TIXIK.cz » Tečovice

Tečovice, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tečovice: Hlídač pokojů
Tečovice Mapa Mapa hotelů Tečovice

TečoviceTečovice

Související témata

Tečovice: Fotografie

Doporučené hotely Tečovice


Zobrazit všechny »


Tečovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tečovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tečovice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 08:18:14, Adresa: Tečovice, Česká republika

Tečovice jsou obec mezi Zlínem a Otrokovicemi , ve Zlínském kraji, v České republice . Tato nevelká obec láká turisty především svým příjemným prostředím, vhodným například pro cyklistiku, a také místním kostelem.

Pohled do historie

Tečovice patří mezi nejstarší obce v okolí Zlína. První písemná památka pochází z 12.století, konkrétně z roku 1141, kdy byly Tečovice ustanoveny jako součást přerovského arcijáhenství. V roce 1350 se spojily s malenovským panstvím a ustoupily do pozadí. Až do počátku 17.století byly Tečovice farní vsí. Tečovice spadaly dlouhou dobu pod město Zlín, avšak kvůli nespokojenosti občanů, především se špatnou infrastrukturou obce, se v roce 1991 osamostatnily. Se samostatností získala obec také vlastní znak, odrážející dějiny obce a její velkou chloubu - kostel Sv. Jakuba Většího. V Tečovicích nyní žije kolem 1200 obyvatel.

Kostel Sv. Jakuba Většího

Kostel Sv. Jakuba Většího je zřejmě největší chloubou a dominantou této neveliké obce. Tento původně románský kostelík, později však přestavěný v barokním stylu, patří mezi nejstarší ve Zlínském regionu. Jeho původ se datuje kolem roku 1260. Kolem kostela se nachází hřbitov. Kostel se skládá z presbyteria, lodi a sakristie. Unikátní jsou nástěnné fresky uvnitř kostela ze 14.století. Uvnitř kostelíku mohou turisté obdivovat barokní hlavní oltář, dva boční oltáře (sv.Anny a Panny Marie) nebo například obraz Panny Marie Milostné. Neméně hodnotnou památkou je kříž stojící venku u hřbitova.

Akce pro veřejnost

Obec pořádá během roku také několik akcí pro veřejnost, například ochutnávky vína, divadelní představení nebo hody. Své zástupce má také v řadách dobrovolných hasičů či v Sokole.

Doprava

Do Tečovic lze dojet z centra Zlína asi za 7min autem. Další možnost je využít některý z linkových autobusů.


Informace a fakta

GPS: 49.2206, 17.5869
Nadmořská výška: 207 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:47:40

Tečovice: Recenze

Tečovice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Otrokovice (4.3km)Zlín (6km)Napajedla (8km)Slušovice (16km)Holešov (13km)Kroměříž (16km)Vizovice (19km)Rusava (16km)Modrá (18km)

Webmap: 1 2 3