TIXIK.cz » Německo » Töpfer

Töpfer - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Töpfer: Hlídač pokojů
Töpfer Mapa Mapa hotelů Töpfer

Související témata

Töpfer: Fotografie

Doporučené hotely Töpfer


Zobrazit všechny »Töpfer: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Töpfer Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Töpfer a doprava, Bankomaty
Bod Trojzemí6km
Milštejn9km
Ortel13km
Vyhlídka Hrádek14km
Ajeto Sklářská krčma14km
Boží hrob u Velenic14km
Průrva Ploučnice16km
Oldřichovský Špičák23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 03:42:23, Nadmořská výška: 582m

Téměř 600 m vysoký vrchol Töpfer je skutečně jedním z nejmagičtějších míst celých lužických hor. Podle vyprávění byla rovná plošina na jeho severní straně kultovním místem již v době broznové. Neví se přesně kdo dávné obřady vykonával. Historici a badatelé se domnívají, že místo patřilo obětišti Germánů. Snad proto je historie místa zahalena více báchorkami než seriózními bádáními. Jako důkaz jsou sklaní mísy téměr pravidelného tvaru, rozmístěné dodnes po různu na hraně vyhlídek. Úznávaný vědec, lékař, politik a etnograf Rudolf von Virchow ale vysvětlil, že unikátně pravidelné otvory jsou ryze přirozeného původu. Do skal je vytvarovala voda, vítr a mráz. Od roku 1369 daroval čísař Karel IV. celý vrch Celestýnům z Oybina. Až od roku 1574 jej získalo město Žitava a vlastní jej dodnes. Töpfer je magické místo pro jedinečnost zdejšího výhledu do krajiny a nejbizarnějším skalám široko daleko. V těsné blízkosti se nachází několik tvarově zajímavých skalních útvarů jako například Želvička, Papoušek, útvar Kvočna, která sedí na pískovcové zdi pojemnované gotická brána. Na západní straně kopce je možné spatřit skalku Kuřátko a na severní straně pak Ještěrku. Nejproslavenější skálou a hlavním objektem Töpferu je pak útvar skalní brána, někdy také nazývaný Koruna. Vyhlídka zde byla zpřístupněna na přelomu 19. a 20. století železným schodištěm. V roce 1860 byla dokončena a 15.července vysvěcena první turistická chata. Již roku 1876 byla rozšířena a dobudována do podoby jednopatrové hrázděné stavby. V roce 1904 do chaty uhodil blesk a částečně jí spálil. Rok na to byla stavba obnovena víceméně do dnešní podoby. Roku 1996 musela být chata pro celkovou schátralost uzavřeno. Avšak hned na to začala nákladná rekonstrukce po níž byla stará budova znovu otevřena 18.května 1997.

Informace a fakta

GPS: 50.834, 14.752
Nadmořská výška: 558 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 11:16:23

Töpfer: Recenze

Töpfer prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kurort Oybin (1.1km)Kurort Jonsdorf (4.3km)Olbersdorf (4.1km)Bertsdorf (5km)Waltersdorf (8km)Žitava (8km)Großhennersdorf (18km)Obercunnersdorf (23km)Löbau (30km)