TIXIK.cz » Města » Tarragona

Ubytování Tarragona, hotely Tarragona

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tarragona: Hlídač pokojů
Tarragona Mapa Mapa hotelů Tarragona

Související témata

Satelitní mapa Tarragony, Tipy na výlety poblíž Tarragony, Penziony v Tarragoně, Luxusní ubytování v Tarragoně, Apartmány v Tarragoně, Levné ubytování v Tarragoně, Autopůjčovny v Tarragoně, Tarragona: Fotografie

Doporučené hotely Tarragona


Zobrazit všechny »Tarragona: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tarragona Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Tarragoně, Plánovač výletů, Tarragona a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:02:52, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
UNESCO
pobyty u moře
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 41.1167, 1.25
Nadmořská výška: 43 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:23

Tarragona: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:47
Tarragona je významné historické město ve Španělsku . Nachází se v Katalánsku, na pobřeží Costa Dorada. V současnosti tu žije cca 155 000 obyvatel. Tarragona láká návštěvníky hlavně na své památky. Město je od roku 2000 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Kandiduje také na Evropské hlavní město kultury v roce 2016.

Praktické informace

Tarragona je nejlépe dostupná autem, vlakem nebo letecky. Autem se sem dostanete po dálnici AP-7. Ti, kdo sem chtějí letět, mohou využít mezinárodní letiště Reus-Salou. Tarragona je také spojena rychlovlaky AVE s Madridem a Barcelonou a vlaky Euromed s Valencií .

Památky

Tarragona je vyhledávaným cílem milovníků památek. Město má dlouhou historii. Mnoho památek odhaluje minulost bývalého hlavního úředního a obchodního města římského Španělska. K nejvyhledávanějším místům ve městě Tarragona patří celé staré město, akvadukt Pont del Diable, amfiteátr na pobřeží Costa Dorada, zbytky římské městské zdi, trosky římské závodní dráhy, korzo Rambla Nova, palác Augustus a katedrála. Ve městě se ale nachází mnoho dalších významných a krásných památek, včetně mnoha náboženských staveb.

Turistické atrakce

Tarragona je vyhledávaný ale i pro své pláže, z nichž některé obdržely “Modrou vlajku“. Jen pár kilometrů od města se nachází jeden z největších zábavních parků v Evropě, Port Aventura . Nedaleko zábavního parku se rozkládá vyhlášený vodní svět Aquopolis Costa Daurada .

Pro gurmány

Tarragona je také oblíbeným místem gurmánů a vinařů. Zdejší vína jsou totiž vyhlášená. K místním specialitám patří např. tzv. calçotada (grilovaná jarní cibulka) a xató (treska s čekankovým salátem) .

Slavnosti

Tarragona samozřejmě hostí během roku mnoho různých oslav a festivalů. Nejznámějším svátkem je svátek sv. Tekly, který se koná každý rok od 15. do 24. září. Slaví se už od roku 1321! Dále je to místní karneval, mezinárodní festival ohňostrojů, festival dixielandové hudby a historický festival Tarraco Viva, který se koná mezi 10. a 20. květnem a sejdou se na něm skupiny historického šermu a historické postavy až z období římské nadvlády.

 Aura: 65Recenze: 2292010-07-12 21:56:28
Tarragona je jedno z nejpříjemnějších měst, které jsem ve Španělsku navštívila. Doporučuji středně drahý, spíše levnější hotel Plaza Font na stejnojmenném náměstí, odkud je blízko ke všem památkám. Tarragona se navštěvuje hlavně kvůli římským památkám, amfiteatr na břehu moře je nezapomenutelným zážitkem. Doporučuji letět od Barcelony, tam se dnes létá už docela levně, na letišti vypůjčit auto a za hodinku jste po dálnici přímo v centru města. Míti auto je výhodné i kvůli tomu, že například úchvatný třípatrový akvadukt je kousek za městem a když vás město omrzí, za 20 minut jste autem třeba v Salou, v krásném letovisku, kde se dá koupat ještě v říjnu a na pláži už není skoro ani noha. Přístavní restaurace však spolehlivě fungují. Z shlédnutí stojí také muzeum římských soch u amfiteátru a procházet se jen tak po městě je prostě zážitkem, každou chvíli na vás někde vyjukne římská zeď nebo římské základy, na nichž stojí renesanční paláce i novější domy. Z Barcelony je to opravdu kousek a do Barceloy se dnes už jezdí běžně. obyvatelé Tarragony jsou však mnohem příjemnější než obyvatelé Barcelony, kteří jsou na své město trochu namyšlení, v Tarragoně jsem se cítila mnohem lépe. Rozhodně doporučuji, při první příležitosti se tam chci vrátit.

Města a obce v okolí

TarragonaAltafulla (11km)El Morell (9km)Reus (13km)Vinyols i els Arcs (18km)Cambrils (17km)La Selva del Camp (14km)Montbrió del Camp (20km)Salomó (16km)

Webmap: 1 2 3