TIXIK.cz » Města » Tønsberg

Tønsberg - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tønsberg: Hlídač pokojů
Tønsberg Mapa Mapa hotelů Tønsberg

Související témata

Luxusní ubytování v Tonsbergu, Autopůjčovny v Tonsbergu, Satelitní mapa Tønsbergu, Tønsberg: Fotografie

Doporučené hotely Tønsberg


Zobrazit všechny »Tønsberg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tønsberg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tønsberg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:15:47, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné scenérie
krásné pláže
dobrá dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 59.2858, 10.4181
Nadmořská výška: 55 m
Vzdálenost do hlavního města: Oslo, 101 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:13:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://tonsberg.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, skvělé jídlo, krásné scenérie, krásné pláže, dobrá dostupnost, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Tønsberg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 09:05:13
Tønsberg je nejstarší město v Norsku . Leží asi 80 km jižně od hlavního města Oslo .

Historie

Dějiny města Tønsberg sahají až do roku 872 a bitvy u Hafsfjordu. Oficiálně Tønsberg slavil výročí 1100 let své existence v roce 1971. V době středověku bylo město důležitým centrem. V roce 1535 Tønsberg zničil mohutný požár a město upadalo. Znovu začalo vzkvétat až v 17. století, kdy bylo postupně opravováno. Kolem roku 1850 se dokonce stalo největší obchodní flotilou v Norsko . Dnešní Tønsberg je moderní město, ale nalezneme tu i spoustu pozůstatků z dob minulých.

Zajímavosti města

Za zajímavosti lze zcela určitě považovat dochované vikingské památky nebo dřevěné stavby. Asi nejoblíbenější je zřícenina hradu Tønsberg. Pochází ze 13. století a stojí na kopci za městem. Tento hrad byl ve své době největší středověkou pevností v Norsku. Zříceninu a celé město Tønsberg si můžete prohlédnout z modernější věže postavené v roce 1888. U této věže je bronzový model hradu v původní podobě. Dalším pozůstatkem z dávných dob je další zřícenina mohyly pocházející z doby vikingské, Kongsgården. V ulici Storgaten najdete zbytky kostela sv. Olava z roku 1207, klášter a hroby z doby vikingské. Město Tønsberg je označováno také jako město vynálezů. Byl tu postaven první obří ropný tanker v roce 1878 či vynalezena výbušná harpuna, která změnila lov velryb.

Ubytování, stravování

Město Tønsberg nabízí rozmanité možnosti ubytování . Velmi rádi Vám ohledně ubytování poradí v turistických informací. Možnost ubytovat se máte např. v chatičkách, penzionech či u někoho z místních v soukromí.

Doprava

Silnice číslo 35 spojuje Tønsberg s Oslem . Má tak dobré spojení i autobusovou dopravou. Nedaleko od města Tønsberg, asi 15 km jižně, je letiště Sandefjord Airport.

Města a obce v okolí

TønsbergÅsgårdstrand (8km)Horten (15km)Sandefjord (20km)Moss (22km)Holmestrand (23km)Larvik (34km)Stavern (39km)Drøbak (44km)

Webmap: 1 2 3