TIXIK.cz » Finsko » Southern Finland » Uusimaa » Helsinky » Temppeliaukio

Temppeliaukio - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Temppeliaukio: Hlídač pokojů
Temppeliaukio Mapa Mapa hotelů Temppeliaukio

TemppeliaukioTemppeliaukio

Související témata

Temppeliaukio: Fotografie

Doporučené hotely Temppeliaukio


Zobrazit všechny »


Temppeliaukio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Temppeliaukio Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Temppeliaukio a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Sibeliův monument0.8km
Uspenská katedrála v Helsinkách0.8km
Mannerheim3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 20:57:53, Adresa: 3, Lutherinkatu, Helsinki, Finsko, Telefon: +358 9 23405920, WWW stránky:

Temppeliaukio je luteránský kostel v hlavním finském městě Helsinkách . Jedná se o unikátní kostel postavený ve skále. Kostel Temppeliaukio byl vybudován podle návrhu architektů bratrů Suomalainenů. Stavba kostela byla zahájena v roce 1939 a byla přerušena druhou světovou válkou. Stavba skalního kostela Temppeliaukio pokračovala v roce 1968 a dokončena byla v roce 1969. Interiér kostela je ve skále. Hlavní loď kostela Temppeliaukio je zasklená a díky tomu je kostel osvětlen přirozeným světlem. Skalní kostel Temppeliaukio má vynikající akustiku a tak se tu často konají různé koncerty. Oltář se nachází na zadní skalní stěně kostela. Skalní kostel Temppeliaukio je vyhledávaným cílem turistů.
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:17:02

Temppeliaukio: Recenze

Zobrazit recenze:
 18.6.2008 19:02:13
Jedná se o skalní, velice nezvyklý kostel ve městě Helsinky. Kostel, ač vytesaný ve skále, je moderní pamětihodností. Vyhotoven byl až v roce 1969 dvojicí nepříliš známých finských architektů. Vnitřek kostela se nalézá v žulové skále.Celý prostor je pak pokryt měděnou střechou, která má 180 oken.Konají se zde, vedle liturgických obřadů, také koncerty díky zdejší výborné akustice. Kostel je velice populární a vyhledávanou památkou.

Města a obce v okolí

Helsinky (0.8km)Espoo (16km)Vantaa (16km)Järvenpää (35km)

Webmap: 1 2 3