TIXIK.cz » Thonburi

Thonburi - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Thonburi: Hlídač pokojů
Thonburi Mapa Mapa hotelů Thonburi

Doporučené hotely Thonburi


Zobrazit všechny »


Thonburi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Thonburi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Thonburi a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 02:07:07

Thonburi je thajské město, které dnes správně spadá pod svého mladšího, ale většího bratra, pod rozrostlejší Bangkok . Ještě v 18. století však bylo hlavním městem říše, a z jeho slávy můžete ještě dnes zahlédnout mnoho třpytivého.

Historie

Město bylo hlavním městem Thajska v letech 1767 – 1782, v období vlády krále Taksina, kterým se stalo po pádu barmské dynastie a jejich hlavního města Ayutthaya. Předtím, než se stal hlavním městem, bylo Thonburi důležitým posádkovým střediskem v ústí řeky. Král Rama I. se se svým dvorem přestěhoval do Bangkoku v roce 1782. O tom, že se hlavní město bude nacházet právě v deltě řeky, rozhodl tehdejší generál Phrya Taksin kvůli strategické poloze v blízkosti moře a zároveň dost daleko od útočné Barmy. Historie jeho vlády však byla souvislou řadou bitev, a generál neměl čas na to, aby se zabýval budováním města hodného svého zakladatele. Když generál Chao Phraya odstavil Taksina a prohlásil se Ramou I. ,jeho prvním krokem, jakožto zakladatele dynastie Chakri, bylo přesunutí hlavního města na druhý břeh řeky. Tato pozice také zajišťovala lepší ochranu před Barmskými nájezdy. Thon Buri zůstalo nezávislou provincií, dokud nebylo v roce 1972 administrativně sloučeno s Bangkokem. Mnoho z tradičních vodních kanálů zůstává v Thonburi splavných, zatímco v Bangkoku jsou již dávno zaneseny. Dnes je Thonburi zcela odděleno od centrálního Bangkoku, a bohužel zde najdete málo historických památek.

Památky

V Thonburi nečekejte nádherné památky jako v jiných hlavních městech. Zato se zde nacházejí nejstarší části osídlení oblasti a procházka těmito místy má své kouzlo. Vedle majestátního chrámu Wat Arun je tu k vidění i flotila královských slavnostních lodí v Royal Barge Museum. Několik dalších zajímavých chrámů, jako je Wat Rakhang a Wat Prayoon se nacházejí v centru města. V této části města se také život soustřeďuje kolem tzv.klongů, po kterých obchodníci na svých loďkách převážejí potraviny a další zboží do obytných čtvrtí. Architektura na březích kanálů je velmi pestrá, od chatrčí postavených ze všeho, co bylo po ruce, až po přepychové rezidence.

Prohlídky Thonburi z loďky

K velmi oblíbeným způsobům prohlídky patří vyhlídkové plavby na motorových člunech. Během okružní plavby čluny zastavují u chrámu Wat Arun a Muzea královských lodí a pak pokračují v cestě spletí úzkých kanálů. Navštívit můžete plovoucí trh Wat Sai nebo Taling Chan.

Doprava

Do Thonburi se z Bangkoku dostanete jednoduše- překročením řeky. Můžete přejít po libovolném mostě, například po Memorial Bridge nebo Phra Pinklao, nebo můžete přejet přívozem.

Ubytování

V Thonburi se můžete ubytovat například ve Sripong Guest House, na ulici Inthara Pithak. Dalším vhodným ubytováním je Taksin Hotel – Loft Inn na ulici bang Yi Ruea.


Informace a fakta

GPS: 13.7314, 100.483
Nadmořská výška: 9 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-02-21 11:24:26

Thonburi: Recenze

Thonburi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bangkok (4.3km)Sam Phran (29km)Samut Prakan (19km)Nakhon Pathom (48km)

Webmap: 1 2 3