TIXIK.cz » Turecko » Antalya » Termessos

Termessos, Turecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Termessos: Hlídač pokojů
Termessos Mapa Mapa hotelů Termessos

Související témata

Termessos: Fotografie

Doporučené hotely Termessos


Zobrazit všechny »Termessos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Termessos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Termessos a doprava
Kemer44km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 20:21:24, Nadmořská výška: 1011m, Adresa: Antalya Province, Turecko, Telefon: +90 242 423 7416

Termessos jsou ruiny starověkého hraničního a obchodního města, které prý nepokořil ani Alexander Veliký. Nachází se v Turecku , v blízkosti Turecké riviéry, asi 30 kilometrů na severozápad od známého pobřežního města Antalya . Termessos je nádherná antická památka, která dýchá opravdovým tajemstvím. Jeho původní obyvatelé se nazývali Solymové a přišli sem během prvního tisíciletí před naším letopočtem. Sami se takto nazvali podle hory Solymos, která je dnes známá jako Güllüg Dag. V době svého největšího rozmachu město Termessos prý obývalo více než 150 000 obyvatel. Byli to odvážní a obávaní bojovníci.

O areálu

Antické město Termessos se dodnes dochovalo v poměrně dobrém stavu. Dodnes tu můžete vidět pobořený amfiteátr s krásným výhledem do kraje. Dále také do skály vytesanou podobu Alexandra Velikého či starověké lázně. Nejzajímavější je nejspíš zdejší nekropole. Mrtví se zde totiž pohřbívali nejen klasicky, ale také do hrobů vytesaných do skály. Tradiční kamenné hroby se dodnes nacházejí v okolní.

Praktické informace

Výhodou areálu Termessos je malý počet turistů. Jedinou nevýhodou je horší orientace mezi památkami v areálu. A to i přesto, že u vchodu dostanete malou mapku a v celém areálu jsou navigační cedule.


Informace a fakta

GPS: 36.9825, 30.4647
Nadmořská výška: 1011 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:15

Termessos: Recenze

Termessos prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dösemealti (13km)Antalya (24km)Korkuteli (25km)Göynük (36km)Kemer (44km)Ağva (49km)

Webmap: 1 2 3