TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » London » Londýn » Tate Modern

Tate Modern - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tate Modern: Hlídač pokojů
Tate Modern Mapa Mapa hotelů Tate Modern

Související témata

Tate Modern: Fotografie

Doporučené hotely Tate Modern


Zobrazit všechny »Tate Modern: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tate Modern Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tate Modern a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Millenium Bridge0.2km
Whitehall2km
Dockland Light Railway2km
City2km
Chinatown2km
Piccadilly Circus2km
Lambeth2km
Canary Wharf5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Galerie, Aktuální čas: 19:09:14, Adresa: Millennium Bridge, London Borough of Southwark, SE1, UK, Telefon: +44 20 7887 8752, WWW stránky:

Tate Modern je národní galerie mezinárodního moderního umění v Anglii. Nachází se v hlavním městě, v Londýně . Leží v ulici 25 Sumner Street, v Bankside. Založena byla v roce 2000. Galerie je umístěna v bývalé elektrárně, kterou původně navrhl sir Giles Gilbert Scott. Tato stavba byla postavena ve dvou etapách mezi lety 1947 a 1963. Sbírky v Tate Modern obsahují mezinárodní moderní a současné umění od roku 1900 až dodnes. Tate Modern se rozkládá na 5 podlažích. Ve 3. a 5. patře je umístěna stála expozice. 3. patro se zaměřuje na umělecké směry jako je abstrakce, expresionismus a abstraktní expresionismus. Jsou zde vystavena díla umělců jakými jsou Claude Monet, Anish Kapoor, Barnett Newman, Marka Rothko, Henri Matisse a Tacita Dean. Nachází se zde také část nazvaná Poetry and Dream, kde jsou vystavena díla anonymního francouzského umělce, který má přezdívku Proper Man a který ve svých dílech zkoumá napětí mezi starými a novými přístupy k sexualitě. 5. patro je také rozděleno na dvě části. První je zaměřena na umělecký styl Arte Povera, který prezentují umělci Alighiero Boetti, Jannis Kounellis, Kasimir Malevich, Ana Mendieta a Mario Merz. Druhá část je věnována kubismu a futurismu, kde jsou prezentována díla takových umělců jakými jsou Pablo Picasso, Roy Liechtenstein či Andy Warhol. V prvním patře, v tzv. turbínové hale se vystavují speciálně objednaná umělecká díla současných umělců. Ty zde budou pro velký úspěch vystaveny až do roku 2012. V druhém patře se vystavují díla nejlepších současných umělců. Výstavy zde obvykle probíhají 2 až 3 měsíce. Ve 4. patře jsou pravidelně umístěny hlavní dočasné výstavy. Jednotlivé výstavy zde probíhají 3 až 4 měsíce. V Tate Modern je k dispozici i kavárna a obchod. Galerie je otevřena od pondělí do pátku, od 10 do 18 hodin. V sobotu je galerie otevřena od 10 do 22 hodin. Tate Modern je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Londýně . Ročně galerii navštíví více než 5 milionů návštěvníků.

Informace a fakta

GPS: 51.5077, -0.0996
Nadmořská výška: 13 m
Telefon:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Status galerie:
Expozice:
Ostatní části expozice:
Služby:
Hostování aktivit:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:23:56

Tate Modern: Recenze

Tate Modern prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (2.2km)Kew (13km)Mitcham (12km)Twickenham (18km)Croydon (15km)Hounslow (19km)Southall (19km)Teddington (18km)Bexley (19km)

Webmap: 1 2 3