TIXIK.cz » Španělsko » Tenerife

Tenerife - ubytování a dovolená na Tenerife, průvodce a informace

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tenerife: Hlídač pokojů
Tenerife Mapa Mapa hotelů Tenerife

TenerifeTenerife

Související témata

Tenerife: Fotografie

Doporučené hotely Tenerife


Zobrazit všechny »


Tenerife: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tenerife Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tenerife a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Izan TenerifeRegiony5km
Parroquia Nuestra Señora de CandelariaNáboženství10km
Parroquia de SantiagoNáboženství10km
Parroquia de San JoseNáboženství10km
Cueva del HieloJeskyně11km
Área de Acampada ChanajigaKempy8km
Mirador de Don MartínVyhlídky12km
Pyramidy GuimarArcheologická naleziště11km
Národní park TeideNárodní parky12km
Montaña de FasniaVyhlídky11km
El AsomaderoVyhlídky11km
Parroquia de Santiago ApostolNáboženství11km
La CoronaHory12km
Parroquia San Juan BautistaNáboženství11km
La Casa de los BalconesPamátníky11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické oblasti, Aktuální čas: 19:54:34, Nadmořská výška: 1858m

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů. V domorodém jazyce Guančů znamená Sněhová hora, protože v jeho centru se vypíná nejvyšší hora Španělska a zároveň třetí nejvyšší vulkán na světě Pico de Teide (3 718 m) , s věčnou sněhovou čepicí. Na vrchol se lze vyvézt lanovkou. Pod vrcholem se nachází Národní park Teide, tvořený nádhernou sopečnou krajinou, z níž se tyčí bizarní lávové útvary. K nejfotografovanějším patří skála Los Roques de García. Pico de Teide rozděluje ostrov na dvě rozdílné klimatické oblasti: severní část ostrova je vlhká s bujnou vegetací, jižní je slunečná a vyprahlá. Hlavním městem ostrova a celého souostroví je město Santa Cruz de Tenerife s historickou univerzitní čtvrtí La Laguna. Severně od něj leží nejpřitažlivější pláž Las Teresitas. K dalším vyhledávaným plážím a turistickým střediskům patří Playa de las Américas a Costa Adeje. Oblíbené je letovisko Los Gigantes, v blízkosti více než 700 m vysokých útesů. Na jihu Tenerife vyrostlo letovisko a přístav Los Cristianos, odkud vyplouvají trajekty na sousední ostrovy La Gomera a El Hierro, kam si lze udělat jednodenní výlet. Vyplouvají odtud i výletní lodě na pozorování velryb a delfínů. Jiný přístav, Puerto de la Cruz, rovněž oblíbené letovisko, se honosí moderní architekturou a akvaparkem Lago Martiánez, postaveném podle návrhu Césara Manriqea. Nedaleko je rázovitá rybářská obec Garachico, kam se vyplatí zajet na rybí speciality. Zaujmou i obce ve vnitrozemí, například historické město Orotava, Icod de Vinos, s nejstarším a nejmohutnějším dračincem na ostrově. Obě městečka se nacházejí v blízkosti Puerta de la Cruz. Milovníci turistiky se mohou vydat do rozeklaných hor Montes de Anaga na severu ostrova.
Datum poslední aktualizace: 2012-08-29 11:26:08

Tenerife: Recenze

Města a obce v okolí

Güimar (11km)Arafo (12km)Fasnia (10km)La Orotava (11km)La Guancha (15km)Puerto de la Cruz (14km)Icod de los Vinos (21km)Garachico (25km)Vilaflor (19km)Santiago del Teide (29km)Las Cruces (26km)Los Silos (30km)Granadilla de Abona (20km)La Esperanza (23km)Buenavista del Norte (33km)San Miguel de Abona (23km)Adeje (28km)Arona (26km)Santa Cruz de Tenerife (33km)Chayofa (30km)Punta del Hidalgo (37km)

Webmap: 1 2 3