TIXIK.cz » Města » Telč

Ubytování Telč, hotely Telč

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Telč: Hlídač pokojů
Telč Mapa Mapa hotelů Telč

TelčTelč

Související témata

Penziony v Telči, Apartmány v Telči, Satelitní mapa Telče, Telč - počasí, Telč: Fotografie

Doporučené hotely Telč


Zobrazit všechny »


Telč: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Telč Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Telč a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:56:51, Nadmořská výška: 525m, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
krásné scenérie
vše blízko

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
umění
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
venkovskou turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum


Informace a fakta

GPS: 49.1842, 15.4538
Nadmořská výška: 525 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.telc-etc.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, krásné scenérie, vše blízko, klid, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Telč: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:02:03
Město Telč se nachází v jižní části České republiky asi 150 km jihovýchodně od hlavního města Praha . Toto krásné historické město bylo roku 1992 zapsáno na Seznam kulturních památek UNESCO.

Historické centrum

Nejcennější část města Telč je jeho historické centrum. Velké náměstí je obklopeno krásnými renesančními domy s podloubím. Vyhlídková věž v kostele sv. Ducha nabízí pěkný výhled na město i okolí. Dodnes jsou v Telč i zachovány části původního fortifikačního systému. Můžete vidět zbytky opevnění, válcovou baštu, příkop a nebo okolní rybníky, které dosahovaly až k městským hradbám.

Renesanční zámek

Renesanční Zámek Telč je další lákavý cíl pro návštěvníky města. Vedle velmi pěkné architektury a výzdoby můžete obdivovat vzácné historické expozice.

Zajímavosti

Telč můžete využít jako výchozí bod pro návštěvu dalších zajímavých míst. Jsou to například Hrad Roštejn vzdálený cca 8 km, Hrad Landštejn zhruba 24 km, Třebíčská židovská čtvrť asi 31 km, Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec cca 33 km, Hrad Bítov zhruba 32 km, Hrad Kámen , asi 42 km, Regionální židovské muzeum v Polné cca 39 km nebo Děkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie v Polné zhruba 39 km.
V současné době Telč obývá přibližně 6000 obyvatel.

 Aura: 79Recenze: 4702009-05-08 13:35:18
Město Telč je často přezdíváno jako Moravské Benátky. Nachází se na jihozápadní Moravě. Původně zde stávala starověká vodní pevnost, která byla založena ve 13. století na křižovatce významných obchodních cest. Ale po požáru na konci 14. století bylo celé město (domy) postaveno z kamene a obehnáno zdmi. Ochrana města pak byla ještě zdokonalena sítí umělých jezírek. Díky tomu se celé náměstí zachovalo v původní podobě. Lemují ho malebné patrové domy s renesančními štíty a arkádami podloubí. V nejužší části uzavírá náměstí renesanční zámek s okrasnou zahradou a parkem. Od roku 1992 je historické centrum Telče na seznamu světového dědictví UNESCO.

Města a obce v okolí

Telč (0km)Dačice (12km)Třešť (12km)Strmilov (19km)Počátky (18km)Kunžak (20km)Slavonice (22km)Třebíč (31km)Kamenice nad Lipou (30km)

Webmap: 1 2 3