TIXIK.cz » Města » Maďarsko » Komárom-Esztergom » Tata

Tata - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tata: Hlídač pokojů
Tata Mapa Mapa hotelů Tata

Související témata

Největší města v Maďarsku, Satelitní mapa Maďarska, Satelitní mapa Taty, Penziony v Tatě, Tata: Fotografie

Doporučené hotely Tata


Zobrazit všechny »Tata: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tata Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tata a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Starý Hrad TataHrady a zámky0.2km
Jezero ÖregJezera1km
Fényes Fürdö és KempingKempy2km
Derítő-tóJezera4km
Golfový Club Staré jezeroGolf4km
Ranzinger Vince KilátóVyhlídky9km
Cinema City-Vértes CenterKina9km
Selim CaveJeskyně9km
TatabányaVlaková nádraží9km
Komárom-EsztergomRegiony10km
CerecsePohoří18km
Síkvölgyi-tóJezera14km
Letiště KecskédLetiště16km
Pevnost Monostor Pevnosti20km
Majki-tóJezera17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:24:52, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 47.65, 18.3167
Nadmořská výška: 124 m
Nejbližší letiště: Letiště Budapest Liszt Ferenc, 90 km
Nejbližší hranice: Slovensko, 10 km
Vzdálenost do hlavního města: Budapešť, 72 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 23:52:01

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.tata.hu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Tata: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 9:59:31
Tata je turisticky oblíbené městečko v Maďarsku . Nachází se v severozápadní části země. Od hlavního města Budapešť je město Tata vzdálené necelých 60 kilometrů.

Historie


Tata je historicky bohaté město. Archeologická naleziště ukazují již osídlení Římanů. Od 14. století se město stalo významným, zejména díky Starému hradu. Hrad nechal na počátku 15. století král Zikmund přestavět na palác, ve kterém pobývala jeho dcera Eliška Lucemburská. Později král Matyáš Korvín přeměnil Tata na královskou loveckou základnu. Ke konci 17. století bylo město i hrad z velké části poničeno nájezdy Turků. Teprve v 18. století se město Tata dočkalo rozkvětu. Rodina Esterházyů se postarala o výstavbu většiny barokních budov, které dodávají městu osobitý ráz.

Zajímavosti


Mezi nejvýznamnější památky města Tata zajisté patří Starý hrad – Öregvár. V přízemí hradu můžete spatřit archeologické pozůstatky římského osídlení a pozůstatky benediktinského kláštera z 12. století. V prvním patře hradu můžete spatřit výstavu „Život ve starém hradě“. Ve druhém patře jsou umístěny umělecké předměty řemeslníků a porcelán z města Tata. Jedna ze čtyř věží a křídlo paláce byly na konce 19. století přestavěny v novogotickém stylu. Dnes zde sídlí Muzeum Domokose Kuny. Kromě Starého hradu je město Tata známé také jako město mlýnů. Öregvár je obklopen hradním příkopem, ze kterého je voda vedena do kanálů tvořících mlýnské náhony. Mezi nejzajímavější mlýny patří například Mlýn Cifra. Je ze 16. století a má pět mlýnských kol. Dalším zajímavým mlýnem je Mlýn Nepomucenus z 18. století, ve kterém je dnes muzeum německé menšiny. Mezi zajímavosti města Tata patří i kostel sv. Kříže nebo osmiúhlá dřevěná věž s hodinami z 18. století.

Aktivity

Vzhledem k poloze města Tata na březích dvou jezer, Starého jezera a Malého jezera, nabízí město množství sportovních i odpočinkových aktivit. Jako první jmenujme anglický park vybudovaný v 18. století, který je první svého druhu v Maďarsku. Park se rozkládá okolo břehů Malého jezera na ploše 200 hektarů. Jedná se o chráněnou oblast, kde se můžete věnovat např. rybaření. Staré jezero nabízí několik pláží a možnosti koupání. Jezdí zde výletní lodě a na nábřeží si můžete malou loďku i zapůjčit. Na své si zde přijdou i milovníci fauny. Staré jezero je chráněnou oblastí mezinárodního významu. Jezero přitahuje velké množství různých druhů vodních ptáků. Z dalších aktivit, které nabízí město Tata, můžete využít lázeňský komplex Fényesfürdö. Milovníci turistiky se mohou vydat na túru do pohoří Gerecse.

Doprava

Do města Tata jezdí mnoho pravidelných autobusových i vlakových spojů. Další možností je využití letecké dopravy. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Budapešť . Vhodná je i vlastní doprava, protože až na kraj města Tata vede mezinárodní dálnice z Bratislavy do Budapešti.

Města a obce v okolí

TataDunaszentmiklós (8km)Neszmély (9km)Tatabánya (12km)Tarján (15km)Komárom (18km)Vértessomló (16km)Tát (27km)Zsámbék (32km)

Webmap: 1 2 3