TIXIK.cz » Města » Tunisko » Jendouba » Tabarka

Tabarka - hotely

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tabarka: Hlídač pokojů
Tabarka Mapa Mapa hotelů Tabarka

Související témata

Největší města v Tunisku, Satelitní mapa Tuniska, Satelitní mapa Tabarky, Tabarka - počasí, Tabarka: Fotografie

Doporučené hotely Tabarka


Zobrazit všechny »Tabarka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tabarka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tabarka a doprava
Fort TabarkaPevnosti1km
Pláž TabarkaPláže2km
Fort génois de TabarkaHrady a zámky1km
Pláž BerkoukechPláže7km
Tabarka 7 Novembre AirportLetiště11km
Pláž ZouaraaPláže16km
Sidi el Barrak DamPřehrady18km
Tabarka DamPřehrady18km
JendoubaRegiony32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:10:24

Tabarka je město a oblíbené letovisko na severozápadním pobřeží Tuniska . Nachází se poblíž hranic a Alžírskem. V současnosti žije ve městě okolo 15 000 obyvatel.

O městě

Tabarka má dlouhou historii. Město založili Féničané. Mísí se tu tak vliv Féničanů, Římanů, Arabů a Turků. Město i okolí nabízí dostatek zeleně a krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Nachází se tu také mnoho nových hotelů, bungalovů a kvalitní golfové hřiště, které podle mnohých patří k nejlepším v zemi. Nejvýznamnější památkou je Janovská pevnost, ze které se nabízí krásný výhled do okolí. Vyhledávaným místem jsou také asi 20 m vysoké skály, kterým se říká "Jehly" (Les Aiguilles) . Tyto bizarní skály vystupují z moře a jsou nejfotogeničtějším místem této oblasti.

Aktivity

Tabarka nabízí řadu aktivit. Nejoblíbenější je tu potápění. Na své si v letovisku přijdou také golfisté, kteří mohou využít místní zmíněné golfové hřiště. Milovníci pěší turistiky mohou vyrazit na výlety do nedalekého horského masivu.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování ve městě Tabarka naleznete ZDE . Ulice města jsou lemovány kavárnami, restauracemi a obchody. Typické místní produkty, které si turisté většinou odvážejí, jsou šperky z korálů, dýmky Bruyère z kořenu vřesovce stromového a různé řezbářské výrobky. Nejslavnějším podnikem v Tabarce je kavárna Café Andalou, která je vyzdobená starožitnostmi. Ochutnat tu můžete tuniský mátový čaj a poslechnout si typickou tuniskou hudbu. Oblíbenou restaurací je podnik s názvem Le Festival. Tabarka hostí během roku celou řadu zajímavých akcí. Je to např. Mezinárodní jazzový festival a Coral Festival, při kterém soutěží fotografové o nejhezčí fotografii místních podmořských korálů. Během roku se ve městě také konají různá divadelní představení, folklórní tance a rej masek.

Doprava

Tabarka je nejlépe dostupná lodí nebo letecky. Autem se sem dostanete z různých částí Tuniska po silnici č. P7 nebo P17. Nejbližší letiště Aéroport International de Tabarka - Ain Draham se nachází 10 km západně od města. Létají sem pravidelně linky z Tunisu , Bruselu , Prahy a Brna . Pro lodě je tu chráněný přístav.

Plusy

klid
pobyty u moře
golfové hřiště

Proti

horší dopravní dostupnost
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping

Aktivity

potápění
rybaření
šnorchlování


Informace a fakta

GPS: 36.9544, 8.7581
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Tunis Carthage, 131 km
Pobřeží: Středozemní moře, 3,8 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:49:10

Tabarka: Recenze

Tabarka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tabarka

Webmap: 1 2 3