TIXIK.cz » Města » Polsko » Dolnoslezsko » Szklarska Poręba

Ubytování Szklarska Poręba, hotely Szklarska Poręba

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Szklarska Poręba: Hlídač pokojů
Szklarska Poręba Mapa Mapa hotelů Szklarska Poręba

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Szklarske Poręby, Szklarska Poręba - počasí, Szklarska Poręba: Fotografie

Doporučené hotely Szklarska Poręba


Zobrazit všechny »Szklarska Poręba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Szklarska Poręba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Szklarska Poręba a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Bank Zachodni WBKBanky0.5km
Krucze SkałyKopce0.9km
Hala Szrenicka Ski LiftVleky, lanovky0.9km
Muzeum MineralogiczneMuzea0.9km
Lyžařské středisko Szklarska PorebaSki areály1km
Babiniec Ski LiftVleky, lanovky1km
Juna. Muzeum Ziemi Minerals i Rocks. Naumowicz J.Muzea1km
Museum of the EarthMuzea1km
Wobbling RockSkály2km
Dinopark Szklarska Poreba2km
Vodopád SzklarkiVodopády2km
Vodopád KamienczykaVodopády2km
Dolina SzklarkiÚdolí2km
SudetyRegiony2km
Mineralogical MuseumMuzea3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:39:19, Nadmořská výška: 637m, WWW stránky:

Plusy

klid

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

lyžování

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 50.8251, 15.524
Nadmořská výška: 637 m
Nejbližší letiště: Letiště Copernicus Wrocław, 127 km
Nejbližší hranice: Česká republika, 4 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:33:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.szklarskaporeba.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, , hory v okolí, rovinaté okolí, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Szklarska Poręba: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47011.4.2011 19:18:10
Szklarska Poręba je významné rekreační, sportovní a turistické středisko v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš , nedaleko hranic s Českou republikou . V současnosti zde žije asi 9000 obyvatel. Szklarska Poręba láká na širokou nabídku aktivit v jakémkoliv ročním období a krásnou okolní přírodu.

Doprava

Szklarska Poręba je nejlépe dostupná autem, autobusem a vlakem. Autem se sem dostanete po silnici E65. Vlaky sem jezdí pětkrát denně z Jelenie Góry a třikrát denně z Wroclawi . Nově od roku 2010 se sem můžete také dostat vlakem z České republiky , z Harrachova . Autobusy jezdí do Jelenie Góry každou hodinu. Tři autobusy denně jezdí také do Wroclawi . Jinak můžete také využít autobus, který jezdí z města Szklarska Poręba na hranice do Jakuszyce a odtud dojít pěšky do Harrachova, z kterého jezdí vlaky i autobusy např. do Jablonce nad Nisou , Liberce či Prahy . Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wroclawi (Copernicus Airport Wrocław) .

Aktivity

Szklarska Poręba je již od 19. století centrem turistiky. Je ideálním místem pro aktivní dovolenou jak v létě, tak v zimě. V létě je v okolí mnoho značených stezek a přírodních zajímavostí. Na své si tu tak přijdou hlavně milovníci pěší turistiky. Ochuzeni tu nejsou ani cyklisté. Jen je nutné počítat s mnoha kopci. Vhodné je se sem vydat spíše na kvalitním horském kole. V létě se tu ale zabaví i vyznavači lezení, k dispozici jsou přímo ve městě skály vhodné na lezení. V zimě je okolí ideálním místem pro sjezdové i klasické lyžování. Přímo nad městem Szklarska Poręba se nachází vyhlášené lyžařské středisko , které patří k nejlepším v Polsku . Jeho hlavní lanovka slouží veřejnosti i v létě (pokud ji využijete, nezapomeňte zaplatit vstupné do Krkonošského národního parku) . Samozřejmostí je i dostatek bílých stop. Opravdoví milovníci klasického lyžování by jistě měli vyrazit do obce Jakuszyce , která je skutečným rájem běžeckého lyžování.

Turistické zajímavosti

Szklarska Poręba nabízí i několik turistických, hojně vyhledávaných zajímavostí. Nejvyhledávanější je vodopád Kamienczyka . Jedná se o nejvyšší vodopád na polské straně Krkonoš . O víkendech se k němu vydávají davy nejen Poláků, ale i Čechů a Němců. Dalším lákadlem je zdejší Dinopark , který představuje modely dinosaurů v jejich skutečné velikosti. Ti, kteří mají rádi sklo a vše s ním spojené, mohou navštívit zdejší muzeum skla v huti Julia. V okolí města Szklarska Poręba se nachází celá řada dalších, hlavně přírodních zajímavostí. Je tu i několik dalších menších muzeích. Informace nejen o nich vám poskytnou v informačním centru, které se nachází v ulici Pstrowskiego.

Turistické služby

Szklarska Poręba disponuje dobrou infrastrukturou. Je tu široká nabídka ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Celkem je tu 10 hotelů, 90 rekreačních ubytoven, 50 penzionů a 60 registrovaných soukromých ubytovatelů. Nechybí tu ani kemp s názvem Camping Pod Klonem. Není sice příliš dobře vybaven, ale nachází se jen 500 m od centra. Samozřejmostí ve městě Szklarska Poręba je dostatek možností k občerstvení. Je zde celá řada restaurací a kaváren. Na své si tu přijdou také milovníci nakupování. Nachází se tu mnoho obchodů, obchůdků i typických polských stánků.

Historie

Szklarska Poręba byla jinak založena ve 14. století, konkrétně v roce 1366. Hlavní obživou zdejších obyvatel bylo sklářství a dřevorubectví. Od 19. století jde o významné polské letovisko. Městská práva pak získala Szklarska Poręba v roce 1959.

 Aura: 63Recenze: 22427.9.2010 16:22:07
Toto město se v průběhu let hodně změmńilo. Vyrostla zde spousta nových ubytovacích zařízení. Od Českých hranic je vzdálená asi 15 minut jízdy autem. |V roce 2010 tu opravily celou silnici už od hranicc do Szklarske Poruby. Ale nelekněte se protože při vjezdu do města jsou hned nové postavené budovy nabízející ubytování a velké poarkoviště. Jedete- li dál máte pocit že už město opouštíte,ale opak je pravdou. Právě musíte jet ještě dál a pak dorazíte přímo do centra Poruby. Samotné město je ideálním výchozím bodem pro podnikání výletů. Asi nejnavštěvovanejší je zdejší vodopád. Dovezou vás k němu z centra města pomocí koňského povozu. Ale lepší je si kopec pěkně vyšlápnout.

Města a obce v okolí

Szklarska PorębaPiechowice (5km)Przesieka (10km)Podgórzyn (11km)Wojcieszyce (10km)Stara Kamienica (11km)Sosnówka (14km)Przecznica (13km)Miłków (17km)

Webmap: 1 2 3