TIXIK.cz » Mexiko » México » Temascalapa » Teotihuacan

Teotihuacan - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Teotihuacan: Hlídač pokojů
Teotihuacan Mapa Mapa hotelů Teotihuacan

TeotihuacanTeotihuacan

Související témata

Teotihuacan: Fotografie

Doporučené hotely Teotihuacan


Zobrazit všechny »


Teotihuacan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Teotihuacan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Teotihuacan a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Zocalo47km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 02:11:38, Nadmořská výška: 2326m

Teotihuacan je nejznámější archeologické naleziště v Mexiku . Nachází se asi 50 km od hlavního města Ciudad de México , na náhorní plošině v nadmořské výšce přibližně 2200 metrů. Od roku 1987 je Teotihuacan zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO .

Pohledy do historie

Archeologové odhadují, že Teotihuacan mohl být založen někdy kolem roku 100 př. n. l., nicméně jeho stavba probíhala až do roku 250 n. l. V období největšího rozkvětu města Teotihuacan (zhruba mezi lety 300 až 500 n. l.) tam žilo 125 až 200 000 obyvatel na ploše kolem 22 km². Dodnes není zcela jasné, jaké etnikum tam žilo, a některé teorie dokonce předpokládají, že město bylo multietnické. Rozhodně však měl Teotihuacan značný vliv na okolní oblasti. Zajímavé je, že se ve městě nenašly žádné stopy po opevnění a vojenských budovách. Zdá se tedy, že Teotihuacan nebyl nikým z okolí ohrožován a plnil funkci uznávaného kulturního a náboženského centra. Teotihuacan existoval přibližně 700 let a jeho zánik provázelo násilné zboření a vypálení. Jelikož však byly takto zničeny pouze budovy elit, tak se soudí, že se mohlo jednat o násilné povstání uvnitř samotného města.

Architektonické zajímavosti

Teotihuacan je charakteristický obrovskými památníky a pyramidami. Systém rozmístění Teotihuacan je geometricky velmi přesný a kopíruje vzdálenost planet ve sluneční soustavě. Hlavní ulice, která procházela středem města, se nazývala "Třída mrtvých" a lemovaly ji náboženské stavby. Největší z nich byla Pyramida slunce a Pyramida měsíce. Také civilní architektura byla zajímavá a odrážela populační nárůst - objevovaly se totiž i několikapatrové domy. V Teotihuacan se také nachází rozsáhlý systém tunelů a umělých jeskyní, kde probíhaly obřady, včetně pohřbů a obětí. Tyto oběti byly jak lidské, tak zvířecí a měly pravděpodobně posvětit stavbu nových budov.


Informace a fakta

GPS: 19.6923, -98.8436
Nadmořská výška: 2326 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 3:09:28

Teotihuacan: Recenze

Teotihuacan prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

San Juan Teotihuacán (1.4km)Mexiko (42km)Pachuca (48km)

Webmap: 1 2 3