TIXIK.cz » Ostrovy » Řecko » Jižní Egeis » Cyclades » Thera

Thera - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Thera: Hlídač pokojů
Thera Mapa Mapa hotelů Thera

TheraThera

Související témata

Thera: Fotografie

Doporučené hotely Thera


Zobrazit všechny »


Thera: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Thera Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Thera a doprava
Wine Museum Santorini IslandOstrovy4km
Aspronisi IslandOstrovy12km
Ostrov ThirassiaOstrovy15km
Christiana IslandOstrovy28km
Anafi IslandOstrovy32km
KoufonisiaOstrovy65km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 17:18:57

Thera je původní název současného řeckého ostrova Santorini v období před kataklyzmatickou erupcí vulkánu. Podle odhadů došlo k erupci v polovině druhého tisíciletí před naším letopočtem.

Základní informace

Ostrov Thera se po výbuchu z části ponořil do moře a zčásti byl výbuchem rozmetán, čímž vznikla řada okolních ostrůvků. Exploze vážně ohrozila mínojskou kulturu a následná přílivová vlna zničila severní pobřeží Kréty a zasáhla i pobřeží Malé Asie a velkou část Středomoří. Vulkán se po výbuchu propadl na mořské dno, a to až o 700 m oproti původní výšce. Odhaduje se, že přílivová vlna mohla mít výšku až 150 metrů. Thera se stala symbolem snad největší přírodní katastrofy starověku, která zničila vzkvétající mínojskou civilizaci. Popílek z erupce se našel až v grónských ledovcích.

Další zajímavosti

Sopka Thera v průběhu minulých několika set tisíc let vybuchla několikrát. Jedná se zřejmě o pravidelný cyklus, kdy se podmořská caldera naplní magmatem a nová sopka se znovu zhroutí v cyklickém procesu. Thera byla po této události opět osídlena až v 9. století př. n. l.

Vykopávky a objevy

Francouzský archeolog Ferdinand André Fouqué učinil roku 1870 senzační nález, když pod nánosem sopečného materiálu, v hloubce několika desítek metrů, našel zachovalé patrové domy, dlážděné ulice a zbytky do té doby neznámé civilizace. Protože vykopávky byly značně náročné, tak se k dalším pracím přistoupilo až roku 1967. Výkopy na místě zvaném Akrotiri řídil profesor Spyridon Marinatos. Starověká Thera je v současnosti jedna z hlavních atrakcí ostrova Santorini . Při prohlídce se nezapomeňte zastavit u tzv. Slavnostních teras (The Terrace of the Festivals) , kde tancovali nazí muži a tímto tancem se klaněli bohu Apollonovi.


Informace a fakta

GPS: 36.3627, 25.4804
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:26:38

Thera: Recenze

Thera prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kamari (0.9km)Perissa (1.1km)Perivolos (2.9km)Vlychada (4.9km)Monólithos (4.2km)Akrotiri (7km)Thíra (7km)Firostefani (8km)Imerovigli (10km)

Webmap: 1 2 3