TIXIK.cz » Regiony » Táborsko

Táborsko - ubytování, průvodce, mapa míst a plánovač výletů (okres Tábor)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Táborsko: Hlídač pokojů
Táborsko Mapa Mapa hotelů Táborsko

TáborskoTáborsko

Související témata

Táborsko: Fotografie

Doporučené hotely Táborsko


Zobrazit všechny »


Táborsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Táborsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Táborsko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 15:15:00, Nadmořská výška: 457m

Táborsko je půvabnou pahorkatinou na rozhraní Jihočeského a Středočeského kraje. Jižní část okresu je více zalesněná a je zde více vodních ploch a mokřin. Významnou úlohu zde má vodácky atraktivní řeka Lužnice, která svádí vodáky už dlouhá desetiletí svádí vodáky a stala se jejich oblíbeným tokem. V jižní části okresu můžete obdivovat architekturu jihočeského selského baroka. Táborsko je poklidná krajina s řadou krásných panoramatických výhledů, a je lákavá zejména pro cykloturistiku. Na své si zde přijdou i houbaři a nebo sběrači lesních plodů.

Tábor - město husitů

Historie města je spjatá s husitským hnutím. Ve 13. století na náhorní plošině nad řekou Lužnicí vzniklo původně město Hradiště. Jeho výbornou strategickou polohu ale využili husité a vybudovali zde vojenské město. Právě odtud podnikaly své výpravy a řídili svá tažení. Toto historické období dnes prezentuje Husitské muzeum. Tábor má i velmi zajímavé a přístupné podzemí. Technickou zajímavostí je nejstarší umělá vodní nádrž ve střední Evropě – Jordán. Dnes můžete zde obdivovat uličky starého města, navštívit botanickou zahradu, prohlédnout si krásnou radnici, měšťanské domy s renesančními průčelími na náměstí, muzeum Kodetů, Granátovou skálu, navštívit divadlo Oskara Nedbala, či vyhlídkovou věž Kotnov.

Města a památky Táborska

Jsou to Sezimovo Ústí, nedaleko nějž se nachází zřícenina Kozí hrádek, Veselí nad Lužnicí, Soběslav, lázeňské město Bechyně, kde můžete navštívit zámek, Mladou Vožici s jejími památkami a zříceninou Šelmberk, město Chýnov nedaleko nějž se nachází Chýnovská jeskyně a město Planá nad Lužnicí. Z dalších míst jsou to obec Jistebnice, Stádlec s řetězovým mostem přes Lužnici, dřevěná rozhledna na Hýlačce u obce Větrovy, zříceniny hradů Borotín, Příběnice, Dobronice u Bechyně či Choustník, nebo partyzánský bunkr kilometr severně od Borotína.

Informace a fakta

GPS: 49.3653, 14.6706
Nadmořská výška: 457 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:45

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lyžování, shopping, golf, surfing
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Táborsko: Recenze

Táborsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sezimovo Ústí (2.4km)Tábor (6km)Bechyně (17km)Borotín (16km)Veselí nad Lužnicí (20km)Týn nad Vltavou (24km)Kamenice nad Lipou (30km)Kovářov (33km)Ponědraž (28km)Purkarec (31km)Jindřichův Hradec (35km)Lomnice nad Lužnicí (31km)Louňovice pod Blaníkem (33km)Novosedly nad Nežárkou (34km)Stráž nad Nežárkou (37km)Čechtice (40km)Hluboká nad Vltavou (39km)Sedlec (43km)Pištín (43km)Třeboň (41km)Adamov (42km)Malé Chrášťany (45km)Županovice (47km)České Budějovice (46km)Benešov (47km)Ledenice (48km)Habří (53km)

Webmap: 1 2 3