TIXIK.cz » Města » Vietnam » Tây Ninh

Tây Ninh, Vietnam - turistický průvodce, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tây Ninh: Hlídač pokojů
Tây Ninh Mapa Mapa hotelů Tây Ninh

Tây NinhTây Ninh

Související témata

Tây Ninh: Fotografie

Doporučené hotely Tây Ninh


Zobrazit všechny »


Tây Ninh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tây Ninh Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tây Ninh a doprava
Cao Dai CathedralKatedrály4km
Chrám Cao DaiChrámy4km
Black Virgin MountainHory10km
Lo Go Xa Mat National ParkNárodní parky16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:00:20

Tây Ninh, chrámové město, je velmi zajímavý turistický cíl v jihozápadním Vietnamu . Je to barevné sídlo svébytného náboženství Cao Dai. Cao Dai je čistě vietnamská sekta, která vznikla ve 20. století, a slučuje hlavní asijská náboženství a křesťanství. Tay Ninh patří k největším chrámovým městům tohoto náboženství ve Vietnamu . Hlavní klášter náboženství Cao Dai byl vystavěn v letech 1933 – 1955 a nachází se asi 5 km východně od centra města. Poznejte nádherné město, plné historických památek a zajímavých kulturních zvyklostí!

Památky

V Tay Ninh mohou turisté navštívit horu Ba Den (986 m n.m.) , a také proslavený komplex kulturních památek a Čamskou věž Binh Thanh, pomník kultury Óc-Eo. Óc-Eo byla vyvinutá kultura, obývající deltu Mekongu, jejíž pozůstatky (především mince a náboženské sochy, ale také keramika) byly objeveny teprve v roce 1942. Každoročně konaný Ba Denský horský festival láká mnoho poutníků k modlitbám, okružním jízdám po památkách či zábavě. Tay Ninh je domovem náboženství Cao Dai s největším chrámem této sekty, branou Chanh Mon, čtyřmi čamskými věžemi a chrámem Buddhovy matky, mytické královny Májá. Město bylo také centrem odporu obyvatel Jižního Vietnamu proti okupaci Američany.

Cao Dai

Cao Dai je místní náboženské hnutí, založené ve 20. letech 20. století. Celý název náboženství zní Đại Đạo Tam Kỳ Phổ Độ, tedy Velké náboženství Třetího zjevení a spásy. Tradice konfucianismu, buddhismu a taoismu se ve Vietnamu vzájemně nevylučují, ale jsou pružné a navzájem se ovlivňují. Všechny tři tradice se spojují do náboženského fenoménu, známého jako Tam Giao.

Chrám Cao Dai

Se nachází asi pět kilometrů východně od centra města. Chrám se stylově podobá architektuře křesťanských církví a svými dvěma věžemi dosahuje výše až 100 metrů. Když procházíte kolem chrámu, spatříte obraz Božích očí, které jsou symbolem víry Cao Dai. Říká se, že chrám Cao Dai je místem mírumilovným setkání křesťanské víry a východních náboženství. V chrámu jsou čtyřikrát denně pořádány bohoslužby a různé rituály.

Doprava

Doprava do Mekky Cao Dai je jednoduchá, a v Saigonu snadno zastihnete autobusový spoj do necelých 100 km vzdáleného města.

Ubytování

Vynikajícím hotelem v srdci Tay Ninh, velmi blízko chrámu Cao Dai., je Hoa Binh Hotel. Velmi dobré hotely v centru města, poblíž historických památek, jsou také Anh Dao Hotel, Phong Lan či Trade Union Hotel of Tay Ninh.


Informace a fakta

GPS: 11.3, 106.1
Nadmořská výška: 1 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:34:27

Tây Ninh: Recenze

Tây Ninh prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí