra , na Slovensku , nedaleko obce Blatnica , která je ideálním místem k výstupu na vrchol. Tlstá je mohu..

Najít ubytování


Sitno je nejvyšším vrcholem pohoří Štiavnické vrchy, které se nacházejí nedaleko města Banská Štiavnica , na Slovensku . Se svojí nadmořskou výškou ..

Najít ubytování

Končistá je vrchol nacházející se na Slovensku . Leží ve Vysokých Tatrách , v jižním průsmyku popradského ledového štítu, v nadmořské výšce 2537 m. ..

Najít ubytování

Přírodní rezervace Ostrá Skala je chráněná oblast na Slovensku . Rozkládá se v centrální části země, v Košickém kraji, nedaleko obce Stratená . Přír..

Najít ubytování


Vodní nádrž Liptovská Mara je vodní dílo na severu Slovenska . Nachází se na řece Váh, pod Tatrami, mezi obcemi Liptovská Teplá a Liptovským Mikulá..

Najít ubytování

59, 02741 Oravský Podzámok, Slovakia

Oravský hrad (Oravský zámek) patří k národním kulturním památkám Slovenska . Tyčí se na vápencové skále (112 m) nad řekou Oravou nad obcí Oravský Po..

Najít ubytování

Velké Hincovo pleso je oblíbený turistický cíl, horské pleso, které se nachází ve Vysokých Tatrách na Slovensku , v Mengusovské dolině. Toto jezero..

Najít ubytování


Kamenné moře - Vyhne je rozsáhlý plošný balvanový pokryv nacházející se severně od obce Vyhne , na Slovensku . Patří k největším kamenným mořím ve v..

Najít ubytování

Vrchol Veľká Chochuľa se tyčí do výšky 1753 m n.m a patří k nejvyšším vrcholům západních Nízkých Tater (Ďumbierském Tater) , na Slovensku . Přes vr..

Najít ubytování

Baranec (Baraniec) je jeden z nejvýraznějších vrcholů Západních Tater. Zároveň je třetím nejvyšším vrcholem této části slovenského pohoří Vysoké Ta..

Najít ubytování


Roháčská plesa jsou skupina horských ledovcových jezer na Slovensku . Nacházejí se v Západních Tatrách, v části Roháče , v Roháčské dolině. Roháčská..

Najít ubytování

Geravy Dedinky, Slovakia

Geravy je zachovalá vápencová plošina s množstvím krasových útvarů ve Slovenském ráji . Tvoří ji soubor horských luk s lesíky. Hustě zalesněné sever..

Najít ubytování

Baníkov je vrchol nacházející se na Slovensku . Leží v severní části země, v Žilinském kraji, v pohoří Roháče , v Západních Tatrách, v nadmořské výš..

Najít ubytování


Ostrý Roháč je vrchol na Slovensku ,v Západních Tatrách, v části Roháče . Podle tohoto vrcholu je pojmenován celý okolní masiv. Vrchol Ostrý Roháč s..

Najít ubytování

Kláštorská roklina je významná tiesňava Slovenského ráje . Je vytvořená potokem pramenícím pod Kláštoriskem a ústícím do řeky Hornádu. Kláštorská ro..

Najít ubytování

Palisády 691/1, 81101 Bratislava - Staré Mesto-Old Town, Slovakia

Bratislavský hrad (hrad Bratislava) se nachází v hlavním slovenském městě Bratislavě . Výstavba Byl postaven v 10. století na místě staršího slo..

Najít ubytování


Klokočovské skály se nacházejí na Slovensku . Leží v severozápadní části země, v Žilinském kraji, nedaleko od obce Klokočov , v Turzovské vrchovině,..

Najít ubytování

Tomašovský výhlad je skalnatý výstupek (667 m n. m.) terasovitého tvaru na jižním svahu Ludmanky, v Národním parku Slovenský ráj , na Slovensku . Na..

Najít ubytování

Devínska Kobyla - Sandberg je vrchol v Malých Karpatech, v Bratislavě , na Slovensku . Nachází se mezi městskými částmi Devín , Devínska Nová Ves a..

Najít ubytování


Vrchol Veľký Choč se nachází nedaleko Valaské Dubové , v pohoří Chočcké vrchy, na Slovensku . Stojí téměř osamoceně a tyčí se k nebi obklopen mnohem..

Najít ubytování

Tři kopce je vrchol nacházející na Slovensku . Leží ve centrální části země, v Prešovském kraji, ve Slovenském ráji , nedaleko obce Hrabušice . Tři ..

Najít ubytování

Velký Kriváň je nejvyšší vrchol pohoří Malá Fatra . Toto pohoří se rozkládá na severozápadě Slovenska. Vrchol Velký Kriváň je součástí hlavního hřeb..

Najít ubytování


Průsmyk se nachází v severní části Laborecké vrchoviny nad obcí Vyšný Komárnik, kde prochází slovensko-polská hranice. Dukelský průsmyk je známý už ..

Najít ubytování

Akademická 10-13, 96901 Banská Štiavnica, Slovakia

Botanická zahrada Banská Štiavnica se nachází v centrálním Slovensku , v historickém městě Banská Štiavnica . Expozice obklopuje budovy Střední lesn..

Najít ubytování

Strážov je nejvyšší vrchol Strážovských vrchů. Nachází se na Slovensku , východně od města Ilava . Vrchol Strážov dosahuje nadmořské výšky 1213 m. J..

Najít ubytování


Popradské pleso je ledovcové jezero ve Vysokých Tatrách na Slovensku . Leží v Mengusovské dolině, v nadmořské výšce 1494 metrů. Dříve se mu říkalo ..

Najít ubytování

Meandry Lúžňanky se nacházejí na Slovensku , na západní okraji Nízkých Tater , východně od obce Liptovská Lúžna . Říčka Lúžňanka se zde přirozeně kr..

Najít ubytování

Vrchol Velký Rozsutec se nachází na severu krivánské části Malé Fatry . Tyčí se do výšky 1610 m n.m. a patří k hlavním dominantám okolí. Vrchol je c..

Najít ubytování


Kamenná Baba je chráněná oblast ve východní části Slovenska . Nachází se severozápadně od města Prešov , u obce Lačnov . Národní přírodní rezervace ..

Najít ubytování

Vinianske jazero leží v lesích cca 2 km severovýchodně od obce Vinné ve Slovenské republice . Vinianske jazero je uměle vytvořená vodní plocha, kte..

Najít ubytování

Hlavná, 04417 Slanec, Slovakia

Hrad Slanec se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, nad obcí Slanec , cca 20 km jihovýchodně od Košic . Hrad Slanec byl postaven ve ..

Najít ubytování


507, 91638 Beckov, Slovakia

Hrad Beckov (Beckovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí na 70 metrů vysokém vápencovém bradle, v nadmořské výšce 245 m, přímo nad obcí Beckov ,..

Najít ubytování

E50, 01324 Strečno, Slovakia

Hrad Strečno se nachází na levém břehu řeky Váh, nad obcí Strečno , na Slovensku . Ruiny bývalého strážního hradu dominují okolí svou impozantní vel..

Najít ubytování

501, 90636 Plavecké Podhradie, Slovakia

Plavecký hrad je zřícenina hradu na západním úbočí Malých Karpat. Leží ve Slovenské republice , na kopci Pohanská, nad obcí Plavecké Podhradie . Kam..

Najít ubytování


Tatranská Kotlina, Slovenská republika

Belianská jeskyně se nachází nad Tatranskou kotlinou, ve východní části Belianských Tater, na území Tatranského národního parku, na Slovensku . Beli..

Najít ubytování

Hodžovo námestie 2978/1, 81106 Bratislava - Staré Mesto-Old Town, Slovakia

Najít ubytování

Matúšova 83/18, 91101 Trenčín, Slovakia

Trenčínský hrad se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země v Trenčínském kraji ve městě Trenčín . Je dominantou celého města. Trenčínský h..

Najít ubytování


Podhradská 32-38, 98601 Fiľakovo, Slovakia

Hrad Fiľakovo (Fiľakovský hrad) se nachází ve městě Fiľakovo ve Slovenské republice . Jedná se o částečně rekonstruovanou zříceninu hradu. Jeho vzn..

Najít ubytování

Pelhřimovská 1186/10, 02601 Dolný Kubín-Veľký Bysterec, Slovakia

Najít ubytování


Študentská 1638/3, 91101 Trenčín, Slovakia

Najít ubytování

Bratislava V, Bratislava - Rusovce, 851 10

Najít ubytování


Pribinova 4195/25, 81109 Bratislava - Staré Mesto-Old Town, Slovakia

Najít ubytování

  1