TIXIK.cz » Města » Tarnów

Ubytování Tarnów, hotely Tarnów

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tarnów: Hlídač pokojů
Tarnów Mapa Mapa hotelů Tarnów

TarnówTarnów

Související témata

Satelitní mapa Tarnówa, Tipy na výlety poblíž Tarnówa, Autopůjčovny v Tarnově, Tarnów - počasí, Tarnów: Fotografie

Doporučené hotely Tarnów


Zobrazit všechny »


Tarnów: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tarnów Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Tarnově, Plánovač výletů, Tarnów a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:53:14, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné památky
osobitá místní atmosféra
rovinaté okolí

Proti

poměrně draho
často prší
vyskytující se zchátralé budovy
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 50.0123, 20.9882
Nadmořská výška: 225 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:34

Tarnów: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Tarnów je historické město v Polsku . Nachází se v jihovýchodní části země, v Malopolském vojvodství, na řece Biała. V současnosti žije ve městě okolo 117 000 obyvatel.

Pohledy do historie

První písemná zmínka o městě pochází z roku 1125. Statut města získal Tarnów v roce 1330, kdy mu ho udělil Vladislav I. Od 15. století tam žila velká židovská komunita. Ještě před II. světovou válkou žilo ve městě přibližně 25 000 Židů. Od druhé poloviny 18. století patřil Tarnów k Rakousku - Uhersku. Součástí Polska se stal opět v roce 1918.

O městě

Tarnów je významné průmyslové a dopravní centrum regionu. Průmyslová část se nachází západně od města. Tarnów má velmi krásné historické centrum, které rozhodně stojí za návštěvu. Díky němu se městu přezdívá “Renesanční perla“. Ve městě sídlí biskup Tarnówské diecéze. V letech 1975 – 1998 bylo město metropolí vojvodství Tarnówského. V současné době je součástí Malopolského vojvodství. Zajímavé je, že Tarnów je údajně klimaticky nejideálnější místo v Polsku. Je to prý nejteplejší město v Polsku a má také nejdelší léto v zemi. Před II. světovou válkou, již od 15. století, ve městě žila poměrně četná židovská komunita. Tato komunita dala městu osobitý charakter v rámci městské architektury, a také intelektuálního a kulturního přínosu.

Turistické zajímavosti

Nejkrásnější část města je malebné historické centrum. Dominuje mu Tržní náměstí, kde se nachází mnoho krásných historických domů, včetně nádherné radnice. Dále jsou tam zbytky synagogy, katedrála Tarnów, dům Mikołajowski, kaple svatého Valentýna, kostel Nejsvětější Trojice, ruiny hradu Tarnów a zbytky hradeb.

Muzea

Tarnów má také několik zajímavých muzeí. Patří mezi ně Diecézní muzeum, které má cennou sbírku sakrálního umění a Etnografické muzeum, které je věnováno historii a kultuře Romů a je jediným podobným muzeem v Evropě .

Turistické služby

Tarnów nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře se najíst můžete v restauraci Bristol, kde vaří typickou polskou kuchyni, v restauraci Rycerska, v restauraci Granada Gril a v pizzerii Maranto. Plán historické centra s vyznačenými restauracemi, bary a kavárnami naleznete ZDE . Za kulturou se můžete vydat do kina a do některého ze tří divadel. Ve městě je také řada obchodní center. Menší obchody se nacházejí v historickém centru.

Doprava

Tarnów je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší letiště se nachází v 80 km vzdáleném Řešově . Tarnów leží na důležité železniční trati, která spojuje Krakov s ukrajinským městem Lvov . Autem se tam nejlépe dostanete po silnici č.73 nebo č.4 (E40) .

Města a obce v okolí

TarnówMachowa (16km)Zabawa (17km)Dąbrowa Tarnowska (17km)Pilzno (23km)Brzesko (27km)Dębica (31km)Mielec (44km)Solec-Zdrój (40km)

Webmap: 1 2 3