TIXIK.cz » Maďarsko » Veszprém » Tihany

Tihany - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tihany: Hlídač pokojů
Tihany Mapa Mapa hotelů Tihany

TihanyTihany

Související témata

Tihany: Fotografie

Doporučené hotely Tihany


Zobrazit všechny »


Tihany: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tihany Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tihany a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Poloostrovy, Aktuální čas: 07:33:46

Tihany je poloostrov, který zasahuje hluboko do jezera Balaton a je na něm stejnojmenná obec. Celý poloostrov je chráněná přírodní i kulturní památka.

Památky a muzea

Tihany byly obydleny již před 1000 lety. V roce 1055 tam bylo založeno Benediktinské opatství, ze kterého se do dnešních dnů dochovala pouze krypta s hrobem krále Andráse I. Krypta je významná maďarská památka. Nad kryptou stojí barokní kostel z 18. století se dvěma věžičkami, který je ozdobený velmi cennými dřevoryty. Je to dominanta poloostrova a je viditelný ze značné dálky. V sousedství kostela je klášter a v jeho areálu Muzeum opatství. Muzejní expozice nabízí kromě historie kostela také pamětní pokoj posledního maďarského krále Karla IV. a lapidárium. Na poloostrově původně stála rybářská vesnice. Jak se žilo v této vesnici lze vidět v Muzeu pod širým nebem, které se nachází na ulici Batthyány Lajos. Součástí muzea jsou památkově chráněné domy z 18. století. Další zajímavý objekt je hrnčířský dům, který stojí na promenádě Pisky sétány.

Příroda

V přírodním chráněném území Tihany jsou vzácné druhy rostlin a zvířat. Kromě toho tam lze najít i čedičové skály a pozůstatky obydlí mnichů, kteří byli do skal zahnáni v 11. století. Na poloostrově jsou zajímavé přírodní vyhlídky na jezero Balaton. Nejznámější vyhlídky jsou Střecha lesa a Zlatý dům. V letní sezóně jezdí na poloostrov Tihany z jižního pobřeží Balatonu trajekt.


Informace a fakta

GPS: 46.9113, 17.8796
Nadmořská výška: 131 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:15:03

Tihany: Recenze

Tihany prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tihany (0.7km)Balatonudvari (6km)Szántód (5km)Balatonfüred (5km)Zamardi (7km)Balatonföldvár (7km)Pécsely (8km)Csopak (8km)Balatonakali (11km)

Webmap: 1 2 3