TIXIK.cz » Města » Polsko » Malopolsko » Szczawnica

Ubytování Szczawnica, hotely Szczawnica

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Szczawnica: Hlídač pokojů
Szczawnica Mapa Mapa hotelů Szczawnica

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Apartmány ve Szczawnici, Satelitní mapa Szczawnice, Szczawnica - počasí, Szczawnica: Fotografie

Doporučené hotely Szczawnica


Zobrazit všechny »Szczawnica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Szczawnica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Szczawnica a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzea0.6km
Vodopád ZaskalnikVodopády2km
SokolicaKopce3km
KoszarkiHory3km
Hrad PieninyHrady a zámky5km
Trzy KoronyKopce5km
Soutěska HomoleSoutěsky5km
Ski Jaworki - HomoleSki areály6km
MarszałekKopce7km
Dunajec CastleHrady a zámky12km
Hrad NiedzicaHrady a zámky12km
CzorsztynHrady a zámky12km
Alpine CoasterVleky, lanovky13km
Lyžařský areál Wdżar - KluszkowceSki areály13km
Osada TurystycznaKempy14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:59:51, Nadmořská výška: 466m, Telefon: +48 604 897 778, WWW stránky:

Szczawnica je významné turistické letovisko v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Malopolském vojvodství, v Pieninách, nedaleko hranic se Slovenskem . V současnosti tu žije asi 7000 obyvatel. Szczawnica láká návštěvníky na své minerální prameny a nádhernou okolní přírodu.

Doprava

Szczawnica je nejlépe dostupná autobusem nebo autem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Krakově (John Paul II International Airport Kraków-Balice) . Autem se sem dostanete po silnici č. 969. V obci Krościenko nad Dunajcem ale musíte odbočit na malou silnici do obce. Autobusem se z obce dostanete do dalších polských měst, včetně Krakova , kam jezdí denně šest expresních autobusů. K dispozici je tu i nabídka soukromých autobusů. Pokud tedy dáte dohromady 10 a více lidí, můžete s ním vyrazit do okolí.

Szczawnica

Szczawnica je vyhledávaným městečkem, které je hojně navštěvováno milovníky turistiky, cykloturistiky a v zimě i lyžování. Město se táhne v délce 4 km podél hlavní silnice (ulice Główna) . Je rozdělena na dvě části - Niżna na západě a Wyżna na východě. Autobusový terminál pak leží mezi nimi. Více lázeňských a turistických zařízení se nachází v horní části.

Aktivní dovolená

Szczawnica je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Obec je totiž ideálním výchozím bodem pro túry do nedalekých Pienin nebo do pohoří Beskid Sądecki. Vycházejí odtud hned tři turistické trasy. Další dvě vycházejí z 8 km vzdálené obce Jaworki. V létě je okolí vhodné nejen pro pěší turistiku, ale také pro cykloturistiku. V zimě jsou zde pak dobré podmínky pro lyžování. Nejbližší lyžařské středisko Arena Narciarska Jaworki – Homole se nachází v již zmíněné 8 km vzdálené obci Jaworki. Menší středisko je také na Pálenici. Szczawnica je konečnou stanicí plaveb na voru po Dunajci.

Lázně Szczawnica

Pokud byste si chtěli po náročných túrach odpočinout, využijte zdejší lázeňské objekty. Lázně Szczawnica slouží lidem s problémy respiračního a trávicího traktu. Místní lázně mají tradici téměř 200 let. V roce 2005 byly lázně vráceny polskou vládou původnímu soukromému majiteli hraběti Adamovi Stadnicki. Jeho vnuk založil v roce 2009 v obci Szczawnica speciální muzeum (Uzdrowiskowe Museum) , které představuje historii zdejších lázní. Expozice disponuje více než 350 artefakty spojenými s místními terapiemi. Nechybí tu ani historické pohlednice či fotografie.

Turistické služby

Szczawnica nabízí dostatečné ubytovací kapacity. Ceny za ubytování se mění během roku podle sezóny. Ubytovat se můžete např. ve zdejších hotelích. Nabídku najdete ZDE . Nechybí tu však celá řada malých penzionů a rekreačních ubytoven, které jsou ale otevřeny většinou jen v létě. Mnoho místních také nabízí pokoje ve svém domě. Rozhodně se tak nemusíte bát, že byste zde nesehnali ubytování. Pokud budete mít hlad, vydejte se do některého z mnoha stravovacích zařízení, které se nachází podél hlavní ulice. Bohužel většina podniků je otevřena jen v hlavní sezóně.


Informace a fakta

GPS: 49.4247, 20.4833
Nadmořská výška: 466 m
Nejbližší letiště: Letiště Krakow, 88 km
Nejbližší hranice: Slovensko, 3,5 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:52:17

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.szczawnica.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko turistické stezky, rovinaté okolí, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, kemp, supermarket, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Szczawnica: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 5723.9.2010 16:41:04
Lázně v Polsku? Proč ne? Vypadají lákavě, navíc jsou víceméně v blízkosti a přitom v zahraničí. Lázeňské procedury v kombinaci s klidem Polska vyznívají téměř jako idylická představa relaxace.

Města a obce v okolí

Szczawnica (0km)Czorsztyn (11km)Niedzica (13km)Rytro (16km)Łapsze Niżne (18km)Frydman (19km)Łopuszna (26km)Czarna Góra (26km)Bukowina Tatrzańska (28km)

Webmap: 1 2 3