TIXIK.cz » Města » Maroko » Tétouan

Tétouan - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tétouan: Hlídač pokojů
Tétouan Mapa Mapa hotelů Tétouan

Související témata

Největší města v Maroku, Satelitní mapa Maroka, Tétouan: Fotografie

Doporučené hotely Tétouan


Zobrazit všechny »Tétouan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tétouan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Tétouanu, Plánovač výletů, Tétouan a doprava
Tetuan PalaceHrady a zámky0.3km
The King's Palace in TetouanHrady a zámky0.3km
Supermercado La EspañolaShopping0.4km
Hassan II MosqueMešity0.6km
Saniat Rmel AirportLetiště5km
Sania Ramel AirportLetiště5km
Tanger - TétouanRegiony28km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:48:32, WWW stránky:

Tétouan je starobylé město v Maroku . Nachází se na severu země, v regionu Tanger – Tétouan, cca 40 km jižně od Gibraltarského průlivu. V současnosti zde žije více než 320 tisíc obyvatel. Tétouan láká návštěvníky na své památky. Hlavně skvěle zachované staré město zvané "Medina". To je od roku 1997 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO .

Doprava

Tétouan je nejlépe dostupný letecky, autem, autobusem či taxíkem. Nejbližší mezinárodní letiště (Aéroport Tétouan) se nachází jen 6 km severovýchodně od města. Autem se sem dá dostat po dálnici A6, silnici č. N13 a N16. Do města Tétouan se dá také dostat autobusovými linkami z jiných měst v Maroku. Autobusové nádraží se nachází v centru města. Pokud se z něj ale vydáte do historického centra, musíte vystoupat poměrně strmý kopec. Řada návštěvníků si proto hned na autobusovém nádraží Tétouan bere taxíka, který je zaveze do hotelu či ke známým památkám. Taxíky můžete také využít, pokud se budete chtít jet podívat na pláže do letoviska, jako je např. Martil.

Historie a zápis na Seznam UNESCO

Tétouan byl založen ve 3. století před naším letopočtem. Počátkem 8. století našeho letopočtu nabylo město na významu a udrželo si ho po mnoho staletí. Představovalo důležitý kontakt se španělskou Andalusií, což se přirozeně podepsalo i na jeho vzhledu. Historické centrum města Tétouan zvané "Medina" se dodnes dochovalo ve velmi dobrém stavu. Protože je poměrně malé, návštěvníci se v něm neztratí. Staré město se dělí na tři části - andaluskou, židovskou a berberskou. Pokud chcete starobylé uličky poznat více, pronajměte si průvodce. Od roku 1997 je staré opevněné město Medina Tétouan zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Turistické zajímavosti a aktivity

Mezi další vyhledávané památky a místa v Tétouanu patří Královský palác a pěší ulice Mohammed V, která je lemována řadou kaváren, restaurací, obchodů a na níž stojí mnoho pouličních prodavačů. Tétouan je na zdejší poměry poměrně čisté město. Není prý tak špinavé, jak uvádí řada průvodců. Ulice vně starého města jsou široké a rovné. Pokud byste si chtěli trochu odpočinout, můžete se z města vydat taxíkem na nedaleké pobřeží, které se rozkládá východně od města, a vykoupat se na zdejších krásných plážích, slunit se a vyzkoušet si nějaké ty vodní sporty. V Cabo Negro je k dispozici i golfové hřiště.

Turistické služby

Samozřejmostí v Tétouanu je poměrně široká nabídka kvalitního ubytování a stravovacích zařízení. Základní nabídku naleznete ZDE . Ubytovat se můžete také v hotelech Panorama, Iberia či Principe. Dobře najíst se můžete v restauracích Restaurace Restinga, Ali Baba, El Reducto, Birjiss a Pannini.

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště
v létě moc vlhko

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 35.572, -5.3716
Nadmořská výška: 91 m
Počet obyvatel: 300 000
Pobřeží: Alboránské moře, 11 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:36:07

Tétouan: Recenze

Tétouan prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tétouan